Україна

Україна


Альянс громадського здоров’я досяг успіхів у розробці та впровадженні заходів з протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатитам. Протягом 2015–2017 років кожен другий пацієнт із мультирезистентним туберкульозом, що лікувався в Україні, отримував ліки, придбані Альянсом. Запроваджений підхід, орієнтований на пацієнта, дав змогу підвищити успішність лікування майже вдвічі – з 46% до 79%.

Лікування вірусного  гепатиту С стало буденною реальністю! Більше 5000 пацієнтів, що представляють ключові групи, в тому  числі пацієнти пенітенціарного сектору, отримали доступ до лікування новітніми препаратами противірусної дії. Сьогодні Альянс  успішно а впроваджує сучасні уніфіковані  схеми лікування та практикує  спрощений підхід до діагностики ВГС пацієнтів з коінфекцією ВІЛ/ВГС. Всі пацієнти програми лікування вірусного гепатиту С  отримують соціальний супровід, Загальна ефективність лікування досягла 98%, утримання на лікуванні – 99%.

Модель Альянсу лікування ВГС  на рівні громад знайшла достойне місце в  Компендіумі належних практик сектору охорони здоров’я щодо відповіді на вірусні гепатити в Європейському регіоні, який видало Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в липні 2020 року.

У 2017 році відбулося розширення програми замісної підтримуючої терапії з охопленням більше 10 000 пацієнтів – тепер вона найбільша в регіоні Східної Європи та Центральної Азії. Піднявши цю програму «з нуля», коли в ній перебувало менше 100 пацієнтів, до великого масштабу – 10 189 пацієнтів на 180 сайтах по всій країні – Альянс розпочав її передачу Міністерству охорони здоров’я. Станом на 31 грудня 2017 року МОЗу передано перші 11,5% пацієнтів.

2017 – рік охоплення нових сфер та впровадження інновацій. Розпочався процес доконтактної профілактики, самостійного тестування та нової програми для трансгендерних людей, удосконалюється робота з українськими військовими та у зоні конфлікту на Сході України, прискорено відповіді на ТБ/ВІЛ в рамках ініціативи Fast-Track Cities.

Програма з протидії ВІЛ, що впроваджується в Україні, є моделлю для регіону Східної Європи та Центральної Азії, яка отримала міжнародне визнання як передовий досвід роботи в умовах концентрованої епідемії ВІЛ-інфекції.

ПОТОЧНІ ПРОЕКТИ

53
54
 (9)
(11)

 


ВИКОНАНІ ПРОЕКТИ