Регіон СЄЦА

Східна Європа та Центральна Азія

У 2008 році Альянс громадського здоров’я розпочав роботу в регіоні Східної Європи та Центральної Азії з метою поширення досвіду в сфері боротьби зі СНІДом. Регіональний підхід базується на стратегії «Оцінка ситуації та стратегічне керівництво щодо профілактики, догляду та лікування ВІЛ/СНІД, ТБ та вірусних гепатитів у ключових групах населення у регіоні Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА) на 2016–2018 роки».

Стратегічні пріоритети в роботі організації включають:

посилення інтегрованих програм, спрямованих на профілактику й лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу та гепатитів у групах найбільшого ризику – споживачів наркотиків, секс-працівників та чоловіків, які мають секс із чоловіками;

розширення програм у регіонах та групах населення, які недостатньою мірою охоплені, з акцентом на допомозі в залученні клієнтів до програм у Російській Федерації (на яку припадає більше половини випадків ВІЛ-інфекції);

привернення уваги до проблеми гепатитів

виділення коштів для фінансування програм, спрямованих на боротьбу з епідеміями СНІДу, туберкульозу та гепатитів у найбільш уразливих групах населення із залученням коштів міжнародних донорів та національних бюджетів; підвищення якості даних та проведення досліджень серед груп найбільшого ризику.

Починаючи з 2015 року, Альянс будує відкриті партнерські відносини з організаціями громадянського суспільства у регіоні з метою впровадження регіональної стратегії. У травні 2015 року було підписано угоди про партнерство між Альянсом (Україна), НУО «Гендер та розвиток» (Азербайджан), Інформаційним медико-психологічним центром «Танадгома» (Грузія), Грузинською мережею зменшення шкоди, НУО «Ми за громадську рівність» (Арменія), Асоціацією некомерційних організацій з протидії епідемії ВІЛ/СНІДу «БілМережа антиСНІД» (Білорусь), Союзом організацій, що працюють у сфері профілактики ВІЛ-інфекції та зменшення шкоди (Молдова) та Некомерційним партнерством «ЕСВЕРО» (Російська Федерація).

Альянс об’єднав зусилля у боротьбі з туберкульозом у регіоні СЄЦА із Європейською коаліцією з ТБ та є одним із активних членів коаліції.

Альянсом впроваджено низку програм у регіоні. Прикладом є проект за фінансової підтримки ЄС «Широкомасштабне впровадження ефективних стратегій профілактики ВІЛ серед уразливих груп у країнах Східної Європи», який забезпечив стійкий фундамент для управління регіональними ініціативами, а також заходи, спрямовані на роботу з ЧСЧ, у рамках проекту AIDSTAR Two за фінансової підтримки PEPFAR «Чоловіки, що мають секс із чоловіками (ЧСЧ), у Східній Європі: можливі наслідки прихованої епідемії», у впровадженні якого провідну роль відігравала організація MSH та який був реалізований у регіоні за активної участі Альянсу.

Україна, продемонструвавши високі показники, стала зразком для інших країн, які прагнуть навчатися на нашому досвіді. У 2017 році «Альянс» підтримував поточні проекти в 15 країнах, переважно у Східній Європі та Центральній Азії. Також «Альянс» взяв участь у наданні технічно-консультативної підтримки 24 країнам.

Наразі діяльність Альянсу в регіоні включає такі компоненти:

скачанные файлы (1)
75
скачанные файлы (14)
скачанные файлы (13)
скачанные файлы (12)