Вплив

Вплив на епідемію. Економічна ефективність

Найбільша програма профілактики ВІЛ у регіоні Східної Європи та Центральної Азії (СЄЦА), що впроваджується Альянсом за підтримки Глобального фонду, довела свою ефективність. Починаючи з 2004 року в рамках профілактичної програми надається підтримка таких послуг, як обмін шприців, розповсюдження інформаційних матеріалів, презервативів, консультування й тестування швидкими тестами на ВІЛ та інфекції, що передаються статевим шляхом. При цьому у 2017 році мінімальним пакетом послуг програми було охоплено 226 469 людей, що вживають ін’єкційні наркотики, 38 742 працівника комерційного сексу та 42 881 чоловіків, які мають секс з чоловіками та забезпечено програмну діяльність на всій території України, включаючи АР Крим, непідконтрольні території Донецької та Луганської областей

Завдяки асистованому тестуванню У 2017 році вдалося охопити в 2,4 рази більше клієнтів (235 266 осіб) порівняно з 2014 р. Виявлено на 30% більше позитивних результатів (3 577). Серед нових клієнтів відсоток позитивних результатів вищий у 5 разів, ніж серед «старих», що свідчить про ефективність профілактичних заходів, а також про нові виклики у діяльності.

 

Вплив профілактичних програм на епідемію серед СІН

2017 – рік охоплення нових сфер та впровадження інновацій. Розпочався процес доконтактної профілактики, самостійного тестування та нової програми для трансгендерних людей, удосконалюється робота з українськими військовими та у зоні конфлікту на Сході України, прискорено відповіді на ТБ/ВІЛ в рамках ініціативи Fast-Track Cities.