SCLR

 

CoP (community of practitioners) – спільнота практиків, які мають досвід та працюють в Україні у напрямку «Підтримка ініціатив спільнот» за допомогою надання їм міні-грантів для реалізації різних міні-проектів, що допомагають вирішувати актуальні проблеми громад. Спільнота практиків об’єдналася   задля обміну досвідом, кращими практиками, обговорення основних проблем та перепон в роботі, спільного пошуку шляхів вирішення проблем та подолання перепон.

Наразі ця спільнота об’єднує фахівців партнерських НУО в Україні, які впроваджують підхід «Підтримка ініціатив спільнот» та  фасилітаторів регіональних ініціативних груп.

Спільнота практиків  функціонує в рамках проєкту за фінансування Шведської церкви (Church of Sweden (CoS)) та при технічній підтримці Christian AID (Велика Британія)

 

Механізмами співпраці спільноти практиків є:

  • Регулярні робочі зустрічі для обговорення різних питань, пов’язаних з впровадженням підходу,
  • Методична підтримка (надання інструкцій, типових документів тощо),
  • Індивідуальні консультації,
  • Наставництво тощо.

Долучитися до спільноти практиків можна заповнивши форму за посиланням: https://forms.gle/anbEbgQKrWdoqEMN6

Для отримання додаткової інформації щодо впровадження підходу «Підтримка ініціатив спільнот», інструкції з підготовки заявок та зразків супутніх документів звертайтеся до координатора спільноти практиків Янишина Йозефа yanyshyn@aph.org.ua

Додатково:

Підхід – «Підтримка ініціатив спільнот» (SCLR  – Survivor community-led response)

Даний підхід розроблено та запроваджено ініціативою «Захист від локального до глобального» (Local to Global protection – L2GP). Це міжнародна ініціатива працівників гуманітарних організацій та активістів із різноманітним досвідом у сфері гуманітарного реагування. Основна мета цієї ініціативи – це документування та підтримка місцевих дій щодо захисту, виживання та відновлення під час великих гуманітарних криз.

На думку Local to Global protection (L2GP), першими, хто реагує на будь-яку гуманітарну кризу, є громади та самі постраждалі люди, які самостійно згуртовуються, щоб відновити безпеку життя та задовольнити свої актуальні потреби. На основі досліджень, проведених Local to Global Protection (L2GP) та іншими агенціями  щодо того, як люди реагують на кризу, було розроблено підхід реагування на кризу під керівництвом тих, хто її пережив, включаючи постраждалі громади (sclr), як засіб надання тим, хто вижив, і групам у громадах, які постраждали від кризи, влади та ресурсів, щоб взяти на себе відповідальність за власну відповідь.

У різних країнах цей підхід вже понад 10 років використовують недержавні організації як частину відповіді на кризові ситуації та вирішення нагальних проблем. Цей підхід сприяє залученню громад до спільних дій, підтримці їхньої стабільності і збору коштів у майбутньому.

Під час війни в Україні, цей підхід почав використовуватися МБФ «Альянс громадського здоров’я» та його партнерськими організаціями як складова комплексу заходів для реагування на кризу.

Основні принципи підходу sclr, які стали пріоритетними для України:

  • Громади першими й останніми реагують на кризу.
  • Усі спільноти мають багаті знання та навички, щоб реагувати на кризу та довгострокову вразливість.
  • Реагування на місцях може бути набагато швидшим і економічнішим, ніж звичайна допомога чи гуманітарні заходи.
  • Реагування на кризу посилюється, коли жінкам та іншим маргіналізованим групам також надається шанс брати на себе відповідальність і керувати.
  • Соціальний зв’язок і згуртованість посилюють реагування на кризу та стійкість громад.

Українські організації, які застосовують цей підхід, надають міні-гранти у розмірі до 5000 доларів США місцевим спільнотам для швидкого вирішення конкретних проблем, які не покриваються іншими фінансовими джерелами або державою. Зазвичай, впровадження міні-проєкту відбувається протягом 2-3 місяців.

 

Спільнота практиків (СоР) може допомогти в опануванні підходу, надаючи методичні рекомендації щодо підготовки документації та впровадження проєкту, а навчені фахівці-фасилітатори, які працюють в регіонах, стануть наставниками ініціативним групам для їх згуртування, пріоритезування проблем та потреб їх громади/спільноти, які необхідно швидко вирішити та задовольнити, для підготовки заявки на отримання міні-гранту, а також  для супроводу міні-проєктів на всіх етапах їх реалізації.

Інформація про конкурси на отримання міні-грантів розміщується на інтернет-ресурсах Альянсу, регіональних НУО та публічних сайтах. Тому при бажанні отримати кошти для своєї громади рекомендуємо слідкувати за цими ресурсами.


Підтримка ініціатив спільнот (SCLR) в Україні. Створення безпечних умов отримання медичних послуг для мешканців села Новогригорівка (Миколаївська обл.)

Підтримка ініціатив спільнот (SCLR) в Україні. Створення сенсорної кімнати у дитячому садочку «Усмішка» м. Здолбунів