Зміцнення систем охорони здоров’я для ефективного контролю ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи та Центральної Азії

регион
Зміцнення систем охорони здоров’я для ефективного контролю ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи та Центральної Азії

Регіональний проект «Зміцнення систем охорони здоров’я для ефективного контролю ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи та Центральної Азії» (далі – проект).

Проект впроваджується за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією та охоплює країни Східної Європи і Центральної Азії (далі – СЄЦА).

Період реалізації проекту: 2016 – 2018 рр.

Загальна мета проекту – зменшити тягар туберкульозу та зупинити розповсюдження стійких до лікування форм захворювання в цільових країнах СЄЦА шляхом забезпечення політичної прихильності і широкого впровадження доказових пацієнт-орієнтованих підходів для надання послуг з профілактики, лікування та догляду в сфері ТБ.

Завдання проекту:

  •  Посилити політичну прихильність для контролю ТБ та МР/ШЛУ ТБ через регіональну співпрацю та обмін досвідом для покращення реалізації Національних програм контролю ТБ.
  • Розробити та поширити доказові практики ефективних систем надання послуг в сфері ТБ для впровадження підходів, орієнтованих на пацієнтів та інноваційних моделей послуг.
  • Сприяти забезпеченню фінансування в сфері контролю ТБ та застосуванню ефективних механізмів виділення коштів.

При технічному лідерстві Європейського регіонального бюро ВООЗ, основним реципієнтом гранту ГФ для реалізаціє проекту є Центр політики та досліджень в сфері охорони здоров’я (далі – Центр PAS, Республіка Молдова). Також до реалізації проекту залучено широке коло партнерів включно з Європейською ТБ коаліцією, від імені якої діє МБФ «Альянс громадського здоров’я», Європейським респіраторним суспільством, іншими академічними та сервісними інституціями регіону.

Одним із компонентів проекту є підтримка діяльності організацій громадянського суспільства (далі – ОГС) з адвокації в сфері ТБ. Для виконання цього завдання, в листопаді 2015 року було оголошено конкурс проектних пропозицій на тему «Організація стійкої адвокації для переходу до амбулаторної моделі надання медичної допомоги основним групам населення, які зіткнулися з проблемами ТБ». За результатами конкурсного відбору, визначено десять ОГС – переможців конкурсу, які представляють країни СЄЦА (Азербайджанська Республіка, Республіка Арменія, Республіка Білорусь, Грузія, Республіка Казахстан, Киргизька Республіка, Республіка Молдова, Республіка Узбекистан, Україна, Республіка Таджикистан).

Згодом, у 2017 році до реалізації проекту приєдалися і представники громадянського суспільства з Республіки Туркменістан.”

В рамках виконання проектних пропозицій, ОГС в партнерстві із широким колом зацікавлених осіб в своїх країнах, мають підготувати стратегії адвокації, спрямовані на підтримку ефективної, економічно обґрунтованої амбулаторної моделі надання медичної допомоги пацієнтам з ТБ.

МБФ «Альянс громадського здоров’я», який в рамках реалізації проекту діє разом з Європейською ТБ Коаліцією, відповідає за надання загальної технічної підтримки проектам ОГС, координацію адвокаційної діяльності, забезпечення моніторингу та обміну найкращими практиками адвокації в регіоні СЄЦА.

 


 Cсылки на ресурсы основных партнеров

Европейская Коалиция по ТБ

Центр политики и исследований в здравоохранении (Центр PAS)

ЕРБ ВОЗ « Ответ систем здравоохранения на туберкулез»


За підтримки Альянсу в Україні створено Парламентську платформу боротьби з туберкульозом 

03 жовтня 2017 року у Верховній Раді України створено міжфракційне депутатське об’єднання для консолідації зусиль щодо боротьби з багаторічною епідемією туберкульозу (ТБ) в Україні. До Парламентської платформи боротьби з туберкульозом увійшли депутати з різних фракцій та комітетів, які прагнуть прискорити подолання захворюваності в нашій державі.

Понад рік Альянс громадського здоров’я, який є координаційним центром організацій громадянського суспільства по роботі з Глобальним ТБ Кокусом в нашій країні, та міжнародний рух парламентарів Глобальний ТБ Кокус сприяли розвитку депутатської ініціативи в Україні та її оформленню у міжфракційне депутатське об’єднання з питань боротьби з ТБ. В результаті цієї діяльності 3-го жовтня 2017 року спікером ВРУ було проголошено про офіційне створення Парламентської платформи боротьби з ТБ.

«Ми об’єдналися незалежно від партійної приналежності та поглядів на інші аспекти діяльності. В рамках Парламентської платформи боротьби з туберкульозом, окрім вирішення на законодавчому рівні питань, пов’язаних з ліквідацією ТБ, наше завдання ефективно співпрацювати з усіма дотичними органам виконавчої влади, чути пацієнтів, виділяти бюджети на боротьбу з хворобою, взаємодіяти з громадським сектором, а також з парламентами інших країн. Тобто бути осередком відповідного партнерства та об’єднання зусиль. Окреме завдання Парламентської платформи – сприяти захисту прав людей, яких торкнулася проблема ТБ, та подоланню дискримінації і стигми по відношенню до пацієнтів і членів їхніх родин» – повідомив під час Круглого столу з нагоди створення Парламентської платформи народний депутат України, доповідач ПАРЄ з питань туберкульозу в контексті проблеми стійкості збудників інфекційних захворювань до протимікробних препаратів в Європі Сергій Кіраль.

Участь у заході взяли народні депутати України, делегати ключових міжнародних організацій, керівники дотичних органів виконавчої влади, представники громадянського суспільства, пацієнти та люди, яких торкнулася проблема туберкульозу. На початку Круглого столу колишня пацієнтка та автор книги «Світ в мені. Сповідь туберкульозника» Ольга Кліменко розповіла присутнім з власного досвіду про важливість підтримки пацієнтів під час лікування та врахування їхніх потреб. Вона відмітила, що «Пацієнт з будь-яким діагнозом це, насамперед,  людина, яка потребує допомоги та підтримки. Важливо, щоб люди, які проходять лікування могли розраховувати на всю необхідну людську та професійну підтримку, щоб успішно закінчити його. Ми маємо за мету запровадження в нашій країні амбулаторної форми лікування. Коли пацієнт, за умови медичних показань, мав би право вибору лікуватись в диспансері, чи вдома, з регулярним відвідуванням та підтримкою соціального працівника».

В.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зі свого боку наголосила: “Ми маємо гроші, маємо ліки, маємо нові протоколи лікування. Тепер наша задача змінити систему таким чином, щоб вона працювала для пацієнта, а не сама на себе. Маємо зробити так, щоб люди отримали доступ до якісної діагностики та ефективного лікування”.

Про необхідність переходу до комплексних, орієнтованих на пацієнта систем  протитуберкульозної допомоги, що виникає у зв’язку з критичною ситуацією з ТБ в Україні та у всьому регіоні Східної Європи та Центральної Азії, а особливо з розповсюдженням мультирезистентного туберкульозу (МРТБ) інформував виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» Андрій Клепіков. Він зазначив, що наша держава входить до переліку країн світу з найважчим тягарем МРТБ і що цю форму хвороби діагностують у кожного другого з тих, хто захворів повторно, та у кожного четвертого із захворівших уперше. «У наданні якісної, орієнтованої на потреби людини протитуберкульозної допомоги, організації громадянського суспільства довели свою ключову роль. Зокрема, завдяки поєднанню медичної, соціальної та психологічної підтримки показник виліковності мультирезистентного туберкульозу покращився вдвічі! Майже 80% пацієнтів, хворих на МРТБ, одужали! Це дійсно вражаючий результат, враховуючи, що в середньому в Україні успішність лікування у таких пацієнтів лише 42%», – зазначив Андрій Клепіков, – «У світлі перспективи переходу від донорської підтримки до внутрішніх бюджетних джерел, важливо забезпечити стійкість фінансування дієвих підходів для виявлення і лікування туберкульозу. Наявність бюджетних коштів і механізмів для соціального контрактування послуг – є основою такої стійкості у відповіді України на епідемію туберкульозу».

Вітання ініціативи створення Парламентської платформи від імені Глобального Кокусу проти ТБ оголосила учасникам заходу регіональний директор Глобального Кокусу проти ТБ у регіоні Східної Європи та Центральної Азії Розанна Флурі. Вона відмітила, що на сьогодні Кокус вже об’єднав понад 2400 парламентарів зі 132 країн світу. Завдяки політичній волі та підтримці, яку можуть здійснити члени Парламентської платформи боротьби з туберкульозом, як представники головного законодавчого органу держави, стане можливим досягти стійких результатів, затвердити відповідні бюджети та здійснити вагомий громадський вплив, необхідний для подолання стигми й підвищення обізнаності громадян щодо захворювання. Розанна Флурі також зазначила: «Глобальні політичні дії вкрай необхідні, щоб привернути увагу до проблеми туберкульозу – захворювання, яке забирає  більш життів, ніж будь-яка інша інфекція в світі. Ми наближаємось до важливого моменту в боротьбі з викоріненням ТБ – зустрічі ООН  високого рівня з питань туберкульозу у 2018 році. Україна гратиме важливу роль у боротьбі з ТБ в регіоні Східної Європи та Центральної Азії, а також на глобальному рівні».

Альянс впевнений, що на Парламентську платформу чекає плідна співпраця з органами виконавчої влади, міжнародними організаціями та громадянським суспільством. Адже сьогодні дуже важливо поєднати усі зусилля та ключові складові відповіді на проблему ТБ, зокрема, в рамках регіонального проекту TB-REP, учасником якого є Україна.

За конкретними кроками Парламентської платформи боротьби з туберкульозом слідкуйте на офіційній фейсбук-сторінці www.facebook.com/platformaborotbiTB.

Відеозапис Круглого столу можна передивитися за посиланням http://newsvideo.su/video/7664241

Відеозапис Прес-брифінгу з нагоди створення Парламентської платформи боротьби з туберкульозом можна передивитися за посиланням http://newsvideo.su/video/7664241

 


Допомога, орієнтована на потреби пацієнта – ключ до подолання епідемії туберкульозу в Україні

Україна має лише один рецепт для подолання епідемії туберкульозу – запровадити якісну протитуберкульозну допомогу, орієнтовану на потреби пацієнта! Про це сьогодні під час прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня боротьби з ТБ заявив виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я Андрій Клепіков.

«У рамках пілотних проектів, які впроваджуються за кошти Глобального фонду,  Альянс довів, що завдяки поєднанню медичної, соціальної та психологічної підтримки показник виліковності мультирезистентного туберкульозу покращився вдвічі! 80% пацієнтів, хворих на МРТБ, одужали! Це дійсно вражаючий результат, враховуючи, що в середньому в Україні успішність лікування у таких пацієнтів менша за 40%» – поінформував спікер.

Керівник Альянсу також акцентував на необхідності поступового переходу функції підтримки пацієнтів від донорської допомоги до державних та місцевих програм: «Те, що здається додатковою послугою, насправді є вагомим фактором, що суттєво  впливає на ефективність лікування.» Як провідна громадська організація, співвиконавець Загальнодержавних цільових соціальних програм протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу й один з основних реципієнтів гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Альянс вітає збільшення зобов’язань держави щодо фінансування боротьби з туберкульозом у 2017. Але разом з тим, звертає увагу на те, що   головне завдання сьогодні – гарантувати, що на відміну від попередніх років, кошти будуть витрачені на найбільш результативні моделі лікування.

Про стратегічні плани щодо подолання туберкульозу в Україні заявила під час прес-конференції «Допомога, орієнтована на потреби пацієнта – ключ до подолання епідемії туберкульозу в Україні!» Ольга Богомолець, Народний депутат України, Голова комітету охорони здоров’я Верховної Ради і член міжнародного руху парламентарів Глобального Кокусу проти ТБ. Так, високопосадовець  зазначила, що для подолання епідемії необхідно на 25% зменшити захворюваність на ТБ, на 35% зменшити смертність і забезпечити ефективність лікування МРТБ не нижче 75%.

Для того щоб досягти цих цілей, Міністерству охорони здоров’я країни необхідно розробити покроковий план дій і визначити економічні показники, такі як вартість лікування одного пацієнта та інші. Зі свого боку Ольга Богомолець гарантувала підтримку профільного комітету ВРУ у посиленні боротьби з ТБ і агітації депутатів виділяти на неї необхідні кошти з бюджету України.

Доктор Масуд Дара (Dr Masoud Dara), Координатор з питань інфекційних захворювань і менеджер Програми ТБ, ВІЛ та вірусних гепатитів Європейського регіонального бюро ВООЗ, під час заходу  відмітив, що саме координовані зусилля усіх зацікавлених сторін допоможуть подолати епідемію туберкульозу. Спікер також наголосив, що вкрай важливо розширювати доступ до лікування МРТБ, зокрема забезпечити: інтеграцію пацієнт-орієнтованої підтримки в систему протитуберкульозної допомоги, розробку та наявність механізмів підтримки пацієнтів, впровадження інновацій в існуючі моделі лікування. Крім того, доктор Масуд Дара повідомив, що особливої уваги потребують питання поширення коінфекції ВІЛ/ТБ та запевнив в підтримці ВООЗ на шляху впровадження ефективних підходів до подолання ТБ.

Своїм досвідом отримання пацієнт-орієнтованої допомоги розповіли пацієнти, яким було діагностовано МРТБ. «Особисто для мене система адресної допомоги має цілий перелік переваг. Перш за все, це безперебійне забезпечення ефективними препаратами», – розповідає Ігор Свачій, пацієнт, який майже рік лікується під соціальним супроводом, – Друга важлива річ – це те, що лікування я проходжу вдома. В лікарні відчуваєш себе все-таки ізольованим  і за два роки я б точно не витримав. Морально це тяжко. Вдома ти в звичній атмосфері. У тебе є комп’ютер, телевізор, музика, книги. Ти можеш вийти прогулятися. Тебе підтримують рідні, друзі. В лікарню вони мають обмежений доступ».

Розраховуємо, що голос пацієнтів буде почутий людьми, які приймають рішення та суспільством в цілому! Пацієнт-орієнтовані підходи, впровадженням яких активно займається Альянс, мають стати невід’ємною  частиною майбутньої системи протитуберкульозної допомоги та вирішальним чином вплинути на боротьбу з епідемією ТБ.

Відеозапис прес-конференції можна переглянути за посиланням https://youtu.be/Ssclfb525JM.


Керівництво по роботі з парламентарями допоможе організаціям громадянського суспільства в адвокаційної діяльності з питань ТБ

Продумана адвокація може дозволити значно збільшити бюджет національної протидії туберкульозу.  Про це та багато іншого для ефективного залучення депутатів до боротьби з епідемією йдеться в Керівництві по роботі з парламентарями, розробленому Європейською Коаліцією по боротьбі з ТБ.

Яким чином залучити парламентаріїв і з ким співпрацювати для успішних результатів? Чому взаємодія з членами парламенту є важливим інструментом для досягнення цілей адвокації?

Як в Грузії за один день більше 40 депутатів підписали Барселонську декларацію і стали членами Глобального Кокус проти туберкульозу? Що згодом призвело до прийняття в країні нового закону про ТБ?


Туберкульоз має стати пріоритетом в загальному тренді реформ системи охорони здоров’я, адже саме зараз ми маємо всі важелі  для зміни ситуації з епідемією в Україні на краще!

Про це 24 лютого 2017 року заявив Андрій Клепіков під час прес-конференції в УНІАН, яка була присвячена обговоренню пацієнт-орієнтованих моделей надання протитуберкульозної допомоги. Керівник Альянсу також зазначив, що вкрай необхідно сприяти переходу на амбулаторні моделі та підвищувати результативність лікування. Нажаль, сьогодні лише близько 40% хворих на мультирезистентний туберкульоз успішно виліковуються. Цей показник може бути збільшений до 80% і вище завдяки соціальному супроводу хворих, їхній підтримці та допомозі їм не залишатися на одинці зі своєю хворобою та життєвими проблемами. В рамках пілотних проектів Альянс громадського здоров’я довів, що завдяки поєднанню медичної, соціальної та психологічної підтримки можна покращити показник виліковності мультирезистентного туберкульозу в два рази.

Підсумовуючи, Андрій Клепіков зазначив, що вітає збільшення зобов’язань держави по фінансуванню боротьби з туберкульозом у 2017: лише бюджет на закупівлю ліків складатиме півмільярда гривень! Разом з тим головне завдання сьогодні – гарантувати, що порівняно з попередніми роками кошти будуть витрачені на найбільш результативні моделі лікування.  Зі свого боку  Альянс, як один з ключових партнерів регіонального проекту TB-REP, сприяє співробітництву зі всіма  зацікавленими сторонами щодо питань впровадження пацієнт-орієнтованих підходів до подолання кризи із захворюваністю на туберкульоз  в Україні.

Зі свого боку представниця МОЗ України, в.о. начальника управління громадського здоров’я Наталія Півень подякувала громадським організаціям за активне долучення до вирішення проблеми туберкульозу в країні та наголосила, що наразі ведеться робота з переорієнтації на доказову медицину та амбулаторні моделі протитуберкульозної допомоги. Пілотування цих моделей передбачене в рамках проекту TB-REP і закладене в концепцію Національної програми протидії ТБ на 2017-2021 р.р.

Начальник відділу профілактики та лікування туберкульозу Державної установи «Центр громадського здоров`я» МОЗ України Яна Терлеєва поінформувала, що в Україні щорічно виявляють 8 тис. випадків МРТБ – у кожного п’ятого з тих, хто захворів вперше, та у кожного другого з повторним захворюванням. Також були зазначені основні переваги пацієнт-орієнтованих підходів: кращі результати лікування у порівнянні з тими, хто лікується у диспансерах, та економічна вигода від переадресації коштів на потреби пацієнтів. Представниця  Центру громадського здоров`я наголосила, що дуже важливим є об’єднання зусиль державних і громадських організацій!

Прес-конференцію за участі державних установ та організацій громадянського суспільства організовано  БО «Українці проти туберкульозу» в рамках регіонального проекту TB-REP («Зміцнення систем охорони здоров’я для ефективного контролю за ТБ і МРТБ в країнах Східної Європи і Центральної Азії»). Проект спрямований на реформування системи протитуберкульозної допомоги, як частини загальних реформ охорони здоров’я, та надає технічну підтримку протитуберкульозним проектам організацій громадянського суспільства в 11 країнах Східної Європи і Центральної Азії (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Узбекистан, Україна, Таджикистан, Туркменістан).  Реалізується проект за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, основний реципієнт проекту – Центр політики та досліджень в сфері охорони здоров’я  PAS Center.


Визначено шлях майбутнього розвитку Європейської Коаліції по боротьбі з туберкульозом

Основоположні рішення щодо майбутнього розвитку Європейськой Коаліції по боротьбі з ТБ (далі – ЄКТБ) прийняті минулого тижня у Києві.

9-10 лютого 2017 року Альянсу відкрив двері для стратегічної зустрічі Європейської коаліції по боротьбі з туберкульозом. У ній взяли участь члени Керуючого Комітету ЄКТБ,  серед яких і організації громадянського суспільства  – партнери проекту TB-REP та представники Секретаріатів ЄКТБ – Global Health Advocates (Брюсель), Results UK (Лондон), Альянс громадського здоров’я (Україна). Привітали учасників виконавчий директор Альянсу, член Керуючого Комітету ЄКТБ Андрій Клепіков разом із головою Брюсельського офісу Global Health Advocates Фанні Войцвінклер.

Захід був обумовлений новим витком розвитку ЄКТБ  та новими можливостями і викликами в сфері боротьби з туберкульозом, які потребують стратегічних рішень. Європейська коаліція була заснована в 2009 році та за роки свого існування стала динамічною мережею  активістів і організацій громадянського суспільства, які об’єднують зусилля задля подолання епідемії туберкульозу в регіоні Східної Європи та Центральної Азії (далі – СЄЦА). ЄКТБ розвиває спільні ініціативи з «TB People», першою у регіоні СЄЦА мережою людей, що перехворіли на ТБ, та Глобальним Кокусом по боротьбі з ТБ, міжнародним рухом, що об’єднує понад 1500 парламентарів зі 130 країн світу у боротьбі з ТБ.

Дуже важливим партнерством ЄКТБ є участь у проекті «TB-REP» – першому регіональному проекті у сфері ТБ в 11 країнах СЄЦА,  що фінансуються Глобальним Фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією (далі – ГФ) з компонентом залучення мережі громадянського суспільства. Основним реципієнтом фінансування ГФ є Центр політики та досліджень в сфері охорони здоров’я (PAS Center, Молдова). ЄКТБ разом з Альянсом відповідають за підтримку діяльності громадських організацій в рамках проекту TB-REP. Основним завданням в цьому напрямку діяльності є зробити так, щоб думка громадськості, та досвід людей, які хворіли або хворіють на туберкульоз, були враховані під час прийняття рішень щодо того, як має виглядати протитуберкульозна допомога, орієнтована на потреби людини.

Члени Керівного комітету і Секретаріати, партнери запрошені до участі у зустрічі в Києві, під час стратегічного планування сформулювали спільне бачення ЄКТБ «Світ вільний від туберкульозу» та відповідну місію «Громадянське суспільство грає ключову роль у  відповідях на ТБ»!

Стратегічними завданнями ЄКТБ на найближчі роки є забезпечити існування сильної та відповідальної мережі громадянського суспільства в сфері ТБ.  Для цього необхідно підтримувати розвиток стратегічних партнерств та навичок активістів для впливу на процеси формування політики ефективної відповіді на туберкульоз. Під час зустрічі були визначені тематичні напрямки діяльності ЄКТБ до 2020 року:

  • Адвокація процесів переходу до протитуберкульозної допомоги, що ґрунтується на потребах людини,
  • Участь у перехідних процесах для забезпечення сталої відповіді країн на епідемію ТБ після припинення фінансування ГФ,
  • Забезпечення доступу до наявних протитуберкульозних ліків та діагностичних методів для всіх, хто цього потребує,
  • Залучення ОГС до процесів моніторингу та оцінки, зокрема, щодо виконання Національних протитуберкульозних програм,
  • Адвокація щодо проведення досліджень та розвитку нових ефективних ліків, вакцин та діагностичних методів.

 

Учасники зголосились на основних пріоритетах та подальших детальних кроках, необхідних для досягнення цілей стратегічного розвитку.


Координаційна група з реалізації заходів реформування системи охорони здоров’я у сфері боротьби з ТБ об’єднала всі зацікавлені сторони


26 січня 2017 року в приміщенні МОЗ України відбулося перше засідання Національної координаційної групи з реалізації заходів реформування системи охорони здоров’я у сфері боротьби з туберкульозом. В першому засіданні Координаційної групи, що відбулося під головуванням заступника міністра охорони здоров’я Оксани Сивак, взяли участь партнери з боку держави та громадянського суспільства, а також представники Європейського Бюро ВООЗ і Глобального Фонду для борьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Від Альянсу до складу групи увійшли директор департаменту  лікування, закупівель та управління поставками Сергій Філіппович та менеджер проектів з адвокації ТБ Юлія Чорна.

Створена в Україні робоча група має на меті розробку та реалізацію плану дій  щодо необхідної реформи надання протитуберкульозної допомоги. Важливим аспектом такої реформи є  підтримка пацієнт-орієнтованого лікування хворих на туберкульоз, зокрема, шляхом амбулаторних моделей надання допомоги. Конкретні завдання, що стоять перед державою в аспекті реформи протитуберкульозної допомоги, пов’язані з розвитком та управлінням кадровими ресурсами, а також підвищенням ефективності фінансування надання протитуберкульозної допомоги. Держава під лідерством Міністерства охорони здоров’я демонструє свою прихильність щодо курсу реформи шляхом підтримки Національної координаційної групи високого рівня.

Пріоритетом надання допомоги хворим на туберкульоз є орієнтація на амбулаторних послугах. На основі результатів діяльності в цьому напрямі будуть впроваджені нові моделі фінансування. А ресурси, отримані в результаті, реінвестуватимуться в заходи протидії туберкульозу на амбулаторному етапі. Як частина нової моделі медичної допомоги хворим на ТБ будуть розроблені необхідні механізми для соціального замовлення для постачання послуг щодо боротьби з ТБ, особливо при роботі з ключовими вразливими групами населення.

Національна координаційна група створена в рамках регіонального проекту TB-REP (проект  «Зміцнення систем охорони здоров’я для ефективного контролю за ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи і Центральної Азії»), партнером якого від імені Європейської Коаліції по боротьбі з туберкульозом є МБФ «Альянс громадського здоров’я». Проект спрямований на реформування системи протитуберкульозної допомоги, як частини загальних реформ охорони здоров’я, і реалізується протягом 2016-2018 рр. за фінансової підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в 11 країнах Східної Європи і Центральної Азії (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Узбекистан, Україна, Таджикистан, Туркменістан). Основний реципієнт фінансування ГФ – Центр політик та досліджень в сфері охорони здоров’я (PAS Center), при технічному лідерстві Європейського бюро ВООЗ.
Загальною метою проекту є зменшення тягаря туберкульозу і зупинення поширення стійких до лікування форм шляхом забезпечення політичної прихильності і широкого впровадження доказових пацієнт-орієнтованих підходів для надання послуг з профілактики, лікування та догляду у сфері ТБ. Важливим підходом проекту є об’єднання зусиль на різних рівнях – від держави до громадянського суспільства задля надання більш ефективної протитуберкульозної допомоги.   Європейська Коаліція по боротьбі з туберкульозом разом з  МБФ «Альянс громадського здоров’я» відповідає за компонент  підтримки  адвокації з боку організацій громадянського суспільства, які є партнерами проекту  в 11 країнах проекту. Партнером проекту з боку громадянського суспільства в Україні є БО «Фундація «Українці проти туберкульозу»». Основні зусилля адвокації організацій громадянського суспільства спрямовані  на підтримку переходу до пацієнт-орієнтованих моделей надання протитуберкульозної допомоги з акцентом на надання допомоги в амбулаторних умовах.


Про прогрес проекту TB-REP говорили в Копенгагені учасники 5-ої Зустрічі Регіонального Комітету Співробітництва з лікування і контролю над ТБ

5-а Зустріч Регіонального Комітету Співробітництва з лікування і контролю над ТБ (Regional Collaborating Committee on Tuberculosis Control and Care, RCC-TB) відбулася 16-го листопада 2016 року в Копенгагені (Данія).

Метою заходу, організованого ВООЗ, було обговорення вкладу RCC-TB в забезпечення стійкості профілактики і лікування ТБ та ВІЛ в Європейському регіоні ВООЗ та можливостей подальшої спільної діяльності партнерів у профілактиці, лікуванні та боротьбі з ТБ.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено інформуванню учасників про прогрес проектів регіонального значення, в тому числі – проект TB-REP, партнером якого від імені Європейської Коаліції проти ТБ є Альянс.

Так, про результати роботи організацій громадянського суспільства в країнах проекту і наступних кроків за підсумками Регіональної зустрічі партнерів по адвокації проекту TB-REP, що нещодавно відбулася в Києві, повідомила учасникам менеджер проектів з адвокації ТБ Альянсу громадського здоров’я Юлія Чорна.

На зустрічі також було обрано нового голову RCC-TB – Rachael Crockett, фахівця з питань політики в сфері ТБ, RESULTS UK. Вона замінила на цій відповідальній посаді Fanny Voitzwinkler, керівника Брюссельського офісу Global Health Advocates, яка доклала багато зусиль для розвитку Регіонального комітету і успішно виконувала роль голови протягом двох термінів.


Інтерв’ю Баронеси Саттіє про участь в 1-й Регіональній зустрічі партнерів з адвокації проекту TB-REP

Баронеса Елісон Саттіє (Alison Suttie), Віце-голова багатопартійної Парламентської групи з глобального туберкульозу і член Палати Лордів Парламенту Великої Британії, поділилася враженнями від участі в 1-й Регіональній зустрічі партнерів з адвокації проекту TB-REP, організованої Альянсом спільно з Європейською Коаліцією проти туберкульозу у вересні 2016 року в Києві, і 47-й Міжнародній конференції з питань здоров’ю легенів, що відбулася в жовтні в Ліверпулі.

Читайте повний текст інтерв’ю за посиланням https://www.globaltbcaucus.org/single-post/2016/11/03/Tackling-drug-resistant-TB-in-Europe-and-Central-Asia-how-can-we-work-with-parliamentarians-for-change


 

На засіданні круглого столу в Києві обговорили перехід на пацієнт-орієнтовану модель лікування ТБ

Людина, яка хворіє на туберкульоз, має право під час лікування жити повноцінним життям, а отримувати лікування вона має право в зручній для себе формі, в тому числі поза стаціонаром, на рівні первинної ланки медичної мережі та у себе вдома за умов дотримання заходів інфекційного контролю. Про це в своєму вітальному слові від імені Альянсу заявила менеджер проектів з адвокації ТБ Юлія Чорна під час відкриття засідання круглого столу «Актуальні проблеми адвокації створення сприятливої ​​суспільно-політичної обстановки для переходу на ефективну пацієнт-орієнтовану модель лікування туберкульозу в Україні».

Захід, який відбувся 11 листопада в Києві, організовано Фундацією «Громадський рух «Українці проти туберкульозу »» в рамках регіонального проекту TB-REP, партнером якого від імені Європейської коаліції проти ТБ виступає Альянс громадського здоров’я. У засіданні взяли участь представники державних структур, медичних і соціальних установ, наукових інституцій, проектів міжнародної технічної допомоги, громадських організацій, а також люди, що перенесли захворювання. Колишні пацієнти мали можливість розповісти про свій досвід лікування, озвучити проблеми, з якими їм доводилося стикатися на шляху до одужання і заявити про свої права.

Генеральний директор Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Наталія Нізова підкреслила важливість зміцнення систем охорони здоров’я і ​​чіткого управління системними процесами в боротьбі з туберкульозом. Також була відзначена роль недержавного сектору у формуванні відповідального ставлення громадськості до свого здоров’я, в тому числі і за допомогою заходів адвокації, комунікації та соціальної мобілізації.

Секретар Постійної комісії Київської міської ради (КМР) з питань охорони здоров’я та соціального захисту Юлія Лобан продемонструвала прихильність боротьбі з туберкульозом на прикладі результатів роботи постійно діючої при КГС робочої групи, яку вона очолює.

Зібравши широке коло партнерів, цей круглий стіл дав можливість ще раз актуалізувати проблему ТБ, обговорити світові і національні тенденції, а головне, скоординувати дії і зусилля всіх зацікавлених сторін щодо підтримки пацієнт-орієнтованих моделей лікування.


В МОЗ України обговорили можливості співпраці з організаціями громадянського суспільства в рамках проекту TB-REP

Можливості співпраці з організаціями громадянського суспільства в рамках регіонального проекту TB-REP були темою зустрічі 7 листопада 2016 року в МОЗ України.
Представники Альянсу громадського здоров’я та Фундації “Українці проти туберкульозу” під час зустрічі з заступником міністра охорони здоров’я України з питань Європейської інтеграції Оксаною Сивак обговорили перспективи взаємодії з організаціями громадянського суспільства для впровадження пацієнт-орієнтованих підходів лікування туберкульозу в нашій країні.
Було відзначено важливість широкого інформування громадськості про можливості амбулаторного лікування, в тому числі шляхом активного залучення і навчання журналістів. Акцентувалася увага і на важливості ролі первинної медичної ланки в організації протитуберкульозної допомоги.

 


В щорічному звіті ВООЗ представлено проект TB-REP

Основні цілі та партнери проекту TB-REP детально представлені в щорічному звіті ВООЗ, який ілюструє ситуацію з туберкульозом у 2016 році в усьому світі.

Особливості впровадження регіонального проекту «Зміцнення систем охорони здоров’я для ефективного контролю за ТБ і МР-ТБ в країнах Східної Європи і Центральної Азії» (проект TB-REP), партнером якого від імені Європейської Коаліції проти ТБ є Альянс громадського здоров’я, описані в частині звіту, присвяченій реформуванню систем охорони здоров’я.

Розвиток пацієнт-орієнтованих моделей протитуберкульозної допомоги в європейських країнах з високим тягарем МР-ТБ є невід’ємною складовою реформ. Пацієнт-орієнтовані моделі  зосереджені на наближенні послуг до людини через впровадження амбулаторних моделей лікування замість необґрунтованого довготривалого перебування пацієнта в стаціонарі.

Проект TB-REP, зокрема, передбачає аналіз та документацію успішних практик організації протитуберкульозної допомоги, операційні дослідження, розвиток людських ресурсів в галузі охорони здоров’я, посилення адвокаційного потенціалу організацій громадянського суспільства.

Напрямок, за яким в рамках проекту працює Альянс, включає надання технічної підтримки проектам адвокації організацій громадянського суспільства задля пацієнт-орієнтованих підходів у наданні протитуберкульозної допомоги.  Реалізується проект за кошти Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (PAS Center – основний реципієнт)  і охоплює 11 країн Східної Європи і Центральної Азії (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Узбекистан, Україна, Таджикистан, Туркменістан).

З повним текстом документу можна ознайомитися за посиланням http://apps.who.int/iris/bitstream/10665/250441/1/9789241565394-eng.pdf?ua=1.


Представлений звіт про зустріч Європейського Комітету Зеленого Світла і Європейського регіонального бюро ВООЗ

Днями був представлений звіт про зустріч Європейського Комітету Зеленого Світла і Європейського регіонального бюро ВООЗ, що відбулася 4-5 серпня 2016 року в Копенгагені. Делегований для участі у зустрічі Європейською Коаліцією проти ТБ, Альянс висвітлив роль організацій громадянського суспільства (ОГС) в боротьбі з туберкульозом і очікування від співпраці з регіональним Європейським Комітетом Зеленого Світла.
У сесії, присвяченій участі громадянського суспільства в імплементації Стратегії ВООЗ «Зупинити ТБ», менеджер проектів Альянсу з адвокації ТБ Юлія Чорна також презентувала учасникам адвокаційну діяльність ОГС на прикладі регіонального проекту TB-REP і підкреслила важливість значимого залучення ОГС та яких торкнулася епідемія спільнот на всіх етапах, пов’язаних з впровадженням Стратегії – плануванні, координації, імплементації та оцінки ефективності.
Нагадаємо, Європейський Комітет Зеленого Світла є дорадчим органом Європейського регіонального бюро ВООЗ по впровадженню та розвитку практичних підходів в рамках стратегії «Зупинити ТБ», зокрема забезпечення необхідних заходів для профілактики, діагностики, лікування туберкульозу з множинною та широкою лікарською стійкістю.
Зі звітом заходи, участь в якому взяли представники регіонального Європейського Комітету Зеленого Світу, Європейської лабораторної ініціативи, Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією, USAID, GDF, Центру співробітництва ВООЗ по зміцненню лабораторій з діагностики туберкульозу, штаб-квартири ВООЗ та Європейського регіонального бюро ВООЗ, пропонуємо вам ознайомитися за посиланням http://www.euro.who.int/en/health-topics/communicable-diseases/tuberculosis/publications/2016/regional-green-light-committee-for-the-who-european-region-face-to-face-meeting-copenhagen,-denmark,-45-august-2016.


 

Альянс став партнером Глобального ТБ Кокусу

МБФ «Альянс громадського здоров’я» став Координаційним центром організацій громадянського суспільства по роботі з Глобальним Кокусом з ТБ в нашій країні.

Глобальний Кокус з туберкульозу – це масштабний міжнародний рух Парламентарів, створений у 2014 році. Унікальна світова мережа Кокусу об’єднує більше 1400 Парламентарів, прихильних боротьбі з туберкульозом, зі 130 країн.

Мета Кокусу – посилення відповіді на епідемію ТБ на національному, регіональному, континентальному та глобальному рівнях. Кокус допомагає активізувати боротьбу із захворюванням, сприяючи політичним представникам з різних країн світу, а також тісно співпрацюючи з організаціями громадянського суспільства.

У перемозі над туберкульозом Парламентарі відіграють вирішальну роль, оскільки без політичної волі неможливо досягти стійких результатів. Парламентарі затверджують бюджети, обирають лідерів, формують політики та здійснюють значний громадський вплив, що необхідний для подолання стигми й підвищення обізнаності своїх виборців щодо захворювання.

Завдяки активній спільній роботі у багатьох країнах Кокус прагне формувати порядок денний з урахуванням проблем туберкульозу на засіданнях Представництв ЄС, G20, G7 та BRICS.

Для Альянса пропозиція партнерства з Кокусом стала черговим підтвердженням професійної та результативної участі в боротьбі з епідемією туберкульозу в Україні. Перспективи співпраці та партнерська роль Координаційного центру відкривають нові можливості для подолання туберкульозу не тільки в нашій країні, а також – в європейському та світовому масштабах. Перші кроки із взаємодії Альянсу та Кокусу вже здійснюються в рамках регіонального проекту TB-REP, партнером якого від імені Європейської Коаліції з ТБ є наша організація.


 

Альянс презентував адвокаційну діяльність проекту TB-REP на зустрічі регіонального Європейського Комітету Зеленого Світла і Європейського бюро ВООЗ

МБФ «Альянс громадського здоров’я» взяв участь у зустрічі регіонального Європейського Комітету Зеленого Світла і Європейського бюро ВООЗ, що відбулася 4-5 серпня в Копенгагені.
У заході брали участь представники регіонального Європейського Комітету Зеленого Світла, Європейської лабораторної ініціативи, Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією, USAID, GDF, Центру співробітництва ВООЗ по зміцненню лабораторій з діагностики туберкульозу, штаб-квартири ВООЗ та регіонального Європейського бюро ВООЗ.
Делегований для участі у зустрічі Європейської Коаліцією з ТБ, Альянс висвітлив роль організацій громадянського суспільства (ОГС) в боротьбі з туберкульозом і очікування від співпраці з регіональним Європейським Комітетом Зеленого Світла. У сесії, присвяченій участі громадянського суспільства в імплементації Стратегії «Зупинити ТБ», Альянс також презентував учасникам адвокаційну діяльність ОГС на прикладі регіонального проекту TB-REP.
Європейський Комітет Зеленого Світла є дорадчим органом регіонального бюро ВООЗ по впровадженню та розвитку практичних підходів в рамках стратегії «Зупинити ТБ», зокрема забезпечення необхідних заходів для профілактики, діагностики, лікування туберкульозу з множинною та широкою лікарською стійкістю.


В Братиславі відбулася 7-ма Конференція Європейського регіону Union

22-24 червня 2016 року в Братиславі відбулася 7-ма Конференція Європейського регіону міжнародного Союзу проти туберкульозу та легеневих захворювань. Серед ключових доповідачів заходу були Marieke van der Werf (ECDC, Стокгольм), Mаrio Raviglione и Knut Lonnroth (ВООЗ, Женева), Lee B. Reichman (Медична школа Нью Джерсі, США ), Giovanni Battista Migliori (Італія), Aksmit Timothy (США), Martin van den Boom (ВООЗ, Копенгаген), Viorel Soltan (PATH Center, Молдова) та інші.

Активну участь в роботі конференції взяли Виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я Андрій Клепіков та Менеджер проектів з адвокації ТБ Юлія Чорна. Під час сесії зі зміни та оптимізації орієнтованих на пацієнта моделей лікування та догляду з ТБ в пострадянських країнах Альянс був представлений учасникам заходу Мартіном Ван ден Бумом (Європейське регіональне бюро ВООЗ) в числі партнерів регіонального проекту TB-REP.

В останній день конференції Андрій Клепіков спільно з керівником ЄС офісу Global Health Advocates Фанні Войцвінклер фасилітував фінальну сесію «Дорога до Братислави 2016: загальний заклик від спільнот ВІЛ та ТБ до Європейських політичних лідерів щодо боротьби з інфекційними захворюваннями». Ця сесія була організована Європейською коаліцією з туберкульозу TBEC та має особливе значення з огляду на головування Словаччини у Раді Європи з 1 липня поточного року. Як підкреслив керівник Альянсу: «Це найважливіший момент, коли Словаччина, спираючись на свої значні досягнення в боротьбі з ТБ, зможе зробити питання подолання туберкульозу пріоритетними для Європи».

«Ко-інфекція ТБ, ВІЛ, гепатити – всі ці проблеми стосуються ТБ, тому мають вирішуватися комплексно. Інше важливе питання – потреби вразливих груп, що потребують усіх видів підтримки для здолання кризових ситуацій, в яких вони перебувають», – наголосив під час підсумкової частини конференції Андрій Клепіков.

Саме тепер на лідерів країн регіону покладають неабиякі сподівання зі збереження ТБ серед політичних пріоритетів та посилення уваги до проблеми. Вони мають не тільки забезпечити достатню увагу до ТБ на всіх рівнях, а й активізувати всі наявні механізми у боротьбі з туберкульозом та активно залучати спільноти до подолання цієї проблеми!


Голова Секретаріату Глобального Кокус проти ТБ розповів, як залучити парламентарів у боротьбу з туберкульозом

Як залучити Парламентарів в діяльність по боротьбі з туберкульозом обговорили 13 червня 2016 року під час вебінару, організованого МБФ «Альянс громадського здоров’я». Вебінар проводився в рамках проекту TB-REP, партнером якого від імені Європейської коаліції з туберкульозу є Альянс.
П’ятнадцять учасників з країн СЄЦА спілкувалися з головою Секретаріату Глобального Кокусу проти туберкульозу Метью Олівером, який стояв у витоків організації цього руху Парламентарів в 2014 році.
Метью працював радником з питань політики в Парламентській групі Великобританії по глобальному туберкульозу. Ця група займалася активною адвокацією на рівні уряду Великобританії для виділення інвестицій з метою профілактики і лікування туберкульозу.
Ґрунтуючись на багатому практичному досвіді, спікер розповів про цілі та завдання Глобального Кокус і початок роботи Євразійської Парламентської групи по туберкульозу, поділився прикладами успішної співпраці Кокусу і громадянського суспільства. Відмінною особливістю Кокусу є те, що він був створений парламентарями для парламентарів, які готові присвятити свій час і зусилля для боротьби з туберкульозом, і не є лобістською організацією.
Під час вебінару також обговорили практичну можливості співпраці організацій громадянського суспільства, партнерів проекту TB-REP, з Глобальним Кокусом проти ТБ для ефективної політичної відповіді на епідемію.


 

Публічна консультація за підсумками аналізу державної політики та кращих практик амбулаторної протитуберкульозної допомоги відбулася у Києві

2 червня 2016 року в Києві, в приміщенні МБФ «Альянс громадського здоров’я», було проведено публічну консультацію «Підсумки аналізу державної та регіональних політик і кращих практик надання амбулаторної допомоги основним групам населення, яких торкнулася проблема туберкульозу».
Захід організовано Фундацією «Громадський рух« Українці проти туберкульозу », що реалізує проект «Створення сприятливої суспільно-політичної ситуації для переходу на амбулаторну форму лікування туберкульозу в Україні» в рамках регіонального проекту TB-REP.
Під час консультації, відкритої представником Альянсу громадського здоров’я, учасникам було презентовано зазначений проект, аналіз державної та регіональних політик протидії захворюваності на туберкульоз, а також переваги та особливості пацієнт-орієнтованих підходів до лікування туберкульозу. Окремо обговорювалися досягнення, бар’єри та перспективи впровадження амбулаторного лікування туберкульозу.


Партнери TBREP об’єднали зусилля заради адвокації ТБ

Регіональна зустріч партнерів проекту TB-REP об’єднала зусилля з підтримки пацієнт-орієнтованих моделей протитуберкульозної допомоги

14-16 вересня 2016 року в Києві успішно відбулася 1-ша Регіональна зустріч партнерів  з адвокації в рамках проекту «Зміцнення  систем охорони здоров’я для ефективного контролю над ТБ та МР-ТБ в країнах Східної Європи та Центральної Азії» (проект TB-REP).  Під час  відкриття заходу, організованого Альянсом спільно з Європейською Коаліцією проти ТБ, урочисто привітали учасників виконавчий директор МБФ «Альянс громадського здоров’я» Андрій Клепіков, заступник міністра охорони здоров’я України Оксана Сивак, старший портфоліоменеджер країн СЄЦА Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Георгій Сакварелідзе, директор Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України Наталія Нізова, директор програм Центру політики та досліджень в області охорони здоров’я (PAS Center) Стела Бівол, технічний спеціаліст Європейського бюро ВООЗ (спільна програма по ТБ, ВІЛ/СНІДу та Гепатитам) Мартін Ван Ден Бум та координатор Європейської коаліції проти ТБ Фанні Войтцвінклер. Під час прес-брифінгу в останній день зустрічі до почесних гостей приєдналися  народний  депутат України, Голова Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець та Віце-голова багатопартійної Парламентської групи з глобального туберкульозу, член Палати Лордів Парламенту Великобританії Баронеса Елісон Сатті.

Одним з найважливіших результатів заходу стала координація між різними партнерами TB-REP, включно з Європейським Бюро ВООЗ,  Центром PAS (основним реципієнтом гранту ГФ на виконання проекту TB-REP), Європейською коаліцією проти ТБ, Альянсом, організаціями громадянського суспільства в країнах СЄЦА та пацієнтськими спільнотами. Розуміння ролей та цінності кожного з партнерів, їх взаємодоповнення окреслило перспективи й можливості для співпраці у питаннях адвокації з підтримки пацієнт-орієнтованих моделей протитуберкульозної допомоги на різних рівнях.

Під час заходу було зроблено детальний огляд проекту TB-REP, партнером якого від імені Європейської Коаліції проти ТБ є Альянс громадського здоров’я. Учасники розглянули задачі партнерів проекту та різноманітні аспекти його впровадження, дізналися про історію Європейської Коаліції проти ТБ, її цілі та успіхи на різних рівнях адвокаційної діяльності, а також довідалися про амбулаторну допомогу в досягненні найкращих результатів лікування ТБ у Європейському регіоні ВООЗ.  За результатами презентацій було обговорено питання підготовки рамкового документу ВООЗ (Blueprint), який, відображаючи унікальність кожної країни регіону, є, в той же час, універсальним інструментом та дороговказом для реформ системи надання протитуберкульозної допомоги.

Крім того, партнерами з адвокації було докладно проаналізовано результати оцінки ситуації в аспектах переходу до амбулаторних моделей лікування ТБ, проекти адвокаційних стратегій, розроблених партнерами в  своїх країнах, ефективні адвокаційні повідомлення, питання бюджетної адвокації, а також побудову коаліцій, розширення партнерських зв’язків та залучення пацієнтів й спільнот до адвокаційної діяльності. На завершення учасники зустрічі дізналися про роботу Глобального Кокусу з ТБ та Євразійських парламентських груп, а також про засади співпраці з членами парламентів та особами, які приймають рішення.

Як зазначили регіональні партнери проекту TB-REP, участь у заході надала їм можливість набути саме ті знання і навички, що необхідні для здійснення ефективної адвокаційної роботи. Особливо відмітили вони значимість ознайомлення з концепцією рамкового документу  ВООЗ (Blueprint) для курсу реформ у сфері надання протитуберкульозної допомоги, інформацією про підходи до бюджетної адвокації, а також отримання досвіду щодо роботи з членами Парламенту та Глобальним ТБ Кокусом, який об’єднує парламентарів з різних країн світу у боротьбі проти ТБ.

vini5354


1-ша Регіональна зустріч партнерів з адвокації в рамках проекту TB-REP організована Альянсом громадського здоров’я від імені Європейської коаліції проти ТБ, створила умови для широкого висвітлення питань переходу до амбулаторних моделей лікування ТБ, інформування громадськості про впровадження проекту TB-REP (основний реципієнт фінансування ГФ – PAS Center) в Україні та регіоні СЄЦА, а також про роботу Глобального ТБ Кокусу. Понад три десятки засобів масової інформації та різноманітних інформаційних ресурсів оприлюднили переваги переходу до комплексних, пацієнт-орієнтованих систем протитуберкульозної допомоги та обґрунтування доцільності впровадження амбулаторної моделі лікування хворих на туберкульоз, як однієї з найважливіших складових реформування системи охорони здоров’я заради подолання епідемії туберкульозу. Публікації в ЗМІ продовжуються завдяки резонансу заходу.

 

Перехід на лікуtbrep1вання туберкульозу вдома допоможе зупинити епідемію в Україні

16 вересня 2016 року під час прес-брифінгу, який проводився в рамках Міжнародного заходу з протидії поширення туберкульозу, експерти обґрунтували доцільність впровадження амбулаторної моделі лікування хворих на туберкульоз (ТБ) як однієї з найважливіших складових реформування системи охорони здоров’я заради подолання епідемії туберкульозу в Україні.

«За останні декілька років Альянс запровадив низку інновацій у діагностуванні та лікуванні туберкульозу. Завдяки обладнанню, поставленому в усі регіони України, про діагноз можна дізнатися за 15 хвилин (замість колишніх двох тижнів) , а завдяки високоякісним лікам, закупленим Альянсом за кошти Глобального фонду, та ефективно організованій соціальній підтримці пацієнтів результат успішного лікування хворих з мультирезистентним туберкульозом становить 85% (проти загальнонаціонального показника 38,6%)», – додав Андрій Клепіков.

 


tbrep2Експерти пропонують українцям лікувати туберкульоз вдома

Лікування туберкульозу вдома може зупинити епідемію в Україні. Експерти пропонують перейти на лікування туберкульозу вдома. Це допоможе зупинити епідемію в Україні та зекономити державі щонайменше 50 млн. грн.

Про це йшлося під час прес-брифінгу, який проводився в рамках Міжнародного заходу з протидії поширення туберкульозу.

Виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» Андрій Клепіков вважає, що у більшості випадків скорочення термінів перебування хворого у лікарні, а деколи й початок лікування вдома (за наявності умов для інфекційного контролю) є більш доцільними.


tbrep31-я региональная встреча партнеров по адвокации в рамках проекта TB-REP прошла в Киеве

Три дня, с 14 по 16 сентября 2016 г., в конференц-зале «Венеция» киевской гостиницы «Русь» проходила 1-я региональная встреча партнёров по адвокации в рамках проекта «Укрепление систем здравоохранения для эффективного контроля над ТБ и МЛУ-ТБ в странах Восточной Европы и Центральной Азии» (TB-REP). Программа встречи включала обсуждение работы, проведенной с начала проекта в странах-участницах, результатов ситуационного анализа внедрения амбулаторных моделей лечения, а также ряд сессий, направленных на развитие и совершенствование адвокационных навыков организаций, реализующих проект. О том, какой интерес вызывает этот проект у международных агентств и правительственных структур стран-участниц, можно судить хотя бы по тому, что в первой сессии встречи участвовали и выступили   заместитель министра здравоохранения Украины  Оксана Сивак, старший портфолио менеджер Глобального фонда для борьбы со СПИДом, ТБ и малярией Георгий Сакварелидзе, директор Украинского центра по контролю над социально опасными заболеваниями Минздрава Украины Наталья Низова,  одна из руководителей Европейской коалиции по борьбе с ТБ Фанни Войтцвинклер, ведущий сотрудник программы по ТБ Европейского регионального бюро ВОЗ Мартин ван ден Бум. Практические советы участникам по работе с парламентариями от члена Палаты Лордов Великобритании, баронессы Алисон Сати и Розанны Флури, члена секретариата Глобального ТБ Кокуса были уникальными и вдохновляющими.

 


tbrep4Перехід на лікування туберкульозу вдома допоможе зупинити епідемію в Україні

16 вересня 2016 року під час прес-брифінгу, який проводився в рамках Міжнародного заходу з протидії поширення туберкульозу, авторитетні експерти обґрунтували доцільність впровадження амбулаторної моделі лікування хворих на туберкульоз (ТБ) як однієї з найважливіших складових реформування системи охорони здоров’я заради подолання епідемії туберкульозу в Україні. Йдеться про лікування закритої форми ТБ поза стаціонарами,  на рівні первинної ланки медичної мережі та в домашніх умовах. Завдяки врахуванню індивідуальних потреб пацієнтів це сприятиме більшій прихильності хворих до лікування, що, безумовно, допоможе зменшити поширеність хвороби.


tbrep5Закриту форму туберкульозу пропонують лікувати удома

Українські експерти погодили застосування амбулаторної моделі лікування хворих на туберкульоз заради подолання епідемії захворювання в Україні.

З точки зору громадського здоров’я лікування у стаціонарі не запобігає поширенню туберкульозу, адже основне розповсюдження інфекції відбувається ще до постановки діагнозу та госпіталізації.

 

 

 


tbrep6В Україні стартував проект TB-REP

Упродовж 14-16 вересня відбулася 1-ша Регіональна зустріч партнерів у рамках проекту TB-REP. Основною її метою було визначення і розуміння завдань та ролей партнерів проекту, внеску роботи у ньому організацій громадського суспільства. Учасники працювали над розробкою стратегії для адвокаційної діяльності у підтримку переходу до пацієнт-орієнтованої моделі допомоги хворим на туберкульоз.

Проект TB-REP впроваджується за фінансової підтримки Глобального Фонду, охоплює країни Східної Європи і Центральної Азії та розрахований на період 2016-2018 років. Основним його завданням є посилення політичної прихильності, для контролю ТБ та МР/ШЛУ ТБ, через регіональну співпрацю та обмін досвідом для покращення реалізації Національних програм контролю ТБ. Також проект має на меті розробити та поширити доказові практики ефективних систем надання послуг у сфері ТБ для впровадження підходів, орієнтованих на пацієнтів та інноваційних моделей послуг, сприяти забезпеченню фінансування у сфері контролю ТБ та застосуванню ефективних механізмів виділення коштів.

 

 


Минздрав: В Украине – худшие в Европе показатели лечения туберкулезаtbrep7

Так, в Украине излечиваются лишь 71% новых случаев и 38,6% случаев мультирезистентного туберкулеза (МРТБ). По данным экспертов ВОЗ, в 2015 году около 23% больных туберкулезом в Украине вообще не было обнаружено. Распространенность всех форм активного заболевания в 2015 году составила почти 85 человек на каждые 100 тысяч населения.

При этом специалисты считают, что госпитализация людей, которые этого не требуют, с одной стороны является пустой тратой финансовых и человеческих ресурсов, а с другой – может негативно сказаться на работе или социальной жизни больного и его семьи.

 

 


tbrep8Закриту форму туберкульозу пропонують лікувати удома

Українські експерти погодили застосування амбулаторної моделі лікування хворих на туберкульоз заради подолання епідемії захворювання в Україні.

Про це йшлося під час прес-брифінгу міжнародного заходу з протидії поширення туберкульозу.

Лікування закритої форми туберкульозу поза стаціонарами, на рівні первинної ланки медичної мережі та в домашніх умовах, враховуватиме індивідуальні потреби пацієнтів. Це сприятиме більшій прихильності хворих до лікування і допоможе зменшити поширеність хвороби.

 

 


Перехід на лікування туберкульозу вдома допоможе зупинити епідемію в Україніtbrep9

Необхідність переходу до комплексних, орієнтованих на пацієнта систем амбулаторної протитуберкульозної допомоги виникає  у зв’язку з критичною ситуацією, що склалася в Україні та у всьому регіоні Східної Європи та Центральної Азії з розповсюдженням мультирезистентного туберкульозу (МРТБ). У нашій державі це перейшло у справжню катастрофу – ми входимо до п’ятірки країн світу з найважчим тягарем МРТБ! На жаль, Україна досі має і найгірші в Європі показники успішності лікування туберкульозу – виліковуються лише 71%  нових випадків у та 38,6% випадків МРТБ.

 

 


clipboard10Перехід на лікування туберкульозу вдома допоможе зупинити епідемію в Україні

«У більшості випадків скорочення термінів перебування хворого у лікарні, а деколи й початок лікування вдома (за наявності умов для інфекційного контролю) є більш доцільними» – повідомив виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» Андрій Клепіков, – «З точки зору громадського здоров’я лікування у стаціонарі не запобігає поширенню ТБ, адже основне розповсюдження інфекції відбувається ще до постановки діагнозу та госпіталізації. Ризик передачі інфекції від хворого на ТБ значно зменшується через 14 днів від початку ефективного лікування. А перебування в стаціонарах часто призводить до внутрішньолікарняного інфікування хворих резистентними (тобто такими, що не піддаються лікуванню основними протитуберкульозними препаратами) штамами бактерій».

 

 

Региональная встреча партнеров проекта TB-REP объединила усилия по поддержке пациент-ориентированных моделей противотуберкулезной помощиtbrep10

14-16 сентября 2016 г. в Киеве успешно состоялась 1-я Региональная встреча партнеров по адвокации в рамках проекта Укрепление систем здравоохранения для эффективного контроля над ТБ и МР-ТБ в странах Восточной Европы и Центральной Азии (проект TB-REP). Во время открытия мероприятия, организованного Альянсом общественного здоровья (Украина) совместно с Европейской коалицией по борьбе с ТБ, торжественно поприветствовали участников исполнительный директор МБФ «Альянс общественного здоровья» Андрей Клепиков, заместитель министра здравоохранения Украины Оксана Сывак, старший портфолиоменеджер стран ВЕЦА Глобального фонда для борьбы со СПИДом, туберкулезом и малярией Георгий Сакварелидзе, директор Украинского центра контроля за социально опасными заболеваниями МОЗ Украины Наталия Низова, директор программ Центра политики и исследований в области здравоохранения (PAS Center) Стела Бивол, технический специалист Европейского бюро ВОЗ (совместная программа по ТБ, ВИЧ/СПИДу и Гепатитам) Мартин Ван Ден Бум и координатор Европейской коалиции по ТБ Фанни Войтцвинклер.

 

 


tbrep11Global TB Caucus – September 2016

 

Baroness Suttie from the UK House of Lords travelled to Kiev, Ukraine to meet with Ukrainian MPs and raise political interest. She also participated in a regional civil society advocacy training, giving a presentation on Parliamentary advocacy to CSO representatives from across the EECA region.

 

 

 

 

 

Контактна особа: Юлія Чорна