Про нас
Про Альянс
Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» (до листопада 2015 року відомий як Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні») (далі – Альянс) є провідною недержавною професійною організацією, яка у співпраці з державними партнерами та громадськими організаціями здійснює істотний вплив на епідемію ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, вірусних гепатитів та інші соціально небезпечні захворювання в Україні шляхом надання фінансової й технічної підтримки відповідних програм, якими охоплено понад 250 000 найбільш уразливих груп населення, що є найвищим показником у Європі.
У 2018 році Альянс отримав міжнародну акредитацію від Frontline AIDS (Великобританія). Альянс успішно пройшов професійну акредитацію за найвищим рівнем складності на відповідність 9 принципам у сферах «управління і стабільність», «менеджмент організації» і «програми у сфері ВІЛ» за 38 стандартами і на даний момент є єдиною організацією у Східній Європі і Центральній Азії, що успішно пройшла таку оцінку.
Історія Альянсу
Альянс розпочав свою роботу наприкінці 2000 року у формі проекту міжнародної технічної допомоги в рамках Трансатлантичної ініціативи з профілактики ВІЛ-інфекції за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та Європейського Союзу (2000–2004).
Як незалежна юридична особа, зареєстрований в Україні у 2003 році й набув повної управлінської самостійності у січні 2009-го. Альянс поділяє основні цінності та залишається членом глобального партнерства Frontline AIDS – міжнародної благодійної організації, що об’єднує 33 організації з різних країн світу, з Секретаріатом у м. Хоув (Великобританія).
З моменту заснування демонструє стійкий організаційний розвиток. Кожного дня ми робимо свій внесок у боротьбу з епідемією. Протягом останніх 15 років наш внесок серед неурядових організацій у відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД був найвизначнішим, що дозволило Альянсу стати лідером у підтримці держави в боротьбі зі СНІДом. Програма, що реалізується Альянсом та його партнерами, була визнана ВООЗ однією з найкращих практик профілактики ВІЛ у Європі.
Альянс розгорнув програми антиретровірусної терапії, запровадив замісну підтримувальну терапію, профілактику ВІЛ через мережу аптек та інтервенції серед дітей вулиці. Ми регулярно здійснюємо дослідження, випробовуємо інноваційні підходи та поширюємо найкращі практики в Україні та всьому світі.
Альянс є офіційним співвиконавцем заходів Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки, затвердженої Верховною Радою України 20 жовтня 2014 року.
Наша місія – покращення здоров’я та якості життя найбільш неблагополучних громад шляхом розробки та впровадження передових ефективних заходів у сфері громадського здоров’я та кризового реагування, побудованих на принципах людиноцентризму, інклюзивності, дотримання прав людини та сталого розвитку.
Наше бачення – світ, у якому люди не інфікуються і не помирають від СНІДу, де спільноти здатні контролювати епідемію.
Стратегічні цілі Альянсу на 2024–2026 роки
Політики і процедури
Працівники Альянсу мають дотримуватися найвищих стандартів етики, компетентності та професіоналізму: Кодексу етики, Політики щодо конфлікту інтересів, Політики щодо попередження і розкриття порушень та захисту відповідної активності працівників, Політики щодо запобігання шахрайству. Кодекс етики містить основні очікування та принципи, які регулюють професійну поведінку співробітників, зокрема щодо зовнішніх відносин, стосунків з колегами, конфіденційності та зобов’язання з нерозголошення фактів, подарунків, виявів гостинності та грошових винагород. Будь-який співробітник має дотримуватися основних вимог: цілісності, поваги до людської гідності та різноманітності, лояльності. Політика щодо конфлікту інтересів допомагає працівникам та іншим особам, що діють від імені організації, визначати, розкривати та вирішувати конфлікт інтересів у їхній діяльності. Будь-який працівник, який став свідком протиправної, незаконної чи неетичної поведінки або порушення чинних процедур Альянсу, повинен звітувати про це відповідно до Політики організації щодо попередження і розкриття порушень та захисту відповідної активності працівників. Альянс-Україна підтримуватиме занепокоєних працівників і вживатиме заходів щодо захисту їх від репресій та шкоди. Політика щодо запобігання шахрайству передбачає зобов’язання керуватися найвищими етичними стандартами та дотримуватися законодавства. Для цього всі співробітники Альянсу мають повсякчас діяти чесно та добросовісно, звітувати про будь-яку діяльність, що викликає підозри на шахрайство, відповідно до Політики щодо попередження і розкриття порушень та захисту відповідної активності працівників. Кожен прояв шахрайства розглядатиметься з максимальною нетерпимістю.
Звіти Альянсу