З січня 2022 року Європейська група з лікування СНІДу (EATG) у партнерстві з Альянсом громадського здоров’я (APH) проводять свій перший масовий відкритий онлайн-курс. Ми зібрали найкращих експертів у сфері ВІЛ/СНІДу для створення відеокурсів для навчальної онлайн-платформи STEP-UP MOOC.

Ми працювали понад 10 місяців над розробкою матеріалів для MOOC. Після розробки двомовної (англійською та російською) навчальної програми, що складається з самостійного електронного навчання в поєднанні з тренінгами з нетворкінгу, розширення прав і можливостей та адвокації, MOOC був запущений у квітні 2023 року.

Спираючись на традиційні очні тренінги STEP-UP, перехід до онлайн-формату допоміг EATG забезпечити ширший доступ до тренінгів з ВІЛ/СНІДу для понад 300 активістів з більш ніж 35 країн світу. 25 тренерів-експертів провели учасників через весь навчальний шлях до завершального етапу сертифікації.

Активні учасники отримали визнані сертифікати на тему:

  • Наука про ВІЛ/СНІД, ко-інфекції, лікування ВІЛ та дизайн клінічних досліджень
  • Стигма, дискримінація та криміналізація
  • Зменшення шкоди та надання послуг уразливим групам населення
  • Адвокація з фармацевтичними компаніями щодо ціноутворення та доступності лікування
  • ВІЛ та психічне здоров’я
  • Старіння та супутні захворювання
  • Міграція та подорожі з ВІЛ

Крім того, STEP-UP вийшов за рамки віртуального навчання. Випускники онлайн-курсу, які набрали найбільшу кількість балів за результатами тестування, були запрошені на 3-денний коучинг-семінар з викладачами курсу.

З 29 червня по 2 липня в Порту, Португалія, відбувся семінар спільноти практиків STEP-UP.

Протягом цих вихідних 22 пристрасні адвокати з питань ВІЛ-інфекції зібралися, щоб покращити свої навички та зв’язки. Обмінюючись досвідом, адвокати продемонстрували потужне поєднання особистої ідентичності та колективної адвокації.

Міні-гранти STEP-UP отримали 8 випускників MOOC на реалізацію власних проектів. Ось як ці гранти допомогли спільнотам:

«Тренінг з питань благополуччя для жінок, які живуть з ВІЛ, в Таджикистані», проведений Зоіром Раззаковим, одним з наших учасників, який представляє НУО «Таджицька мережа жінок, які живуть з ВІЛ».

«Тренінг з PreP та PEP для ключових популяцій» в Киргизькій Республіці, проведений Дар’єю Мікуліч з НУО «СЄЦА ЦАБ».

«Тренінг для рівних консультантів» Івана Бенкович з НУО «Іскорак», Хорватія.

Проект «Уникнути самотності» Тетяни Голубєвої з НУО «Люди плюс» допоможе зменшити соціальну ізоляцію літніх ЛЖВ та людей з інвалідністю в Білорусі.

Проект Наталії Мінаєвої з НУО «Нурсеним» «Сприяння правам та розширенню можливостей жінок» у Казахстані.

Проект «Зменшення шкоди для молоді» Овсепа Давтяна з вірменської НУО «Реальний світ, реальні люди».

Проект «Акушерське насильство» Наталії Герасимчук, що реалізується українською громадською організацією «Позитивні жінки».

Єдиною вимогою для участі в програмі STEP-UP MOOC є бажання взяти участь. STEP-UP MOOC залишатиметься відкритим онлайн, щоб активісти могли поглибити свої знання про адвокацію в сфері ВІЛ та розширити масштаби своєї роботи.

Дізнатися, як зареєструватися та слідкувати за програмою STEP-UP MOOC можна тут.

Дякуємо всім, хто зробив STEP UP MOOC можливим – командам Європейської групи з лікування СНІДу, Альянсу громадського здоров’я, навчальній платформі e-Sia, зовнішнім консультантам, нашим тренерам та експертам і, звичайно, всім учасникам!