Березень 24, 2023

НЕЗЛАМНІ ПРОТИ ТБ: ситуаційний звіт до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом ми згадуємо понад рік протидії туберкульозу під час війни. Незважаючи на значні виклики, пов’язані з артобстрілами і руйнуваннями, енерготерором, переміщенням населення та кадрів, Україна дає рішучу відповідь на туберкульоз.

Скоординовані зусилля уряду, громадянського суспільства, міжнародних партнерів, а також
фінансова підтримка Глобального фонду та інших донорів під час війни дозволяють тримати
епідемію туберкульозу під контролем. У деяких регіонах нам вдалося виявити в 2-3 рази більше випадків туберкульозу, ніж до війни, та сприяти початку їх лікування. Своєчасна доставка протитуберкульозних препаратів, іноді навіть велосипедами, коли палива не було, надання психосоціальної та психологічної підтримки призвели до найважливіших результатів – понад 80% людей зі стійкими до ліків формами туберкульозу були вилікувані.

Детальніше про зусилля громадянського суспільства у подоланні туберкульозу під час війни читайте у нашому ситуаційному звіті.

Ознайомитись зі звітом можна за посиланням >>>

Більше
Поширити
Лютий 24, 2023

Річниця російської повномасштабної війни в Україні: як працюють ініціативи та програми гуманітарної допомоги людям

24 лютого буде рік, як в Україні триває повномасштабна війна. Українці виявляють неймовірну мужність та єдність, попри щоденний терор з боку росії. Важливу роль у боротьбі проти агресора відіграє волонтерська робота неурядових громадських організацій, які залучають міжнародних донорів, аби впроваджувати проєкти для допомоги внутрішньопереміщеним особам, людям з хронічними захворюваннями, такими як ВІЛ-інфекція, та всім, хто постраждав від війни. Ми поспілкувалися з представниками МБФ «Альянс громадського здоров’я» – організацією, яка з перших днів війни перекваліфікувала свою діяльність та зараз має багато ініціатив націлених на різнопланову допомогу українцям від програм у сфері громадського здоров’я до гуманітарної допомоги. 

Альянс громадського здоров’я – організація, яка працює на передовій і бореться за Україну та її народ

Команда Альянсу громадського здоров’я вже 22 роки допомагає людям отримати доступ до профілактики, діагностики та лікування ВІЛ, захищає права людини та надає гуманітарну підтримку. Організація має великий досвід успішного впровадження комплексних широкомасштабних інтервенцій в усіх областях України із залученням НУО, громадських організацій, а також закладів охорони здоров’я, залучених у надання послуг у сфері ВІЛ, ІПСШ, ЗПТ та туберкульозу.

З початку війни, коли постала гостра потреба перекваліфікуватися та надавати більш комплексну допомогу людям, було запущено низку ініціатив та програм: почав свою роботу Гуманітарний конвой, яким було перевезено понад 1,2 мільйона тонн вантажів; запущено міжнародну програму екстреної підтримки та координації HelpNow HUB для українців по всьому світу; запущено та розширено асортимент послуг 44-х мобільних амбулаторій; розширено програми надання прямої гуманітарної, соціальної та психологічної підтримки.

У відповідь на гуманітарну кризу, яку спричинила воєнна агресія росії в Україні, за фінансової підтримки Christian AID та британського Комітету з надзвичайних ситуацій (DEC), влітку в Україні запущено комплексну програму гуманітарної підтримки в умовах війни та післявоєнного відновлення України. 

«В умовах широкомасштабної російської воєнної агресії мільйони українців, які й до цього перебували в складних обставинах, опинилися на межі виживання. Гуманітарна програма за підтримки Christian Aid надає допомогу тим, хто потребує її найбільше. За перші місяці роботи вдалося підтримати понад 75 гуманітарних проєктів допомоги громадам і ініціативним групам по всій країні. Це вкрай важлива інвестиція на підтримку та відновлення України, й ми вдячні партнерам за довіру і підтримку», – Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я

Програма гуманітарної підтримки українців на 1,4 млн фунтів стерлінгів

З серпня 2022 року в Україні почала діяти комплексна програма гуманітарної підтримки в умовах війни та післявоєнного відновлення. Основними напрямками її роботи є підтримка представників вразливих спільнот, спрямована на забезпечення нагальних гуманітарних, соціальних і медичних потреб та гідного життя в кризових умовах, шляхом впровадження заходів кризового реагування. Завдяки цьому люди можуть отримати:

 • Послуги із забезпечення гуманітарних потреб населення (харчові продукти, воду, гігієнічні набори, дитячі набори); 
 • Консультаційні та супровідні послуги (медична, психосоціальна, юридична допомога); 
 • Послуги, пов’язані з евакуацією та розселенням (пошук та організація тимчасового житла тощо); 
 • Грошову допомогу на нагальні потреби домогосподарств; 
 • Також здійснюється фінансування мініпроєктів, ініційованих командами громад (до $5 000).

Спільними зусиллями, разом з 24-ма НУО вдалося швидко та ефективно розгорнути діяльність у 16 регіонах України. Серед людей розповсюджуються набори гуманітарної допомоги, як-от їжа та засоби гігієни, побутова хімія або сертифікати для придбання товарів у мережах супермаркетів, сертифікати на закупівлю ліків в аптеках. Також для  дітей надаються набори дитячого харчування, підгузки та інші необхідні товари.

Дуже важливим та затребуваним напрямком роботи стало максимальне розширення доступу цільових груп проєкту до послуг медичного, психологічного, юридичного консультування, соціальної допомоги на базі НУО та/або переадресація до партнерських організацій та спеціалізованих закладів (наприклад, заклади охорони здоров’я, юридичні агенції, центри соціальної допомоги тощо). З людьми працювали різні фахівці для вирішення їхніх проблем, пов’язаних з війною.

Лише за перші три місяці роботи необхідну допомогу отримала 75 271 особа, серед яких ВПО, сім’ї з дітьми, люди з обмеженими можливостями, представники груп, що найбільше уразливі до ВІЛ-інфікування.

«Ми бачимо жахливі гуманітарні наслідки воєнної агресії росії не лише по телевізору, як весь світ. Ми в цих умовах живемо й розуміємо крайню потребу щодо екстреного втручання та надання оперативної допомоги українцям, які постраждали від війни. Ця підтримка є дуже важливою для України. Ми використаємо весь наш досвід у роботі за програмами з ВІЛ/ТБ, щоб всі, хто потребує допомоги отримали її як найскоріше. Ми фокусуємось на підтримці роботи притулків, евакуації із зон воєнних дій, прямій гуманітарній та соціальній допомозі,  психологічній та юридичній підтримці», – Марина Варбан, керівник програми Гуманітарної підтримки.

5000 людей, що пережили окупацію на Харківщині, скористались послугами мобільної медицини —  Mobile treatment points (MTP)

Мобільні амбулаторії стали реальними мобільними пунктами надання допомоги! За два місяці  роботи в рамках нового проєкту мобільні клініки Альянсу об’ їхали Вовчанський і Куп’янський райони,  побували в Ізюмі та ще багатьох маленьких, загублених на карті війни селах Харківщини.  5000+ людей, що пережили окупацію, отримали консультацію терапевта, змогли зробити кардіограму, виміряти рівень цукру й отримати необхідні ліки. Було роздано 1000 домашніх аптечок, близько 20 тон теплих речей та ковдр, продуктів харчування та засобів гігієни, дитячих іграшок і книжок, буржуйок  та спальників, що роблять бодай трішки теплішою найдовшу та найважчу зиму українців деокупованої Харківщини.

“Люди з деокупованих територій, ті, хто бачив війну на своєму подвір’ї, у кого вона забрала звичне життя, якось особливо зворушливо вдячні за увагу та допомогу.

А ми точно знаємо, що не покинемо своїх. Що ми вистоїмо, якщо за спинами нашого війська вистоїть кожне найменше село, кожен двір і кожна родина. Для цього ми продовжуємо збирати допомогу і везти її тим, в кого нікого, окрім нас з вами нема», – кажуть у команді МТР Альянсу громадського здоров’я.

Мінігранти для розвʼязання  побутових проблем

Одним з актуальних та продуктивних напрямків, які реалізуються в Україні, є надання цільової благодійної допомоги (мінігрантів) ініціативним групам спільнот на розвʼязання актуальних проблем у різних сферах. Завдяки цьому вдалося розвʼязати такі проблеми:

– обладнати притулки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) технікою та всім необхідним для проживання.

– відновити водопостачання та електропостачання, очищення/буріння колодязів та свердловин у місцях, які найбільше постраждали від атак;

– придбати все необхідне для дитячих будинків, шкіл для дітей з особливими потребами (сенсорна кімната); реабілітаційного центру для осіб, які пережили насильство у сім’ї;

– забезпечити учнів навчальними матеріалами, підручниками, планшетами для дистанційного навчання;

– придбати медичне обладнання та ін.

Вимушена евакуація стала надзвичайно складним викликом для людей з обмеженими фізичними властивостями. Наприкінці весни 2022 року, коли в Лисичанську стало надто небезпечно й умови проживання  були критичними, Тетяна, мати неповнолітньої Насті, інваліда з дитинства, вимушена була вивезти доньку з цього пекла. 

«Ми навіть не могли сховатися під час повітряної тривоги у підвалі, бо я не мала змоги весь час переміщувати візок туди-сюди. У мене не так багато сил. Щоб хоч якось вберегтися, я спорудила «фортецю»: заставила вікна, аби в разі вибуху убезпечитися від уламків скла, та як могла, захистила простір. Але, через постійні обстріли, дочка стала дуже неспокійною і їй потрібні були медикаменти та огляд лікарів», – пригадує Тетяна. 

На щастя, їм все ж вдалося евакуюватися, але практично без речей. Після прибуття в безпечне місце, жінка звернулася до організації та вказала, що потребує візок для доньки. ВУ найкоротші строки соціальним працівникам вдалося знайти необхідний візок та замовити його із Бельгії. 

«Чесно скажу, не сподівалася, що отримаю новий візок для доньки. Мене переповнює вдячність за таку підтримку. Це велика радість! Він легший, компактно складається, мобільний. Регулюється і підходить до тілобудови та ваги доньки. Щиро дякую фонду за цей необхідний подарунок, тепер я можу бути спокійною, адже візок у моєї Насті є дуже безпечним», -– висловила свою подяку Тетяна. – «Я із Лисичанська і це Україна. На жаль, нам нема куди повертатись. У мене більше немає житла й речей. У мене донька-інвалід і ми з нею евакуювались під обстрілами в тилову частину країни. Так, є певні складнощі, але я, як багато українців, вдячні за підтримку, яку ви нам надаєте. І сподіваюсь, що вона буде надалі, бо добро має бути разом і разом протистояти злу».

Тимчасові прихистки – безпечне місце для людей, що рятуються від ворожих бомб та намагаються жити далі

Від початку повномасштабного вторгнення гостро стоїть питання з місцем тимчасового проживання для людей, які втратили свої домівки. Згідно з даними Situation Reports – OCHA, близько 11,2 мільйона людей в Україні потребують екстреної підтримки житлом та предметами першої необхідності. За попередніми підрахунками аналітиків, на які спирається Міністерство розвитку громад і територій, понад 2,4 мільйона українців мешкали в зруйнованому або суттєво пошкодженому житлі станом на початок 4-го кварталу 2022 року.

За даними Центру протидії дезінформації при РНБО тільки на шостий місяць великої війни понад 3,5 мільйона осіб втратили власне житло. Особливо ситуація загострилася з приходом холодів і початком активних обстрілів енергетичної системи, відповідно, потреба в тимчасовому проживанні стає все більш актуальною.

Нині Альянс громадського здоров’я координує двадцять п’ять прихистків по всій Україні. У січні Альянс відкрив власний прихисток «Безпечне місце» у Львові. Прихисток  функціонує у форматі хостела з усіма вигодами. У закладі працюють лише ВПО – люди, які як ніхто інший розуміють як підтримати, надаючи послуги «рівний-рівному».  Проживання та харчування безкоштовне, а одночасно у прихистку може розміститися 21 людина. Заклад працюватиме як інформаційний хаб, надаючи  консультації юристів, психологів, соціальних працівників та за потреби спеціальні консультації лікарів для представників ключових спільнот, уразливих до ВІЛ, із залученням онлайн-платформи Help24.

Прихисток уже прийняв перших переселенців

У прихистку вже проживає кілька родин. Пані Яна і її донька Дар’я на початку повномасштабного вторгнення поїхали до Польщі. Згодом повернулися додому до Запоріжжя. Та лінія фронту дуже близько до їхньої домівки, обстріли посилювались, то ж вони знову змушені були поїхати з дому, побоюючись за власне життя.

“Коли з Токмака летять ракети, то це дуже відчутно. На цей момент, Слава Богу, моя домівка ще стоїть. Але це дуже страшно”, — розказала Яна Павловська із Запоріжжя. У прихистку доступний високошвидкісний інтернет, що дозволяє їй продовжувати працювати віддалено. Яна – вчителька історії, проводить уроки онлайн для своїх учнів прямо із прихистку.

За офіційними даними загалом війська рф атакували цивільні об’єкти у 60 разів частіше, ніж військові. Найбільше від обстрілів потерпає інфраструктура прифронтових міст.

У 2023 році Альянс громадського здоров’я планує відкрити аналогічні прихистки й в інших містах України.

Інноваційний сервіс HELP NOW HUB почав роботу з перших днів війни

Для українських  біженців  та внутрішньо переміщених осіб, які є представниками ключових груп, уже протягом першого тижня війни було створено унікальний сервіс з надання допомоги під назвою «HelpNow», що розпочав свою роботу 1 березня 2022 року.

У кризовій ситуації, в якій з лютого живуть українці, неймовірно важливою є роль широкої взаємодії та підтримки дружніх країн. І цінність таких відносин українці відчули в перші ж тижні широкомасштабної війни, отримавши чималу підтримку від всього світу”,  – сказав д-р Сергій Фiліппович, директор #SoS_project 2.0 в Альянсі громадського здоров’я. – “Опинившись у ситуації воєнної кризи, ми одразу долучились до вирішення питань забезпечення допомоги представникам ключових груп населення, передусім щодо отримання лікування та профілактичних послуг. За підтримки Глобального фонду ми спрямували частину коштів на створення та розвиток спеціальної програми Emergency Response, що отримала назву  #HelpNowHub щодо підтримки українських пацієнтів, які опинились за кордоном через війну”.

Підтримка та допомога, яку надає сервіс, охоплює доступ до інформаційних ресурсів, направлення та підключення залежно від потреб до відповідних служб, пов’язаних із наданням відповідного лікування (АРТ – антиретровірусне лікування, ПТАО – підтримуюча терапія агоністами опіоїдів, ліки проти туберкульозу тощо) та соціальних сервісів: психологічна, юридична підтримка та гуманітарна допомога.

Завдяки онлайн-платформі люди можуть отримати послуги із залученням до лікування, а також консультації спеціалістів у Польщі, Молдові, Німеччині та Естонії, в тому числі й онлайн-консультації лікарів.

Наразі надано підтримку щодо лікування та/або інших критично важливих послуг для майже 20 000 звернень від українців із 47 країн світу. 

Детальніше ознайомитися з роботою платформи та почитати історії людей, які отримали допомогу можна на: Helpnow.aph.org.ua.

Як війна вплинула на людей, яких торкнулась епідемія ВІЛ, та гуманітарні конвої

Широкомасштабне російське вторгнення в Україну спричинило багато критичних ситуацій для українського суспільства, таких як пошкодження цивільної інфраструктури, урядових та військових будівель, медичних установ, пошкодження енергетичних систем тощо. Величезної шкоди завдано системі охорони здоров’я, оскільки зараз гостро відчувається нестача медичних працівників. Деякі люди втратили домівку, роботу, родичів, тому це має великий вплив на психічне здоров’я. Війна призвела до порушення ланцюга постачання, зокрема медичних виробів, ліків, медичного обладнання, товарів першої необхідності та харчових продуктів.  Особливо гостро відчули на собі наслідки вторгнення ті люди, які належать до груп ризику, наприклад ВІЛ-позитивні пацієнти, життя яких залежить від щоденного приймання антиретровірусного лікування, та наркозалежні – особи, що отримують замісну-підтримувальну терапію

На жаль, ми можемо констатувати той факт, що війна спричинила брак лікування для людей, які живуть з ВІЛ. Люди, що живуть на окупованих територіях з ВІЛ, не можуть дістатися пунктів видачі АРТ (пунктів, де можна отримати препарати антиретровірусної терапії) для отримання препаратів, пересилання ліків також неможливе. Частина пунктів АРТ зруйнована. Воєнні дії мають великий вплив на ВІЛ-сервіс країни. “Спостерігається зменшення обсягів тестування на ВІЛ та частіше виявлення ВІЛ вже у просунутій стадії захворювання. Спостерігається масова міграція пацієнтів з ВІЛ, як усередині країни, так і за її межі”, – сказала вона Ольга Денисюк із Альянсу громадського здоров’я.

Ситуація з доступом до замісної підтримувальної терапії на початку війни також стала критичною. Пункти видачі ліків закрились, запаси закінчувались і спеціалізовані служби доставки препаратів просто відмовлялись доставляти ліки.

З цих причин, починаючи з 1 березня 2022 року, Альянс залучив 14 вантажних мікроавтобусів організації та додатковий транспорт для перевезення важливих гуманітарних та медичних вантажів. Водіями стали звичайні люди, представники різних професій, а також співробітники Альянсу, які були готові брати участь у перевезеннях як волонтери. Завдяки цьому 28 березня автоколона змогла доставити 1,2 мільйона таблеток метадону зі складу у Вишгороді (на північ від Києва) до Кременчука, Полтави, Сум, Ромен, Конотопа, Миколаєва, Одеси, Білгорода-Дністровського, Ізмаїла, Івано-Франківська, Тернополя. Ці таблетки були закуплені Міністерством охорони здоров’я України. А 1 липня автоколона Альянсу доставила чотири вантажні фургони з тестами на ВІЛ, ліками, шприцами та іншими засобами профілактики до Краматорська та Бахмута, найближчих до лінії фронту міст.

Майже за рік війни було доставлено понад 2 млн тонн гуманітарних та медичних вантажів по всій Україні. Понад 1 млн км загального пробігу гуманітарного конвоя. Вантажі отримали більше ніж 200 лікувально-профілактичних закладів по всій території Україні, зокрема в найгарячіших та щойно звільнених територіях Херсонської та Харківської областей

 

Наслідки гуманітарної кризи для України та українців

Зазнавши невиправданої жорстокої повномасштабної агресії з боку росії, Україна зуміла мобілізувати свої сили, протистояти шоку перших днів і тижнів війни, та за потужної підтримки іноземних партнерів продовжує гідно протистояти ворогові, виборюючи власну незалежність.

Згідно з офіційними даними, з початку війни 24 лютого 2022 року понад 14 мільйонів людей стали внутрішньо переміщеними особами або були змушені тікати до сусідніх країн як біженці. Особливо постраждали незахищені верстви населення, зокрема люди похилого віку, діти, позбавлені піклування чи розлучені з батьками, особи з інвалідністю, а також, за оцінками, майже півмільйона громадян третіх країн (ГТК), які проживали в Україні на момент ескалації бойових дій. Для багатьох із них задоволення навіть найбазовіших потреб є неабиякою проблемою, адже заощадження вичерпуються, виникають збої джерел надходжень та проблеми з роботою, бо знайти роботу зараз надзвичайно складно.

Згідно з останнім опитуванням домогосподарств, проведеним МОМ, майже 60% населення втратили роботу через війну. Падіння економіки призвело до стрімкого зростання кількості людей, у яких не залишається іншого вибору, окрім як звернутися по гуманітарну допомогу, щоб вижити. Ці потреби особливо гостро відчувають внутрішньо переміщені особи, які перебувають у незнайомих громадах і часто відірвані від звичних кіл спілкування.

Прогнози ООН жахливі: 9 з 10 українців зіткнуться з бідністю до кінця року. ВВП впаде на 30%. Втрати для системи охорони здоров’я дуже серйозні. За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, понад 900 українських медичних закладів зазнали нападів, близько 123 лікарень повністю зруйновані.

Водночас війна продемонструвала, що навіть в умовах зруйнованої інфраструктури, живучи під звуки сирен, українські люди є основною рушійною силою, яку ніщо не зупинить і не злякає.

 

Підтримати донатом українців та гуманітарні програми Альянсу громадського здоров’я в Україні можна через офіційний сайт 

 

Відеозвіт про автомобілі, передані на передову для медиків, кошти на авто були зібрані на #AIDS2022.

 

Більше
Поширити
Лютий 23, 2023

365 днів війни: перемагаємо в боротьбі з ВІЛ та туберкульозом

24 лютого 2022 року о 5:00 ранку почався широмасштабний воєнний наступ росії на територію України. Найкоротший місяць року перетворився на найдовготриваліший кривавий рік для українців і всього цивілізованого світу.
Ці 12 місяців широкомасштабної війни викликали найбільший міграційний рух в Європі з часів Другої світової війни – 15 мільйонів українців залишили свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) або біженцями; понад 1370 медичних закладів в Україні було зруйновано або пошкоджено російськими загарбниками, які вчиняють воєнні злочини проти населення, позбавляючи цивільних доступу до життєво важливих послуг і лікування, катуючи та вбиваючи людей. Від війни гинуть люди, які живуть з ВІЛ і ТБ, клієнти програм, які підтримує Альянс, соціальні працівники та лікарі.

Відео: Резюме роботи за рік від Андрія Клепікова, виконавчого директора Альянсу громадського здоров’я.

З перших днів війни Альянс громадського здоров’я (“Альянс”) спільно з іншими організаціями громадянського суспільства та організаціями спільнот, медичними установами, Міністерством охорони здоров’я, Центром громадського здоров’я, іншими державними організаціями та працює над тим, щоб підтримати людей і втримати епідемії ВІЛ і туберкульоза під контролем. І спільними зусиллями нам це вдалося!
За рік війни бенефіціарами Альянсу стали в 4 рази більше людей, ніж у попередні роки – понад 1 мільйон українців! Завдяки нашій співпраці з донорами та партнерами Альянс доставив і передав понад 2 тис. тон гуманітарних і медичних вантажів до понад 200 лікувальних закладів по всій Україні, у т.ч. у звільнених від окупації районах Херсонської, Харківської, Київської, Сумської та Чернігівської областей.
У цьому звіті ми представляємо найважливіші висновки
з унікального досвіду за рік незламного протистояння.

Ознайомитись зі звітом >>>

Більше
Поширити
Лютий 07, 2023

Львівський шелтер «Безпечне місце»: особливості та напрямки діяльності

Львівський шелтер «Безпечне місце»: особливості та напрямки діяльності На початку січня, у Львові, розпочав свою роботу прихисток «Безпечне місце». Він знаходиться у центрі міста, за адресою: вул. Соломії Крушельницької, 3, що дуже зручно для розв’язання організаційних питань. Про особливості роботи шелтеру та послуги, які можна отримати мешканцям, розповідає Анна Горкун, куратор напрямку підтримки шелтерів в МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Чи є необхідність у відкритті шелтерів в Україні?

Від початку повномасштабного вторгнення гостро стоїть питання з місцем тимчасового проживання для людей, які втратили свої домівки. Згідно з даними Situation Reports – OCHA, близько 11,2 мільйона людей в Україні потребують екстреної підтримки житлом та предметами першої необхідності. Ще 1,7 млн. осіб мають потреби, пов’язані із зимою, включаючи тверде паливо та опалювальні прилади.

 

На жаль, через систематичні обстріли та, як наслідок, відсутність енергоресурсів і опалення в багатьох регіонах, потреби у шелтерах тільки зростають.

Я співпрацюю з двадцяти п’яти шелтерами по всій Україні, це ті прихистки, які координуються Альянсом громадського здоров’я. Ми допомагаємо їхньому розвитку, але зрозуміло, що це не загальна картина по всій Україні. З приходом холодів і початком активних обстрілів енергетичної системи різко зросла потреба у тимчасовому житлі, тому що зараз навіть ті люди, які мають житло, знаходяться у ситуації, коли у них немає опалення, електрики довгий час і по факту, житло стає непридатним. Відповідно, потреба в тимчасовому проживанні в місці, де все це є в наявності, стає все більш актуальною.

«Безпечне місце» надає послуги «рівний-рівному»

Згідно з даними Управління соціального захисту Львівської міської ради, у 2022 році Львів став одним із найбільших центрів прийому внутрішньо переміщених осіб. Через місто пройшло більше 5 мільйонів людей і близько 200 тисяч залишилися проживати у Львові. Ще до відкриття прихистку було прийнято рішення, що ми надаватимемо можливість працювати в ньому саме ВПО. Всі співробітники шелтеру — це люди, які переїхали до Львова у зв’язку з війною. Вони дуже добре розуміють і психологію гостей прихистку (проживаючих), і як надати підтримку, розділити біль та страждання іншої людини, і як розмовляти з нею однією мовою. Це дуже важливо. Це така емпатичність.

 

Окрім цього, це створення нових робочих місць, тому що зараз дуже складно знайти роботу, особливо в таких переповнених містах, як Львів. І ми хочемо й надалі підтримувати створення робочих місць для ВПО і надання послуг «рівний рівному». Це є перевагою саме цього прихистку.

Шелтер у центрі Львові — особливий, він є пілотним проєктом, за допомогою якого буде створено загальні стандарти і правила надання послуг щодо роботи шелтерів в Україні, які Альянс планує відкрити і в інших містах у 2023 році.

Де знаходиться та як потрапити

На початку війни я була волонтером у Львові та допомагала селити людей, які приїздили з різних куточків України. В той час не було мови про комфортне проживання, використовувалися всі приміщення, які можна було облаштувати під тимчасові місця для проживання. Я бачила в яких умовах люди жили на початку війни, я бачила на скільки це складно. Надзвичайно важко фізично приїхати з Маріуполя і після таких важких переживань отримати можливість пожити в недосить пристосованих умовах для життя. Саме тому я дуже намагалася створити умови, які б максимально сприяли адаптації, можливості швидше оговтатись і будувати своє життя далі. Тому, в шелтері досить гарні умови: є велика кількість санвузлів, якісних ліжок, постільної білизни, є можливість самостійно готувати собі їжу і отримувати консультації спеціалістів.

 

Обираючи майбутнє місце прихистку ми зосередилися на тому, щоб людям було зручно добиратися як міжміським, так і міським транспортом. Наразі, шелтер «Безпечне місце» розташувався майже в самому центрі Львова, навпроти парку Івана Франка, на вулиці Соломії Крушельницької, 3 – недалеко від магістральних точок, таких як: вокзали, медичні заклади, структури, де можна отримувати послуги (поновлення документів, соціальна допомога).

Прихисток функціонує у форматі хостелу з усіма зручностями. Проживання та продукти безкоштовні, одночасно у шелтері може розміститися 21 людина. Він має 8 кімнат для проживання, а також окремі кімнати для надання консультаційних послуг та для проведення різноманітних майстер класів. В нас є окремі сімейні кімнати та кімната для сімей з маленькими дітками з додатковою ванною кімнатою. На цю мить максимальний термін перебування у шелтері складає 2 тижні. Наразі проводяться зустрічі з потенційними партнерами, які надаватимуть для жителів закладу гарячі обіди.

Контакти прихистку «Безпечне місце»:

Адреса: м. Львів, вул. Соломії Крушельницької, 3 (навпроти парку Івана Франка) 4й поверх. Щоб мати можливість тимчасово проживати у шелтері необхідно заповнити форму за посиланням: https://bit.ly/3ivXQdI

Соціальні мережі:

Інстаграм https://www.instagram.com/safe.place.ua/,

фейсбук https://www.facebook.com/ShelterSafePlace.

Які послуги можна буде отримати перебуваючи у шелтері?

Прихисток працюватиме як інформаційний хаб, надаючи консультації юристів, психологів, соціальних працівників та, за потреби, спеціальні консультації лікарів для представників ключових спільнот, уразливих до ВІЛ, із залученням онлайн-платформи Help24.

 

Також ми проводитимемо активну інформаційну роботу, яка максимально допоможе людям в адаптації, пошуку житла та роботи. Наприклад, консультації по написанню резюме. На майбутнє, планується організувати можливість підписання декларації з лікарем, щоб отримувати медичну допомогу. Ще однією важливою послугою, яку надає шелтер, є проведення творчих лекцій та майстер-класів. Такі заходи є дуже важливою складової адаптації у стресових ситуаціях. Коли людина завзято робить щось руками, вона на деякий час звільняє свої думки. А в теперішній ситуації очистити голову від важких думок та переживань є просто необхідно. Ще до відкриття прихистку, у закритому форматі, ми провели тестовий майстер клас по виготовленню витинанок. Не випадково було обрано саме цю активність, оскільки вправи на дрібну моторику дуже сильно відволікають людину, в тому числі і від постійного читання новин. Також, у день офіційного відкриття шелтеру, для дітей із різних куточків України, які зараз проживають у Львові, відбувся майстер-клас по створенню «будиночку мрії» з імбирних пряників.

Оскільки цей проект пілотний, ми маємо за допомогою нього побачити, які послуги є дійсно актуальними, затребуваними і що можна рекомендувати людям і іншим шелтерам, які функціонують в Україні.

 

Альянс розширюватиме гуманітарну програму підтримки в Україні

«Війна триває, тому потреба у шелтерах буде тільки зростати. Наразі, в Україні, вже функціонує багато прихистків для ВПО і багато ще буде відкрито. Всі вони різні за форматом послуг, терміном та умовами проживання. Наш підхід трохи відрізняється від класичного (просто надати стелю над головою) – ми ставимо за мету, за короткий термін допомогти ВПО з реабілітацією. По-перше, у нас дуже комфортні умови проживання і привітний персонал з числа ВПО, які вже орієнтуються у Львові та пройшли шлях реабілітації. По-друге, на базі нашого шелтеру буде надаватися великий спектр послуг для дітей на дорослих, що допоможе відновитися фізично та психологічно, та в спокійній атмосфері спланувати подальше життя», – розповідає старший радник МБФ «Альянс громадського здоров’я» Слава Кушаков.

Також, він поділився найближчими планами щодо реалізації проєкту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення», який реалізується при фінансуванні UKAID і Disasters Emergency Committee (DEC) та за технічної підтримки і координації благодійної організації Christian Aid. Згідно його слів, Альянс продовжить розширювати гуманітарну програму підтримки в Україні. Наразі, ведеться робота над тим, щоб запустити 3 мобільні клініки. Одна з них – це мобільна соматологія, яка вже переобладнується. Також, планується надати 125 міні-грантів та 400 грантів багатоцільової грошової допомоги на нагальні потреби домогосподарств. Продовжиться співпраця з шелтерами, в рамках їхньої діяльності, буде надано необхідні послуги для близько 10 тисяч людей, які там проживають.

Слава Кушаков наголосив на тому, що щоб не сталося, Альянс і його регіональні партнери продовжуватимуть працювати незважаючи на численні виклики, ризики для життя та здоров’я задля вирішення нагальних проблем українців!

Нагадаємо, з початку літа, Альянс громадського здоров’я, у відповідь на гуманітарну кризу, яку спричинила воєнна агресія росії в Україні, запустив комплексну програму гуманітарної підтримки в умовах війни та післявоєнного відновлення країни. Основними напрямками є підтримка представників вразливих спільнот, спрямована на забезпечення нагальних гуманітарних, соціальних та медичних потреб та гідного життя у кризових умовах, шляхом впровадження заходів кризового реагування.

Протягом 8 місяців ведеться активна діяльність в рамках масштабного проєкту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення». Спільними зусиллями, разом з 24-ма НУО вдалося швидко і ефективно розгорнути діяльність у 16 регіонах України. Лише за перші 3 місяці роботи необхідну допомогу отримала 75 271 особа, серед яких ВПО, сім’ї з дітьми, люди з обмеженими можливостями, представники груп, що найбільше уразливі до ВІЛ-інфікування.

Більше
Поширити
Січень 30, 2023

Вже майже рік #HelpNow поруч з українцями у 47 країнах світу

Команда #HelpNow HUB підготувала детальний звіт за 2022 рік, у якому вони розповіли про виклики, досягнення та про те, що сервіс продовжує працювати для кожного українеця, де б він не перебував – #HelpNow поруч та завжди готовий допомогти!

У перші дні березня 2022 року, через тиждень після початку повномасштабної російської агресії проти України, Альянс громадського здров’я розробив та запустив унікальний сервіс для підтримки українських пацієнтів программ з ВІЛ, які зіткнулись із труднощами у доступі до лікування та інших необхідних послуг. Необхідність покинути свої домівки й перетворитися на внутрішньо переміщених осіб або біженців в інших країнах створила додаткову перешкоду для доступу до життєво важливих послуг і поставила під загрозу прихильність до лікування та життя для таких людей.

Сервіс #HelpNow дозволив легко дістатися до людей, які потребують допомоги, використовуючи різні методи. З перших днів широкомаштабної війни команда Хабу оперативно інформує та направляє людей  їх до служб, які їм потрібні, у новому (тимчасовому) місці перебування.

За десять місяців, з березня по грудень 2022 року, через #HelpNowHUB надійшло понад 15800 запитів від українців у 47 країнах світу та в межах України, які координувалися службою #HelpNowPL, #HelpNowDE, # HelpNowClinicalHUB та безпосередньою соціальною підтримкою.

Докладніше у звіті:

Більше
Поширити
Січень 30, 2023

Ситуаційні звіти Альянсу про підтримку стійкості програм громадського здоров’я в період війни рф в Україні

У ситуації безпрецедентної агресії росії, Альянс громадського здоров’я, знаходиться, як завжди, на передовій і бореться за Україну та її народ. Ми залишаємося поряд в цій боротьбі за суверенітет України.


Ситуаційний звіт станом на 23.02.2023: 365  днів війни: перемагаємо в боротьбі з ВІЛ та туберкульозом!

Ситуаційний звіт станом на 31.12.2022: #HelpNow HUB 2022: допомога, що не може чекати!

Ситуаційний звіт станом на 01.12.2022: Воєнні злочини та порушення прав ключових спільнот на тлі російської військової агресії

Ситуаційний звіт станом на  01.12.2022: Всесвітній день боротьби зі СНІДом: відповідь на виклики ВІЛ під час війни

Ситуаційний звіт станом на вересень 2022: #HelpNow HUB — 6 місяців поруч, щоб надати допомогу там, де ти!

Ситуаційний звіт станом на 20.06.2022: Гуманітарні конвої Альянсу: 111 днів в дорозі, 111 днів допомоги.
Ситуаційний звіт станом на 10.06.2022: Вірусний Гепатит С.
Ситуаційний звіт станом на 03.05.2022: 100 днів повномасштабної війни росії проти України.
Ситуаційний звіт станом на 20.05.2022: Після окупації: регіони, звільнені від російської окупації.
Ситуаційний звіт станом на 06.05.2022: Профілактика.
Ситуаційний звіт станом на 28.04.2022: Внутрішньо переміщені особи та мігранти.
Ситуаційний звіт станом на 8.04.2022: Надання гуманітарної допомоги.
Ситуаційний звіт станом на 04.04.2022, спеціальний випуск: Ситуація на тимчасово окупованих територіях Херсону та області.
Ситуаційний звіт станом на 31.03.2022, спеціальний випуск: ЗПТ
Ситуаційний звіт станом на 26 березня 2022 року
Спеціальний випуск: Ситуація в Маріуполі. Ситуаційний звіт: відповідь Альянсу на виклики, які спричинила агресія РФ в Україні.
Ситуаційний звіт станом на 21 березня 2022 року
Ситуаційний звіт станом на 14 березня 2022 року
Ситуаційний звіт станом на 8 березня 2022 року

Більше
Поширити
Січень 19, 2023

Молдова продовжить програми підтримки біженців з України у 2023 році

У 2022 році Молдова стала однією з країн, які не просто прийняли, а й надали потужну підтримку українцям: які рятувались від війни. Наприкінці лютого в країні було оперативно розгорнуто програми гуманітарної, соціальної, медичної, психологічної, інтеграційної допомоги.
Партнери Альянсу громадського здоров’я з громадської асоціації “Позитивна Ініціатива”, спільно з Національною програмою з ВІЛ, ТБ в Республіці Молдова та іншими партнерами в країні запустили спеціальну програму для підтримки українців, які потребували продовження лікування ВІЛ, туберкульозу, гепатиту з лікування, профілактики та тестування на ВІЛ і COVID-19, з гуманітарної підтримки, а також було організовано сервіси з психологічної підтримки. Команда регіонального проєкту #SoS_2.0 оперативно відреагувала, перерозподілила і направила екстрені ресурси на підтримку роботи #HelpNowHub Молдова на 3 місяці до кінця червня 2022 року. Сьогодні хаб продовжує свою роботу за підтримки національної програми та інших донорів.

“Альянс громадського здоров’я – один із перших донорів, які вже в перші дні початку широкомасштабної війни росії проти України, який залучив у Молдову фінансові ресурси для підтримки необхідних нових програм, коли вони екстрено були потрібні. – сказала Іна Вуткарьов, координаторка по роботі з біженцями ГА “Позитивна Ініціатива”. – З перших днів до нас почали звертатися українці, і тоді ми просто почали працювати, не розуміючи, що буде далі і, як довго ще це триватиме. Так на самому початку з’явився #HelpNowHub Молдова для екстреного реагування в перші місяці війни. Сьогодні це вже багатофункціональний сервіс по роботі з біженцями “Позитивної Ініціативи”, який ми організували у відповідь на потреби та розширили партнерство всередині країни. Ми допомагатимемо доти, доки люди потребуватимуть нашої допомоги”.

16-18 лютого 2023 року експерти Альянсу громадського здоров’я відвідали Кишинів, щоб спільно з партнерами з Молдови обговорити результати співпраці з підтримки біженців з України та нові виклики. Відбулася серія зустрічей із партнерами з “Позитивної Ініціативи”: з менеджментом, кейс-менеджерами та соціальними працівниками, психологами, а також делегація відвідала 2 центри для біженців, де на власні очі мала змогу ознайомитися з процесом надання сервісів та поспілкуватися з українцями, які наразі мешкають у цих центрах.

Також у рамках візиту Євген Кушнір, старший програмний менеджер Альянсу громадського здоров’я зустрівся з віце-мером Кишинева пані Анжелою Кутасевич. Вони обговорили програми муніципальної підтримки біженців з України та прогрес Fast-track міста Кишинева в реалізації муніципальної програми з ВІЛ на 2022-2025 щодо досягнення цілей 95-95-95 в елімінації СНІДу.

“Підтримка Молдовою українців безцінна з перших днів широкомасштабної кривавої і жорстокої військової агресії pосії проти України і всього цивілізованого світу. Я радий, що навесні минулого року, ми оперативно знайшли можливість підтримати роботe “Позитивної Ініціативи” по створенню #HelpNowHub Молдова для надання спеціалізованої допомоги представникам ключових груп в контексті ВІЛ. їх сім’ям та близьким, – сказав Євген Кушнір. – Сьогодні це вже багатофункціональний хаб, який продовжує робити свою важливу системну роботу. Ми дуже вдячні всім партнерам з Молдови за все, що вони робили, роблять і будуть робити. Молдова вже багато років є нашим стратегічним партнером у протидії епідемії ВІЛ/СНІДу на рівні регіону СЄЦА, і ми й надалі продовжимо спільну роботу.”

Зазначимо, що 3-місячний емердженсі проєкт підтримки роботи #HelpNowHub у Молдові для українських біженців із ключових груп включав надання доступу до таких сервісів:

 • психологічної, соціальної та гуманітарної підтримки;
 • надання сприяння щодо безперервності АРТ, ЗПТ, лікування туберкульозу та гепатитів;
 • доступу до тестування на ВІЛ, COVID-19, сифіліс і гепатит, а також до послуг зі зменшення шкоди.

За квітень-червень 2022 року в Молдові 795 осіб пройшли тестування на ВІЛ, сифіліс і гепатит. 161 українець отримав АРВ-терапію, 11 – терапію з лікування туберкульозу, 21 – опіоїдно-замісну терапію, 340 осіб скористалися послугами зменшення шкоди.

Більше
Поширити
Січень 17, 2023

Мобільні клініки Альянсу продовжують надавати допомогу жителям деокупованої Харківщини

«У нас нічим вам віддячити, нічим навіть пригостити. А давайте ми вам хоч чаю гарячого заваримо!» І за десять хвилин серед похмурого холодного пейзажу села, яке пережило окупацію і тепер переживає одну зі своїх найважчих зим з’являються різнокольорові чашки і заварники, на обличчях засвічуються усмішки і може то від гарячого чаю, але стає тепліше.
Це село Шевченкове – один з пунктів чергового рейсу проєкту “MTP: Mobile Treatment Points” – зустрічає нашу команду.
Цього разу, окрім Щевченкового, маршрут пролягав Моначинівкою, Просянкою, Вишнівкою та Гусінкою – звільненими селами Куп’янського району Харківщини.
За кілька днів завдяки нашому проєктові майже півтори сотні людей змогли отримати консультацію лікаря і одразу ж взяти потрібні їм ліки. Ми привезли і роздали 300 домашніх аптечок з базовими медпрепаратами. В умовах, коли у селі медика нема вже багато місяців, а до найближчої аптеки добиратись десятки кілометрів – такі прості речі видаються дивом.
У прифронтових селах людям часто просто ніде купити звичайної побутової хімії, як то зубна паста, пральний порошок чи мило. Ми привезли понад сотню індивідуальних наборів із засобами гігієни, за які дякуємо ГО Волонтерська сотня\ NGO Volunteer hundred .
120 продуктових наборів забезпечать понад сотню родин найнеобхіднішим з їжі. А сто дітлахів відчують бодай маленьке свято із солодкими подарунками.
Ну й звичайно ж теплий одяг, щоб у люті морози люди, яким росіяни зруйнували чи пошкодили житло, залишили без електрики та опалення або змусили покинути власний дім і втекти до сусідніх сіл, відчули тепло і турботу. Ми дякуємо Help Ukraine.center у Хелмі за теплі речі, гігієну, медпрепарати та медичні засоби для лікарень.
У зимові холоди зігріватимуть домівки та пункти обігріву буржуйки від Ротарі в Україні / Rotary in Ukraine та Rotary Club Kyiv-Sophia (Ukraine).
Ті, в кого ми побували просили передати усім причетним величезну подяку. Люди з деокупованих територій, ті, хто бачив війну на своєму подвір’ї, у кого вона забрала звичне життя, якось особливо зворушливо вдячні за увагу і допомогу.
А ми точно знаємо, що не покинемо своїх. Що ми вистоїмо, якщо за спинами нашого війська вистоїть кожне найменше село, кожен двір і кожна родина. Для цього ми продовжуємо збирати допомогу і везти її тим, в кого нікого, окрім нас з вами нема.
Дякуємо нашим надійним партнерам: Міжнародний фонд “Відродження” та #ChristianAID за фінансову допомогу, #SAZ за частину аптечок та ліків для роботи клініки, Благотворительный Фонд “Благо” – Харьков – Kharkov Charitable Fund “Blago” за надану допомогу для організації рейсу.
Більше
Поширити
Січень 12, 2023

Альянс відкрив у центрі Львова шелтер для ВПО у форматі хостелу

11 січня 2023 року у Львові міжнародний благодійний фонд “Альянс громадського здоров’я” відкрив прихисток «Безпечне місце» для вимушених переселенців (ВПО).

Шелтер знаходиться в центрі міста за адресою вул. Соломії Крушельницької, 3, що дуже зручно для вирішення першочергових організаційних питань для людини, яка щойно прибула у місто.

Прихисток функціонує у форматі хостелу з усіма зручностями. У закладі працюють лише ВПО – люди, які як ніхто інший розуміють як підтримати, надаючи послуги «рівний-рівному».  Проживання та харчування безкоштовне, одночасно у шелтері може розміститися 21 людина. Він працюватиме як інформаційний хаб, надаючи  консультації юристів, психологів, соціальних працівників та за потреби спеціальні консультації лікарів для представників ключових спільнот, уразливих до ВІЛ, із залученням онлайн-платформи Help24.

«Прихисток – це дуже важлива справа, і не випадково ми назвали його «Безпечне місце», бо саме цього люди, які приїхали з окупованих територій, зони бойових дій, потребують найбільше. Цей заклад однозначно задає нові стандарти у розвитку шелтерів, і ми дуже сподіваємося, що він стане важливим місцем для наших гостей, які тут проживатимуть і незамінним досвідом, який ми будемо поширювати, відкриваючи прихистки і в інших містах у 2023 році», – сказав Андрій Клепіков, виконавчий директор МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Шелтер вже прийняв перших переселенців

У шелтері вже проживають кілька родин. Жінка Яна і її донька Дар’я на початку повномаштабного вторгнення поїхали до Польщі. Згодом повернулися додому у Запоріжжя. Та лінія фронту дуже близько до їхньої домівки, обстріли посилювались і вони знову змушені були поїхати з дому, побоюючись за власне життя.

“Коли з Токмака летять ракети, то це дуже відчутно. На даний момент, Слава Богу, моя домівка ще стоїть. Але це дуже страшно”,— розказала Яна Павловська із Запоріжжя. У шелтері доступний високошвидкісний інтернет, що дозволяє їй продовжувати працювати віддалено. Вона вчителька історії, проводить уроки онлайн для своїх учнів прямо із шелтера.

За офіційними даними загалом війська рф атакували цивільні об’єкти у 60 разів частіше, ніж військові. Найбільше від обстрілів потерпає інфраструктура прифронтових міст.

Українці допомагають українцям відновити зруйноване росією життя

Через агресію росії мільйони українців втратили дах над головою. У результаті чисельних ракетних обстрілів, кількість заявок про відшкодування житла через Дію наблизилася до 300 тисяч. За попередніми підрахунками аналітиків, на які спирається  Міністерство розвитку громад і територій, понад 2,4 мільйона українців мешкали в зруйнованому або суттєво пошкодженому житлі станом на початок 4-кварталу 2022 року.

За даними Центру протидії дезінформації при РНБО тільки на 6 місяць великої війни понад 3,5 мільйона осіб втратили власне житло. Особливо ситуація загострилася з приходом холодів і початком активних обстрілів енергетичної системи, відповідно, потреба в тимчасовому проживанні стає все більш актуальною.

«Львівський шелтер – це пілотний проект, за допомогою якого буде створено загальні рекомендації щодо стандартів та правил надання подібних послуг в Україні», – розповідає Анна Горкун, куратор напрямку шелтерів у МБФ «Альянс громадського здоров’я». – Родзинкою даного прихистку є підтримка та створення робочих місць для ВПО і надання послуг рівний рівному. Всі співробітники шелтеру – люди, які переїхали до Львова у зв’язку з війною, вони дуже добре розуміють і психологію проживаючих гостей, і як надати підтримку, розділити біль, страждання іншої людини, як розмовляти з нею однією мовою. Це дуже важливо».

Зазначимо, що у 2022 році Львів став одним із найбільших центрів прийому внутрішньо переміщених осіб (ВПО). За даними Управління соціального захисту Львівської міської ради за 2022 рік час через місто пройшло більше 5 мільйонів людей. Приблизно 200 тисяч залишилися проживати у Львові. У офіційних реєстрах статусу внутрішньо переміщених осіб у громаді набуло лиш трохи більше 109,5 тисяч українців.

Команда Альянсу громадського здоров’я, спираючись на досвід підтримки 25 шелтерів по Україні та роботи пілотного львівського шелтеру, має на меті розробити базові рекомендації щодо організації подібних просторів та сформувати перелік базових послуг для ВПО. Документ буде опубліковано у відкритому доступі ресурсного центру  https://aph.org.ua та скористатись ним зможуть всі зацікавлені.

На відкритті шелтеру діти переселенців створили власні будиночки мрії

Відкриття прихистку пройшло у теплій, та по-домашньому затишній атмосфері. Для дітей із різних куточків України, які зараз проживають у Львові, було організовано майстер-клас по створенню «будиночку мрії» з імбирних пряників. І коли всі пряники вже були готові, на відкриття шелтеру завітав місцевий вертеп.

Всі учасники вертепу – це діти, які живуть у містечку для переселенців на території Львову. Завдяки ініціативі громадської діячки, мистецтвознавиці Катерини Кіт сьогодні гості шелтеру мали змогу подивитися виставу, дуже актуалізовану під сучасні події України та заспівати колядки разом.

«Для більшості внутрішньо переміщених українців саме Львів та Львівська область стали тимчасовим місцем прихистку, куди частіше приїздять переселенці зі всієї України, рятуючись від війни. Так, Львівщина розміщує людей по об’єктах соціальної інфраструктури, але їх не вистачає в потрібній кількості. Тому, для нашого міста відкриття нового прихистку є дуже важливою допомогою в розміщенні переселенців на тимчасове проживання, де вони можуть відпочити і отримати психологічну, юридичну та іншу підтримку», – розповіла Катерина Кіт, громадський діяч та мистецтвознавець.

Своєрідною візуалізацією гостинності міста Лева, яке зараз прийняло тисячі українців, стали наліпки гостей та працівників шелтеру, де зазначалося місто чи населений пункт звідки вони вимушені були переїхати.

В межах однієї країни – ми всі вдома!

Підтримали відкриття шелтеру представники місцевої влади.

Христина Замула, Голова Львівської районної адміністрації: «Я дуже хочу вам подякувати за ініціативу – це насправді дуже великий досвід, і актуальність такі проекти і такі речі не втрачають. Я бажаю, щоб люди, які тут будуть проживати, відчували себе не як вдома, а дома! І щоб ми розуміли, що в межах однієї країни – ми всі вдома! Дякую вам за гарну ініціативу».

Іван Мовчан, Радник міського голови: «Ми маємо велике щастя жити в державі, де живуть найсміливіші люди. Минулого року Львів отримав звання «Львів – місто безпечне для дітей». На міжнародному конкурсі, який відбувся у столиці Албанії, Львів здобув статус молодіжної столиці Європи 2025 року. І відкриття прихистку «Безпечне місце» є дуже символічним, саме для Львова і дай Бог щоб завдяки ЗСУ, ми стали безпечною країною».

Мар’яна Служинська, Директор Львівського обласного центру громадського здоров’я: «Я особисто і наш Центр громадського здоров’я у м. Львові  має великий досвід співпраці з «Альянсом громадського здоров’я». Я в черговий раз схиляю голову, на скільки людяна ця організація, на скільки ви гнучкі до умов, які так швидко змінюються і на скільки доречні та вчасні є ваші ініціативи. Відкриття прихистку зараз є дуже потрібним в умовно безпечному Львові. Я бажаю вам успіху, розширення, щоб це «Безпечне місце» було не тільки тут, а щоб таких безпечних місць було багато і у скорому майбутньому – вся наша країна була безпечною».

Контакти прихистку «Безпечне місце»:

Адреса: м. Львів, вул. Соломії Крушельницької, 3 (навпроти парку Івана Франка) 4й поверх. Щоб мати можливість тимчасово проживати у шелтері необхідно заповнити форму за посиланням: https://bit.ly/3ivXQdI

Соціальні мережі: Інстаграм, фейсбук.

Додаткова інформація про МБФ “Альянс громадського здоров’я”:

Відкриття прихистку «Безпечне місце» здійснюється при координації МБФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках проекту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення», що реалізується за фінансової підтримки Disasters Emergency Committee (DEC) (Комітет з надзвичайних ситуацій, Великобританія). Реалізація проєкту, метою якого є підтримка спільнот, спрямована на забезпечення нагальних гуманітарних, соціальних та медичних потреб й гідного життя у кризових умовах, здійснюється за технічної підтримки Christian Aid.

Альянс громадського здоров’я має 22-річний досвід реалізації програм доступу та підтримки стійкості лікування по програмах з ВІЛ/ТБ. З початку війни будо запущено ряд ініціатив та програм: почав свою роботу Гуманітарний конвой, яким було перевезено понад 1 млн тон важливих вантажів, запущено міжнародну програму екстреної підтримки HelpNow HUB для українців, які змушені були виїхати за кордон. Більше інформації про роботу у часи війни у Ситуаційних звітах.

Фотогалерея з відкриття прихистку

Більше
Поширити
Січень 09, 2023

Прес-реліз: У центрі Львова розпочинає роботу шелтер та центр підтримки ВПО

Перевагою цього простору безпеки є створення робочих місць для ВПО і надання послуг рівний рівному

В середу, 11 січня з 13:00-15:00 за адресою: м. Львів, вул. Соломії Крушельницької, 3 (навпроти парку Івана Франка) 4й поверх, за ініціативи МБФ «Альянс громадського здоров’я» відбудеться офіційне відкриття прихистку «Безпечне місце» для українців, що втратили своє житло чи змушені були покинути свої домівки, рятуючись від російських ракет.

У 2022 році Львів став одним із найбільших центрів прийому внутрішньо переміщених осіб (ВПО). За даними Управління соціального захисту Львівської міської ради за 2022 рік час через місто пройшло більше 5 мільйонів людей. Приблизно 200 тисяч залишилися проживати у Львові. У офіційних реєстрах статусу внутрішньо переміщених осіб у громаді набуло лиш трохи більше 109,5 тисяч українців.

«Сьогодні мільйони людей в Україні потребують гуманітарної, соціальної та психологічної підтримки. Саме Львів став одним із найбільших центрів із логістики та надання гуманітарної підтримки ВПО, – сказав Андрій Клепіков, виконавчий директор МБФ «Альянс громадського здоров’я». – Роботу Альянсу з перших днів війни було повністю адаптовано та запроваджено ряд нових сервісів, потреба в яких була найбільшою. Серед 25 шелтерів, які підтримує Альянс, цей Шелтер у центрі Львові – особливий, він є пілотним проєктом, за допомогою якого буде створено загальні стандарти і правила надання послуг щодо роботи шелтерів в Україні, які ми плануємо відкрити і в інших містах у 2023 році»

Участь у заході візьмуть:

 • Виконавчий директор МБФ «Альянс громадського здоров’я» Андрій Клепіков.
 • Дружина міського голови Львова – Катерина Садова-Кіт, яка завітає до шелтеру разом з вертепом;
 • Голова Львівської районної адміністрації – Христина Замула;
 • Радник міського голови – Іван Мовчан;
 •  Мар’яна Служинська, Директор Львівського обласного центру громадського здоров’я.

Також, очікуються зіркові гості.

Під час відкриття планується проведення різдвяного майстер-класу по створенню будиночка мрії з імбирного печива, участь в якому візьмуть дітки з різних куточків України, які через війну проживають у Львові, та дітки, які вже проживають у шелтері з батьками.

Запрошуємо ЗМІ долучитися до цієї визначної події у Львові та пригоститися традиційними пампухами, кутею та струцлями.

Отримати пост-реліз з фото та коментарями учасників можна зареєструвавшись за посиланням:https://forms.gle/MZSJrWMew3JnLiXX6

Контакти:

 • Анна Горкун, координаторка шелтеру “Безпечне місце”, (096)642-7962
 • Інна Гаврилова,менеджер з PR та комунікацій Альянсу громадського здоров’я, gavrylova@aph.org.ua

 

Додаткова інформація:

Альянс громадського здоров’я має 22-річний досвід реалізації програм доступу та підтримки стійкості лікування по програмах з ВІЛ/ТБ. З початку війни будо запущено ряд ініціатив та програм: почав свою роботу Гуманітарний конвой, яким було перевезено понад 1,2 мільйони тон вантажів, запущено міжнародну програму екстреної підтримки та координації HelpNow HUB для українців по всьому світу, ми розширили асортимент послуг наших 44 мобільних амбулаторій, закупили велосипеди у регіонах, де інакше дістатись до пацієнтів соцпрацівники не могли, ми розширили програми надання прямої гуманітарної, соціальної та  психологічну підтримку. Більше інформації про роботу у часи війни у Ситуаційних звітах: https://bit.ly/safe_place_ua

Наразі, Альянс громадського здоров’я підтримує 25 притулків для біженців та внутрішньо переміщених осіб по всій Україні. Львівський шелтер, який сьогодні відкрито, має на меті зробити базу стандартизованих послуг, яку потім зможуть використовувати інші заклади.

Відкриття прихистку «Безпечне місце» здійснюється при координації МБФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках проекту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення», що реалізується за фінансової підтримки Disasters Emergency Committee (DEC) (Комітет з надзвичайних ситуацій, Великобританія). Реалізація проєкту, метою якого є підтримка спільнот, спрямована на забезпечення нагальних гуманітарних, соціальних та медичних потреб й гідного життя у кризових умовах, здійснюється за технічної підтримки Christian Aid.

 

Більше
Поширити