Липень 28, 2022

«У небезпеці»: кожна хвилина = 1 смерть, світ потребує негайних і рішучих дій

27 липня 2022 року об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) представила свій щорічний звіт про стан глобальної протидії ВІЛ сьогодні напередодні 24-ї Міжнародної конференції зі СНІДу «AIDS 2022» у Монреалі (Канада), на заході, який також транслювався на сайті www. unaids.org.

“ЮНЕЙДС вперше випускає глобальний звіт про СНІД із такою тривожною назвою – «У небезпеці». Цей звіт є закликом до дії. «Я з України, країни, яка зіткнулася з російським вторгненням. І для нас абсолютно зрозуміло, що бути «В небезпеці» вимагає негайних і рішучих дій», – зазначив на презентації у Монреалі виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я Андрій Клепіков. «Звіт показує фундаментальну невідповідність. Незважаючи на те, що відмічається ріст нових випадків ВІЛ-інфекції, фінансування програм по ВІЛ/СНІДу скорочується. Важливо зазначити, що майбутнє протидії СНІДу в найближчі роки залежатиме від успішного поповнення Глобального фонду, який потребує залучення щонайменше 18 мільярдів доларів США для збереження щонайменше 20 млн життів. Бороротися за те, що має значення – це справжній пріоритет, це те, що дужерезонує для всіх нас в Україні. У звіті підкреслюється роль ключових спільнот і саме з ними пов’язані 70% нових випадків ВІЛ. Ось куди має піти фінансування. Інвестуйте в рази більше в програми для людей, які вживають наркотики, секс-працівників, чоловіків, що мають секс з чоловіками, транс* людей. Ми сподіваємося на збільшення фінансування PEPFAR і, звичайно, фінансування ЮНЕЙДС. Це є критично важливо».

Війна Росії в Україні принесла неймовірні випробування. 100 000 людей, що живуть з ВІЛ поїхали з територій, які безпосередньо постраждали від війни. В Україні 15 мільйонів внутрішньо переміщених осіб і біженців від війни. Прогнози ООН щодо ситуацій в Україні жахливі – до кінця року 9 з 10 українців зіткнуться з бідністю. ВВП впаде на 30%! Втрати для системи охорони здоров’я такі серйозні. Водночас війна продемонструвала, що в ситуації зруйнованої інфраструктури охорони здоров’я громадянське суспільство та громада є опорою для протидії ВІЛ.

“У багатьох складних ситуаціях, коли інші кажуть «ні», громадянське суспільство каже «так». Соціальні працівники, кейс-менеджери продовжують регулярні контакти з пацієнтами. Громадянське суспільство здійснило доставку АРТ, закуплену PEPFAR та Глобальним фондом. Наприклад, ми провели екстрену закупівлю , а за допомогою наших гуманітарних мікроавтобусів ми доставляли ліки від опіоїдної замісної терапії. Понад 1 мільйон таблеток було доставнлено у ті райони, куди державна логістична компанія відмовилася їхати через воєнні ризики. Ми це зробили! Громадянське суспільство має мотивацію. Будьмо швидкими та ефективними. Разом ми переможемо!”

Як зазаначено у звіті, перевірений пакет для успіху включає: послуги, орієнтовані на людей; дотримання прав людини кожного, скасування каральних і дискримінаційних законів і подолання стигми; розширення прав і можливостей дівчат і жінок; рівний доступ до лікування, включаючи нові медичні технології; медичне обслуговування, освіта та соціальний захист для всіх.

Глобальний звіт ЮНЕЙДС “У небезпеці”

Дані нового звіту ЮНЕЙДС показують, що прогрес у профілактиці та лікуванні сповільнюється в усьому світі, піддаючи мільйони людей серйозній небезпеці. Щоб запобігти мільйонам нових випадків ВІЛ-інфекції у цьому десятилітті та покласти край пандемії СНІДу, терміново необхідні дії щодо подолання нерівності, яка спричиняє ВІЛ/СНІД.
З 2020 по 2021 рік кількість нових випадків інфікування в усьому світі впала лише на 3,6%, що є найменшим річним зменшенням кількості нових випадків ВІЛ-інфекції з 2016 року. У Східній Європі та Центральній Азії, на Близькому Сході та в Північній Африці, а також у Латинській Америці спостерігалося зростання щорічних випадків ВІЛ-інфекції протягом декількох років. Невдалий прогрес позначав приблизно 1,5 мільйона нових випадків минулого року – більше на 1 мільйон, ніж глобальні цілі.

Під час криз останніх кількох років представники ключові групи населення особливо постраждали в багатьох громадах – із зростанням поширеності в багатьох місцях. Дані ЮНЕЙДС показали зростання ризику нових інфекцій, з якими стикаються геї та інші чоловіки, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ) у всьому світі. Станом на 2021 рік дані ЮНЕЙДС про ключові групи населення показують, що ЧСЧ мають у 28 разів більший ризик інфікування ВІЛ порівняно з людьми того ж віку та гендерної ідентичності, у той час як споживачі ін’єкційних наркотиків мають у 35 разів більший ризик, працівники секс-бізнесу у 30 разів більший ризик, а трансгендерні жінки 14 рази більше ризику.

Звіт також показує, що зусилля, спрямовані на те, щоб усі люди, які живуть з ВІЛ, мали доступ до антиретровірусної терапії, яка рятує життя, не вдаються. У 2021 році кількість людей, які отримували лікування від ВІЛ, зростала повільніше, ніж за останні десять років. І хоча три чверті всіх людей, які живуть з ВІЛ, мають доступ до антиретровірусного лікування, приблизно 10 мільйонів людей не мають, і лише половина (52%) дітей, які живуть з ВІЛ, мають доступ до життєво необхідних ліків; розрив в охопленні лікуванням ВІЛ між дітьми та дорослими не скорочується, а збільшується.

У 2021 році пандемія СНІДу забирала життя щохвилини, у середньому 650 000 смертей від СНІДу, незважаючи на ефективне лікування ВІЛ та інструменти для запобігання, виявлення та лікування опортуністичних інфекцій.

Більше
Поширити
Липень 24, 2022

AIDS 2022: Україна у фокусі, ключові сесії програми

Зведений розклад заходів за участі представників Альянсу громадського здоров’я та з акцентом на обговорення ситуації в Україні на конференції AIDS 2022

29 JULY 10:30 – 12:00 (GTM -4) /  Екстрена відповідь України на ВІЛ та туберкульоз в Україні. Перемагаймо разом!

Сесійний зал: UNAIDS Meeting Room #2 або приєднуйтесь онлайн: https://bit.ly/3uXw7Wl 

30 JULY 9:15 – 10:15 (GTM -4) / основна сесія: Indigenous responses to HIV; the opioid epidemic

13:00 – 14:00 (GTM -4) / основна сесія  HIV in armed conflicts

31 JULY

 10:30 – 12:00 (GTM -4) / воркшоп Community-led human rights data for advocacy NOW: How marginalized communities are responding to rights violations impeding access to health and justice and implementing evidence-based

14:15 – 15:15 (GTM -4) / сесія: Nothing about us without us: Community-led responses and research

1 AUGUST  
2 AUGUST

02 August 08:00 – 09:00 (GTM -4) / сесія REPORT LAUNCH: Protectors or Perpetrators? The Impact of Unlawful Policing on HIV, Human Rights and Justice

Онлайн-трансляція сесій мовою оригіналу запланована на сторінці у фейсбук: https://www.facebook.com/AlliancePublicHealth

ЕКСТРЕНА ВІДПОВІДЬ НА ВІЛ ТА ТУБЕРКУЛЬОЗ В УКРАЇНІ. ПЕРЕМАГАЙМО РАЗОМ!

ДАТА та ЧАС: 29 липня, 10:30 – 12:00  (GTM -4)

КІМНАТА: Кімната засідань ЮНЕЙДС №2

Приєднуйтесь до прямої трансляції в онлайн: https://bit.ly/3uXw7Wl 

Співорганізатори: Альянс громадського здоров’я, БО “100% Життя”, Центр громадського здоров’я України, Глобальний фонд

Мета: продемонструвати героїчні зусилля, спрямовані на підтримку протидії ВІЛ і туберкульозу та систем спільнот

Концепція сесії: До війни Україна робила кроки до подолання ВІЛ-інфекції та туберкульозу та займала лідерську позицію у регіоні з точки зору сталості відповіді. З початку війни 24 лютого 2022 року понад 14 мільйонів людей стали внутрішньо переміщеними особами або були змушені тікати до сусідніх країн як біженці. Ці люди часто не мають доступу до медичної допомоги, послуг з профілактики та діагностики ВІЛ і туберкульозу (ТБ) були перервані, і багато людей з ВІЛ і туберкульозом були змушені перервати своє лікування. У районах активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях продовжують відбуватися збої в наданні послуг і гуманітарних поставок.

Незважаючи на численні виклики, реагування на надзвичайні ситуації в Україні є прикладом стійкості, того, що можуть зробити сильні уповноважені громади, цінності тісної координації та партнерства між урядом, громадянським суспільством і громадами, партнерами та донорами. Цей захід має на меті поділитися деякими уроками, засвоєними під час реагування на надзвичайні ситуації в Україні та підтримки служб проти ВІЛ та ТБ під час війни.

 

Контакт: Інна Гаврилова, старший менеджер з комунікацій Альянсу громадського здоров’я:  gavrylova@aph.org.ua

Більше
Поширити
Липень 11, 2022

Секс, любов та COVID-19 до війни: презентація полісі-брифу щодо впливу COVID-19 на користувачів PrEP в Україні

Запрошуємо на вебінар «Секс, любов та COVID-19 до війни: презентація полісі-брифу щодо впливу COVID-19 на користувачів PrEP в Україні», який відбудеться 19 липня 2022 року о 16.00 за київським часом (EEST).
Для реєстрації на подію заповніть анкету за посиланням: https://bit.ly/3yz8LXY
🌎Мова заходу: 🇺🇦 українська, 🇺🇸 англійська (із синхронним перекладом).
Програма вебінару:
ℹ️ 16.00 – 16.20 ℹ️ Привітальні слова:
                              – Vitaly Djuma, ECOM,
                              – Лариса Гетьман, Центр громадського здоров’я України,
                              – Ольга Денисюк, Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health,
                              – Янис Ходжес-Мамелетцис, WHO Regional Office for Europe
                              ℹ️ Модератор: Николай Лунченков, ECOM
ℹ️ 16.20 – 16.30 ℹ️ Презентація результатів дослідження «COVID-19, сексуальна поведінка та насильство з боку інтимного партнера серед користувачів ДКП в Україні»
                              – Микола Лунченков, координатор з питань здоров’я, ЄКОМ
ℹ️ 16.30 – 16.40 ℹ️ Ефект COVID-19 на насильство з боку інтимного партнера: результати дослідження
                              – Проф. Д-р. Янина Изабель Штайнерт
ℹ️ 16.40 – 16.55 ℹ️ Влияние войны на доступ к PrEP среди ключевых групп в Украине.
                 – Лариса Гетьман, завідувачка відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції, Центр громадського здоров’я МОЗ України
ℹ️ 16.55 – 17.10 ℹ️ Доступ до PrEP серед ЧСЧ в Україні під час війни: нові виклики для НУО.
                              – Andrii Chernyshev, ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ»
ℹ️ 17.05 – 17.25 ℹ️ Відкрита дискусія, обговорення, відповіді на запитання 💬💬💬💬💬💬💬💬💬
ℹ️ 17.25 – 17.30 ℹ️ Підсумки, заключне слово
                              – Микола Лунченков, ЄКОМ
Пандемія COVID-19 дуже вплинула на здоров’я та благополуччя ЛГБТ-людей по всьому світу, в тому числі і в Україні. Для оцінки ефекту на здоров’я з боку пандемії Альянсом громадського здоров’я разом з ЄКОМ – Євразійська коаліція зі здоров’я, прав, гендерного та сексуального різноманіття (ЄКОМ) у партнерстві з національними організаціями в Україні та з Технічним університетом Мюнхена було проведено дослідження щодо впливу COVID-19 на користувачів PrEP в Україні. Збір даних було завершено за три дні, до початку повномасштабної війни та вторгнення Росії до України.
Ми розуміємо, що війна – це ще більше криза, ніж пандемія COVID-19, а тому реагувати на цю кризу потрібно вже зараз. Саме тому під час вебінару ми не тільки презентуємо результати цього дослідження, але й обговоримо, який вплив війна чинить на здоров’я PrEP користувачів в Україні. Та поговоримо про ті кроки, які ми разом можемо зробити для зменшення впливу ефектів від війни на здоров’я людей в Україні.
Організаторами вебінару виступають ЄКОМ – Євразійська коаліція зі здоров’я, прав, гендерного та сексуального різноманіття (ЄКОМ) та Альянс громадського здоров’я.
Більше
Поширити
Липень 07, 2022

#SoS_project 2.0 вебінар: результати роботи, досягнення, кращі практики

Раді запросити Вас на вебінар «Друга регіональна програма з COVID-19 проекту #SoS 2.0 в рамках механізму реагування на COVID-19 (C19RM): результати роботи, досягнення, кращі практики».

Дата: 12 липня 2022

Час: 11 – 13 Kyiv time (GMT+3)

 Join: https://bit.ly/3av14dz 

Метою онлайн-вебінару є презентація результатів роботи другої регіональної програми з COVID-19 проекту SoS 2.0 в рамках механізму реагування на COVID-19 (C19RM), яку реалізували партнери проекту в країн регіону Східної Європи та Центральної Азії.

Мова: англійська та рос із синхронним перекладом.

Програма:

11:00 – 11:10 Привітання та знайомство

– Модератор, Надія Янгол, Альянс громадського здоров’я, #SoS 2.0

11:10 – 12:55 Презентації та обговорення: результати роботи, досягнення, передовий досвід

 • Мака Горія,  Грузинська мережа зменшення шкоди
 • Нуралі Аманжолов, Павло Савін, Центрально-Азіатська асоціація людей, які живуть з ВІЛ (ЦАА ЛЖВ)
 • Дамір Лалічич, Partnership in Health, Боснія та Герцеговина
 • Ольга Бєляєва, Євразійська мережа людей, які вживають наркотики (ENPUD)
 • Марія Плотко, EHRA
 • Данило Кашницький, Регіональна експертна група з питань мігрантів та охорони здоров’я
 • Руслан Поверга, Позитивна Ініціатива, Молдова
 • Олена Герман, ECOM
 • Віталій Апанасенко, Україна
 • Саня Шишович, CAZAS, Чорногорія
 • Вікторія Калинюк, Альянс громадського здоров’я, #SoS 2.0
 • Марія Малахова, Альянс громадського здоров’я, #SoS 2.0

12:55 – 13:00 Підсумки

Більше
Поширити
Червень 20, 2022

Ситуаційний звіт станом на 20.06.2022: Гуманітарні конвої Альянсу: 111 днів в дорозі, 111 днів допомоги.

З перших днів війни Альянс громадського здоров’я віддав свої мобільні амбулаторії на гуманітарні потреби. Тепер ці авто цілодобово працюють – здійснюють евакуацію жінок та дітей, доставляють продукти, медикаменти, генератори, медичну техніку, спорядження та інші цінні вантажі!

111 ДНІВ ГУМАНІТАРНИХ КОНВОЇВ, ЦЕ:

 • Перевезено понад 500 тон вантажів.
 • Пройдено понад 520 тисяч кілометрів.
 • Найдовший «спец» рейс – 2 740 км (перевезення препаратів ЗПТ, березень 2022)
 • 850 днів у дорозі (сумарна кількість днів, які водії провели у рейсах).
 • Наш рекорд за одну добу — 14 екіпажів на маршруті одночасно!
 • Понад 80 медичних закладів отримали цінні вантажі з медикаментами та товарами медичного призначення.
 • Транспортування препаратів ЗПТ до 19 лікувальних закладів у 6 областях: зокрема 1,2 млн таблеток закуплених МОЗ України та Альянсом громадського здоров’я.
 • 40 водіїв та штурманів. Наймолодшому водію 20 років, найстаршому – 57.
 • Серед вантажів: медикаменти, медичне обладнання різного виду складності, продукти, дитяче харчування, гігієна, спальники, каремати, дрони, системи Старлінк, бронежилети та багато іншого.

Ситуаційний звіт станом на 20.06.2022: Гуманітарні конвої Альянсу: 111 днів в дорозі, 111 днів допомоги.

Більше
Поширити
Червень 20, 2022

Відповідь Альянсу громадського здоров’я на виклики, які спричинила агресія РФ в Україні

У ситуації безпрецедентної агресії Росії, Альянс громадського здоров’я, знаходиться, як завжди, на передовій і бореться за Україну та її народ. Ми залишаємося з народом України в цій боротьбі за суверенітет України.


Ситуаційний звіт станом на 20.06.2022: Гуманітарні конвої Альянсу: 111 днів в дорозі, 111 днів допомоги.
Ситуаційний звіт станом на 10.06.2022: Вірусний Гепатит С.
Ситуаційний звіт станом на 03.05.2022: 100 днів повномасштабної війни росії проти України.
Ситуаційний звіт станом на 20.05.2022: Після окупації: регіони, звільнені від російської окупації.
Ситуаційний звіт станом на 06.05.2022: Профілактика.
Ситуаційний звіт станом на 28.04.2022: Внутрішньо переміщені особи та мігранти.
Ситуаційний звіт станом на 8.04.2022: Надання гуманітарної допомоги.
Ситуаційний звіт станом на 04.04.2022, спеціальний випуск: Ситуація на тимчасово окупованих територіях Херсону та області.
Ситуаційний звіт станом на 31.03.2022, спеціальний випуск: ЗПТ
Ситуаційний звіт станом на 26 березня 2022 року
Спеціальний випуск: Ситуація в Маріуполі. Ситуаційний звіт: відповідь Альянсу на виклики, які спричинила агресія РФ в Україні.
Ситуаційний звіт станом на 21 березня 2022 року
Ситуаційний звіт станом на 14 березня 2022 року
Ситуаційний звіт станом на 8 березня 2022 року

Більше
Поширити
Червень 20, 2022

REAct: Стигма, дискримінація та роль держави – ключові ознаки порушення прав людини (вебінар)

REAct: Стигма, дискриминация и роль государства – ключевые признаки нарушения прав человека (вебинар)

15 июня 2022 состоялся специальний онлайн-вебинар: «Стигма, дискриминация, ответственность государства» для параюристов #REAct project. Спикером мероприятия выступил Михаил Голиченко, адвокат, ведущий аналитик по правам человека Канадской правовой сети по ВИЧ/СПИДу.

Целью встречи было помочь документаторам разобраться в такой сложной теме, как правозащитная деятельность. Во время мероприятия поднимались вопросы, с которыми часто сталкиваются РЕАкторы в процессе документирования нарушений прав человека.  Например, как правильно определить является ли случай нарушением прав или нет? Какая в этом кейсе ответственность государства? Как различить стигму и дискриминацию? Как выявить криминализацию? Все эти вопросы часто задают РЕАкторы во время документирования нарушений прав человека. Правозащитная деятельность — это достаточно сложная тема, и такие вопросы — это нормальная практика. Отметим, что эксперт подробно рассказал, в каких случаях государство напрямую нарушает права человека, и навел примеры, которые особенно часто касаются уязвимых групп населения.

«Идея прав человека заключается в том, что в силу своей социально-правовой сущности у человека есть права и свободы, которые из биологического существа превращают его в сущность, которая может нормально существовать в социуме. Государство же, в свою очередь, имеет обязательства перед человеком – оно должно права человека защищать, уважать и продвигать», – акцентировал внимание Михаил Голиченко.

Смотреть запись вебинара: https://youtu.be/h2w5aGYjQSg

Участники подробно разобрали нарушения, которые касаются случаев домашнего насилия, нарушения прав людей, принадлежащих к уязвимым сообществам, а также, между представителями ключевых групп. Эксперт объяснил документаторам, как правильно определить является ли случай нарушением прав или нет, как различить стигму и дискриминацию и как выявить криминализацию.

Резюмируя вебинар, Виктория Калынюк, региональный координатор REAct в регионе ВЕЦА отметила, что очень важно писать контекст нарушений и обратилась к РЕАкторам с просьбой, не только заполнять опросник правонарушения, но и кратко писать историю человека, который обратился за помощью. Это даст возможность с точностью определить есть ли нарушение, какое именно или по какому признаку дискриминация.

Система REAct была разработана Frontline AIDS (Великобритания). Проект REAct внедряется МБФ «Альянс общественного здоровья» при финансовой поддержке Глобального фонда по борьбе со СПИДом, туберкулезом и малярией.

Більше
Поширити
Червень 19, 2022

Як пандемія COVID-19 вплинула на якість надання медичних послуг для пацієнтів у Грузії (результати дослідження)

У Грузії проведено операційне дослідження щодо бар’єрів і факторів, які вплинули на отримання послуг TeleClinic для ключових груп населення: «Operational Research of Barriers and Facilitators to TeleClinic Services for Key Populations». Дослідники оцінювали, як пандемія COVID-19 вплинула на якість надання медичних послуг та які створила бар’єри для пацієнтів у Грузії.
Вчасне реагування та розробка ефективних, інноваційних підходів для забезпечення усунення прогалин у наданні послуг для уразливих груп населення в такі моменти є надзвичайно важливими. Одним з таких інноваційних підходів – є розробка телемедичних послуг, коли медичний працівник надає послуги пацієнтам дистанційно. А зважаючи на те, що представники ключових груп ВІЛ (СІН, ЖКС, ЧСЧ та трансгендери), ЛЖВ та ТБ пацієнти є особливо вразливими групами в Грузії, для яких навіть без епідемії COVID-19 доступ до соціальної, медичної та психологічної допомоги обмежений, для них сервіс TeleClinic став справжньою допомогою. Сервіс передбачав надання доступу до первинної служби охорони здоров’я та психологічної допомоги та з урахуванням принципу дистанційного обслуговування доставка медичних препаратів стала доступною по всій країні.
За допомогою дослідження вдалося оцінити бар’єри і фактори, які впливають на впровадження TeleClinic, серед яких:
– більшість бенефіціарів, які взяли участь у дослідженні, зазначили, що їхній доступ до превентивних та медичні послуги були обмежені через пандемію.
– додатковим бар’єром стала відсутність сертифіката про вакцинацію від COVID-19, що створювало перешкоду для доступу до певних послуг.
Ознайомитися зі звітом за результатами дослідження:
Дослідження проведено в рамках спеціальної програми щодо боротьби з COVID-19 регіонального проєкту SoS 2.0 – «Сталість послуг для ключових груп населення в Східній Європі та Центральній Азії», який координується Альянсом громадського здоров’я, за фінансової та технічної підтримки Глобального фонду. В Грузії програма реалізується Грузинською мережею зменшення шкоди.
Більше
Поширити
Червень 17, 2022

HelpNow HUB – потужний інструмент допомоги українцям в країні та за кордоном

Про найбільш затребуваний в Україні та за її межами інноваційний хаб HelpNow говорили 31 травня 2022 року в ході дискусії та презентації «HelpNow – допомога, що не може чекати».

Участь у заході взяли майже 400 учасників з 10 країн СЕЦА, які стурбовані ситуацією, що виникла через повномасштабну війну в Україні. Обговорили інноваційні підходи та відповіді на нові виклики в Україні та за її межами, а саме: доступ до лікування, телемедицина, шелтери, гаряча лінія щодо надання інформації про ліки у будь-якій країні світу, а також гуманітарна та соціальна підтримка для ключових груп, які постраждали від війни. Запис заходу отримав майже 20 000 переглядів.

Дивитись запис заходу
Андреас Тамберг, портфоліо-менеджер Глобального фонду підкреслив відданість своїй справі команди HelpNow HUB, #SoS_project 2.0 та Альянсу громадського здоров’я «Ми впевнені, що ви досягнете значних успіхів не тільки в рамках наших програм, а й у допомозі щодо тих людей, з якими ви контактуєте з дня у день».

«Проект #SoS 2.0 є унікальним інструментом Глобального фонду, адже він охоплює широкий діапазон країн і регіонів, – зазначив пан Тамберг. – Він керується силами громадянського суспільства, які можуть докласти максимальної гнучкості та максимальної здатності знаходити тих людей, які потребують надання послуг. Ми дуже цінуємо вашу можливість покращувати здоров’я та рятувати життя там, де це треба. В рамках поточних бойових дій та масової міграції українських пацієнтів через війну дуже обнадіює, що Альянс на місці і ви працюєте з біженцями, з постраждалими не тільки в Україні, але й у різних країнах регіону».

Понад 20 НУО було залучено для створення системи бази даних HelpNow

Сергій Філіпович, директор #SoS 2.0 у Альянсі громадського здоров’я презентував роботу новго сервісу HelpNow та зазначив, що в кризовій ситуації воєнної агресії росії в Україні, неймовірно важливою виявилась роль  широкої взаємодії та підтримки дружніх країн.

З початком війни, проект #SoS 2.0 одразу активно включився в ситуацію і географія діяльності розширилась з 15 країн, які задіяні в проекті, до понад 35 країн світу. Насамперед, сусідні країни починаючи з першого тижня війни, надали неймовірну гуманітарну допомогу для українців, переважно жінкам з дітьми, з етапу перетину кордону за межі України і надалі створювали умови для соціальної, медичної допомоги та підтримки. Також хочеться відзначити унікальну взаємодії установ, закладів охорони здоров’я та партнерських неурядових організацій. Понад 20 НУО та державних установ було залучено для створення інформаційної бази даних та задіяння системи надання допомоги українцям у різних країнах.

наголосив у своєму виступі Сергій Філіппович.

За підтримки Глобального фонду було спрямовано кошти на створення спеціальної програми для підтримки українських пацієнтів, які опинились у скрутному становищі через війну. У відповідь на виклик війни, Альянс, у рамках регіонального проекту #SoS 2.0 практично на волонтерських засадах розробив та з 1 березня запустив сервіс екстреної координаційно-інформаційної допомоги щодо отримання лікування в Україні та за кордоном – HelpNow. Цей сервіс надає інформацію, яка допомагає українцям отримати доступ до АРТ, ПТАО, протитуберкульозних препаратів, ліків від вірусних гепатитів та психологічну  допомогу в Україні, а також за кордоном.

Ще одним важливим досягненням Альянсу стало створення, ще у мирний час, «Посібника із планування дій на випадок непередбачених ситуацій у сфері ВІЛ», яким поділилися у відкритому доступі для широкого використання. «Україна не готувалася до війни, але ми розуміли, що система надання допомоги ключовим групам населення може бути дуже уразливою в надзвичайних ситуаціях. Таким чином, ми вже можна сказати, були технічно готовими і одразу підключилися до вирішення проблем», – наголосив директор проекту #SoS 2.0.

Під час заходу учасники поділилися своїм досвідом, напрацюваннями та обговорили ключові напрямки роботи і подальші кроки, які допоможуть швидко реагувати на виклики під час війни, а саме:

 • доступ для внутрішньо переміщених українців та біженців до онлайн-консультування за принципом телемедицини в Україні та інших країнах;
 • питання притулків в Україні та приймаючих країнах для вимушено переміщених внаслідок війни українців;
 • виклики та прогалини у доступі до медичних та інших необхідних послуг для ключових груп, уражених ВІЛ.

Ще одним важливим кроком, на який звернув увагу у своєму виступі Роман Гайлевич, директор  UNAIDS в Україні, є необхідність переглянути та розширити послуги з ВІЛ, щоб люди із ключових спільнот, які були змушені покинути свої домівки та міста через російську агресію, змогли отримувати послуги з ВІЛ у місцях перебування.

В свою чергу Власта Бродська, керівниця програми Emergency Responce/#SoS 2.0, наголосила, що дуже важливо підтримувати громадські неурядові організації в країнах, де зараз знаходиться велика концентрація людей з України. І ці країни добре відомі, завдяки даним координаційного сервісу, що працює у хабі.

Також, в рамках дискусії, на прикладі Молдови, Польщі та Німеччини було обговорено і представлено підходи до надання послуг в країнах, які приймають українських біженців. Під час окремої сесії презентували нові форми комунікації й обміну медичною інформацією між лікарями із дотриманням прав пацієнта. Говорили про консультування пацієнтів онлайн за принципом телемедицини, підтримку та посилення потенціалу лікарів-клініцистів, які залучені до системи медичної допомоги пацієнтам з ВІЛ в Україні в умовах війни в рамках клінічного компонента HelpNow. Окремо піднімалося питання роботи притулків, створених в Україні та приймаючих країнах для вимушено переміщених внаслідок війни українців.

Більше
Поширити