Листопад 22, 2022

Кращий експертний курс для практичної та адвокаційної роботи в сфері ВІЛ вже скоро буде доступним онлайн

Цими днями ми вже знімаємо відео уроки для навчальної онлайн-платформи #STEP-UP MOOC, яка розробляється European AIDS Treatment Group спільно з Альянс громадського здоров’я.
На правах ексклюзиву ділимось першими фото команди, бо не можемо стримувати емоцій захоплення від робочого процесу із кращими експертами у своїх напрямках. Кращі з кращих разом з нами створюють унікальну навчальну програму, яка буде доступна вже у 2023 році.
📲Про програму та новий формат
Модульна навчальна програма STEP-UP була розроблена для навчання активістів та всіх зацікавлених у сфері ВІЛ та особистісного розвитку людям, які прагнуть стати більш активними в роботіпо елімінації СНІДу та підтримки вразливих до ВІЛ спільнот. Річна програма складатиметься з онлайн модулю, офлайн заходу та конкурсу з підтримки міні-грантів та адвокаційних ініціатив.
«У центрі уваги STEP-UP завжди було об’єднання активістів з усієї Європи та Центральної Азії з метою розбудови їхнього потенціалу відповідно до місцевих і регіональних потреб. Ми стали свідками того, що STEP-UP допомагає розширити можливості руху нових ВІЛ- активістів. З моменту створення цієї програми понад 120 її випускників скористалися програмою STEP-UP, і декому з них були надані гранти для реалізації малих проектів; ми пишаємося їхніми історіями успіху та їхньою еволюцією», – говорить Пітер Ванхолдер, виконавчий директор EATG.
Студенти онлайн курсу, які наберуть найбільшу кількість балів із тестування, отримають бонус у вигляді мінігрантів на реалізацію свого проекту та поїздки на бонусний 3-денний коуч-семінар з викладачами курсу. Програма семінару буде складена під запити учасників групи для більш поглибленого аналізу сценаріїв адвокаційної роботи та опрацювання конкретних кейсів учасників.
Перехід на онлайн формат має на меті забезпечити більш широкий доступ всіх зацікавлених активістіврегіону, які прагнуть отримати нові знання або розширити існуючів у зручному формат в будь якій точці світу.
«Участь у STEP-UP MOOC спиратиметься не на якийсь процес відбору, а на бажання взяти участь. Оскільки зміст і мови тренінгу будуть спеціально пристосовані до потреб ВІЛ- активістів у Європейському регіоні ВООЗ, ми очікуємо, що більшість учасників будуть представниками ВІЛ-сектору, а отже, вони матимуть попередні знання про ВІЛ і супутні інфекції», – коментують організатори.
Навчальна програма складається з підходу до електронного навчання з самостійним визначенням темпу та використанням каскаду тренінгів щодо нетворкінгу, розширення прав і можливостей, а також адвокації.
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат, а студенти, які набрали найбільшу кількість балів із тестування, отримають бонус у вигляді мінігрантів на реалізацію свого проекту та поїздки на бонусний 3-денний коуч-семінар з викладачами курсу.
Планується, що STEP-UP MOOC буде доступний онлайн із січня 2023 р. Дізнатися більше про STEP-UP: https://bit.ly/3gfqIpD
Більше
Поширити
Листопад 14, 2022

Альянс передав на передову авто для медиків, кошти на які були зібрані на #AIDS2022

Раді нарешті поділитися результатами благодійного збору на санітарні автомобілі для українських медиків, який ми провели на 24-й Міжнародній конференції зі СНІДу AIDS 2022, що пройшла у Монреалі (Канада) з 29 липня по 3 черпня 2022 року.

“Україна нескорена, а українці незламні. Ми вистоїмо і переможемо, бо іншого шляху не маємо. Але підтримка світу нам необхідна як ніколи!
Я особисто та від імені Альянсу і всіх українців щиро вдячний кожному, хто долучився до збору коштів на мікроавтобуси для евакуації поранених із зони бойових дій до найближчих шпиталів, – сказав Павло Смирнов , заступник виконавчого директора Альянсу громадського здоров’я. – Понад 90% коштів було зібрано за кілька днів у Монреалі під час International AIDS Conference. І нам вдалось придбати не 1, а 2 авто. Я тисну руку кожному і звітую, що автобуси ми оперативно змогли купити у Нідерландах. Обидва авто успішно були доставлені до Києва, де їм було проведено необхідний ремонт. Вже відмінному технічному стані вони вирушили у зону активних бойових дій. Їх також було закамуфльовано для більшої безпеки медиків та поранених. Вживані авто тепер отримали нову місію – #рятувати людські #життя на фронті. І я дуже вірю, що вони якнайдовше служитимуть цій місії.”

Отож, докладна розповідь про те як українців підтримували учасники конференції з усього світу, як ми збирали кошти і розповідали про Україну, як і де були придбані авто, привезені в Україні, технічно вдосконалені і передані на передову!

Велика вдячність всім учасникам #AIDS2022, хто підтримав донатом і не тільки, щиро дякуємо всім партнерам, хто допомагав на кожном кроці, командо Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та SoS_project – ви неймовірні, ви завжди робите більше!

Дякуємо всім , хто допоміг організувати весь процес: від амбітної ідеї “зібрати за пару днів кошти як мінімум на 1 авто” та організувати все-все-все до фінальної передачі 2х авто на передову.

 

Більше
Поширити
Листопад 01, 2022

Опубліковано глобальний звіт щодо стану програм зменшення шкоди 2022

Новий звіт щодо Глобального стану зменшення шкоди 2022 показує збільшення глобального використання рішень для зменшення шкоди від ВІЛ та епідемії передозування.

Згідно звіту, кількість країн, які впроваджують послуги зменшення шкоди, які запобігають смертям від передозування та поширенню інфекційних захворювань, зросла вперше з 2014 року.

Вперше передмову до звіту написав представник спільноти наркозалежних і він українець – Антон Басенко, радник з питань спільнот, прав та гендеру Альянсe громадського здоров’я та програмний менеджер EATG.

Так, він розповів про історію жінки з одного зі східних регіонів України, яка вживає наркотики, є ілюстрацією сили та солідарності спільноти наркозалежних. “Її історія – одна з багатьох історій мереж людей, які вживають наркотики, що допомагають один одному. Незважаючи на кількість зруйнованих об’єктів і переміщення людей, які вживають наркотики, через війну, я з гордістю можу сказати, що наша глобальна сім’я зменшення шкоди є нестримною, а наше бажання допомагати один одному настільки сильним, що ми можемо рухатися тільки вперед…”

“…Звіт показує, де ми знаходимося сьогодні, барвисто і чітко, з фактами і доказами. Він показує світ, який ми можемо створити, коли люди, які вживають наркотики, люди, які працюють в неурядових організаціях, люди, які розробляють закони і політику на національному та місцевому рівнях, об’єднуються; світ, заснований на взаємній повазі, який підтримує різноманітність, здоров’я, права і свободу, світ, вільний від осуду і стигми.”

Щодо війни у звіті підкреслено надзвичайні зусилля громадських організацій та організацій громадянського суспільства в Україні та сусідніх країнах після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року надали притулок, їжу, ліки та постачання засобів зменшення шкоди українським регіонам, що були відрізані логістично або де люди не могли залишити свої домівки. Було відмічено підтримку щодо евакуації людей, які вживають наркотики, з Донецька та Луганська, а також забезпечили, щоб громадські та громадські організації могли продовжувати надавати послуги зі зменшення шкоди в Донецьку.

Ознайомитись із ситуаційними звітами Альянсу про роботу Гуманітарного комвою, ситуацією з ЗПТ, профілактикою, деокупованими регіонами та ін.

Зазначимо, що станом на 01.10.2022 року в Україні на державній програмі замісної підтримувальної терапії перебуває понад 19 тис пацієнтів, з них майже  1600 пацієнтів – ВПО. Найбільша кількість ВПО на 1.09.22 була у Львівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-франківській, Кіровоградській областях. Збільшився відсоток пацієнтів, які отримують ЗПТ для самостійного прийому строком на 7-30 діб до 91%, порівняно з 84,9% на початку лютого.

По при всі позитивні зміни та розвиток програми ЗПТ під час воєнного стану завдяки злагодженій роботі Альянсу, ЦГЗ, НУО та пацієнтських організацій, нажаль програма зазнає і вкрай негативних наслідків, відтак % утримання у програмі ЗПТ щонайменше 6 місяців від початку лікування знизився з 83,1% (станом на 23.02.2022 року) до 78,6% станом на 01.10.2022. Лише протягом липня-вересня припинили отримувати ЗПТ біля 676 пацієнтів Херсонської області без можливості продовження лікування, так як препарат на більшості сайтів скінчився та був вилучений владою окупанта, а виїхати з Херсонської області у більш безпечні регіони майже не можливо. Також, з початку війни, пацієнти всієї Луганської області, Донецької (м. Маріуполь та м. Бахмут) та Запорізької (м. Бердянськ та м. Мелітополь) частково виїхали у більш безпечні регіони для продовження лікування, частині з них так і не вдалось виїхати з тимчасово окупованих територій.

За підтримки Альянсу громадського здоров’я в Україні НУО надають всебічну підтримку пацієнтам ЗПТ: психосоціальну, гуманітарну допомога, послуги з транспортування.

Посилання на звіт: https://bit.ly/3UbKkt5

Більше
Поширити
Жовтень 31, 2022

Нові виклики – нові рішення! Боротьба з ВІЛ під час війни триває.

Не дивлячись на війну епідемія ВІЛ в Україні продовжується. Згідно національної статистики близько 260 тис людей мають ВІЛ – інфекцію, третина з яких ще досі про це не знає.
Вже п’ять років поспіль МБФ «Альянс громадського здоров’я» в партнерстві з БО «100%ЖИТТЯ» реалізують проект HealthLink: «Програма прискорення заходів з подолання ВІЛ в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Основна мета проекту подолання епідемії ВІЛ в Україні завдяки можливісті безкоштовно, швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ та розпочати лікування. Це найбільший проект з тестування на ВІЛ-інфекцію в Україні, він передбачає вдосконалення надання послуг на рівні закладів охорони здоров’я, партнерських організацій та спільнот, а також цільового маркетингу найважливіших послуг проекту.
П’ятий рік проекту був найважчим, через війну, окупацію територій, руйнування ЗОЗ та постійну міграцію населення, але не дивлячись на це, нам вдалося успішно виконати майже всі заплановані показники:

• протестовано 59 985 осіб (157% від виконання річного індикатору),
• вперше виявлено 1 991 особу (89%),
• доведено до обліку/ДО 1 944 особи (80%),
• поставлено на АРТ 1 981 особу (98%)
Загальний відсоток виявлення ВІЛ-інфекції за проектом складає 3,3%.
Складні часи вимагають неординарних рішень, тому основні зусилля було направлено на реалізацію нових ідей для пошуку та заохочення нових клієнтів до тестування, формування стійкої прихильності до лікування (АРВ терапії), мотивування до індексного тестування партнерів ЛЖВ, попередження інфікування завдячуючи розповсюдження PrEP серед людей, які ризикують, розповсюдження оральних тестів та інше. Було запроваджено ряд інноваційних підходів, серед яких:
Запуск програми «Відео-лікар» для покращення показників з індексного тестування. Лікарів забезпечили планшетами, на яких під час консультування пацієнтам показували відеоролики, що розповідали корисну інформацію про ВІЛ – інфекцію, пояснювали подальші кроки у разі виявлення ВІЛ та навчали, як правильно запросити на тестування партнера. Програмою активно користувались медичні та соціальні працівники проекту. Ролики було продемонстровано 884 клієнтам. Активність реалізовувалась в наступних регіонах: Київ та Київська область, Полтавська, Херсонська,Кіровоградська,Дніпропетровська,Миколаївська,Одеська, Запорізька, Чернігівська та Донецька області.
За часів Ковіду, а особливо в умовах війни надзвичайної популярності набули онлайн послуги. Популярністю серед ЛГБТ аудиторії проекту користуються послуги сайту https://oraltest.org.ua, за допомогою якого можна замовити SafeBox або пройти опитування щодо ризикованої поведінки та дізнатися ймовірність інфікування ВІЛ, сифілісом та гепатитом. SafeBox – це профілактичний набір, який складається з орального тесту на ВІЛ, коробки з презервативами, лубриканту, інформаційних матеріалів та стильних сувенірів. Особливою популярністю бокси користуються в маленьких містах та селищах, де ЛГБТ спільнота дуже закрита. Бокс дає можливість зберегти конфіденційність та пройти тест на ВІЛ вдома за допомогою онлайн інструкції. Всього за рік через сайт було замовлено 3 286 боксів.
У четвертому кварталі поточного року додатково запустили телеграм-бот «Помічник Ден», в який було завантажене опитування серед клієнтів щодо використання оральних тестів на ВІЛ та задоволеності послугами сайту. Результати аналізу відповідей на опитування увійшло до дослідження «Оральні тести на ВІЛ». Також, з допомогою боту було зібрано групу для тестування онлайн-груп серед ЛГБТ-спільноти. Всього в онлайн-опитуваннях взяло участь 1692 особи, що свідчить про ефективність онлайн інструментів. Окрім цього, телеграм-бот використовується, як онлайн-аутріч чи онлайн-навігація, яка веде клієнтів до онлайн-консультацій дружніх лікарів, психологів та юристів.
Окремою перлиною є гра-симулятор «Спокусник» для ЧСЧ. Як відомо у життя немає чернетки, тому важливо одразу приймати вірні рішення. Але нажаль не завжди є час та досвід, щоб зрозуміти яке рішення вірне та до яких наслідків може призвести. Учасники гри – симуляції мають змогу перевтілитись у героїв гри та програти різні сценарії, побачити наперед можливі наслідки їх вчинків. Гра дуже ефективний навчальний інструмент. Ми отримали пропозиції від НУО використовувати цей інструмент у тренінгах для ЧСЧ.
Для розповсюдження оральних тестів активно використовувались тестомати, які дозволяють самостійно отримати оральний тест на ВІЛ та провести самостійне тестування у зручному для клієнта місці. Також через тестомати можна отримати безкоштовні презервативи. Механізм взаємодії з тестоматом досить простий – заходиш на сайт, даєш відповіді на питання, генеруєш QR код, скануєш його та отримуєш бажане. За рік через тестомати було розповсюджено 1107 оральних тестів.
Для успішного проекту важливо не тільки заохочувати нових клієнтів на тестування, а й дбати про мотивацію, обізнаність та підтримку персоналу проекту. Тому було запроваджено важливий компонент проекту супервізія – це супровід та підтримка на постійній основі працівників НУО та медпрацівників задіяних у проекті. Основними темами, що обговорювалися на супервізіях були:
• особливості консультування та тестування на ВІЛ пацієнтів (включаючи використання скринінгової анкети на ризиковану поведінку та медичні показники до тестування);
• мотиваційне консультування з відпрацюванням навичок (включаючи індексне тестування);
• профілактика професійного вигоряння працівників;
• особливості емоційної, психологічної стійкості під час військових дій тощо.
Практикувались живі та онлайн зустрічі. Через війну значно зменшилася кількість очних супервізій, як на базі НУО, так і на базі ЛПЗ. Проте, незважаючи на труднощі супервізори спромоглися провести 74 супервізії на базі НУО та ЛПЗ. Всього в очних супервізіях взяли участь 146 представників НУО та 547 медичних працівників, серед яких медичні сестри, лікарі різних спеціальностей, які проводять консультування та тестування на ВІЛ та гепатит. Активніше проводилися онлайн-супервізії , як індивідуальні, так і групові. Всього проведено 1434 онлайн супервізії.


Підтримка пацієнтів, які щойно дізнались свій статут, також були у фокусі уваги. Коли пацієнт дізнається про свій ВІЛ-позитивний статус, набагато простіше справлятися з викликами та долати перешкоди, коли поруч є наставник, який пройшов той самий шлях і готовий ділитися досвідом. Один з інноваційних підходів у проекті – це наставництво рівний рівному. Наставники пройшли спеціальні тренінги про життя з ВІЛ, психологічної підтримки та роботи зі стресом, мотиваційного консультування для формування прихильності прийому АРТ та інші. Після навчання наставники підтримували ВІЛ-позитивних опікуваних із ризиком відриву від лікування та допомагали налагоджувати життя з новим статусом. Самі ж наставники мали змогу соціальної реалізації, підвищення свого потенціалу та самооцінки за рахунок навчання та співпраці з проектом. Дана практика отримала багато позитивних відгуків, як від наставників, так і від клієнтів.
Окремо хочеться відмітити адаптивність та винахідливість партнерських НУО щодо пошуку нових клієнтів та взаємодії з ними. Через війну багато клієнтів були вимушені покинути свої домівки та шукати прихистку у нових місцях, де часом не було доступу до АРТ. Тому в рамках проекту соціальні працівники виконували доставку АРВ терапії ВІЛ – позитивним клієнтам, включаючи внутрішньо переміщених осіб. Всього в рамках проекту було виконано 233 доставок.
Більшість з НУО почали працювати з внутрішньо переміщеними особами та надавати гуманітарну допомогу в рамках інших проектів. Таким чином вони отримали доступ до нової цільової аудиторії. Тепер, коли люди звертаються в організації по гуманітарну допомогу, їм також розповідають про ВІЛ та пропонують пройти тестування. Інформація також розповсюджується в місцях проживання ВПО.
Донором було прийнято рішення про продовження проекту на 6 рік. Тому продовжуємо боротьбу не дивлячись на всі виклики сьогодення.

Більше
Поширити
Жовтень 29, 2022

Андрій Клепіков про зміну базових потреб українців та вклад спільнот у стійкість на #POLITICOHealthCare Summit 2022

Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України, та Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health, долучились до самміту #POLITICOHealthCare Summit 2022, організованого POLITICO Europe, та розповіли про нову загрозу для країни, як вона їй протистоїть та ТОП-3 нагальних потреб українців.
Окрему увагу було приділено стійкості системи охорони здоров’я та найбільшим викликам для України, спричиненим широкомасштабною воєнною агресію росії.
Так, Віктор Ляшко сказав, що на сьогодні в Україні знищені або пошкоджені більше 1000 медичних закладів. Це чудово ілюструє, наскільки негативно війна впливає на цивільну інфраструктуру.
Зазначимо , що на сьогодні понад 7 мільйонів вимушених воєнних біженців війни, які покинули Україну, і близько 8 мільйонів людей переїхали всередині країни. Подібне відбувалось лише за часів Другої світової війни.
Андрій Клепіков розповів, що Альянс громадського здоров’я та інші неурядові організації пліч-о-пліч працюють з державою та медичнини установами. На частині територій східної частини країни, де лікарні або знищені, або значно пошкоджені, залишаються люди, яким досі потрібна медична допомога. Тож громадянське суспільство та громади використовують для допомоги мобільні клініки.
“Раніше ми використовували їх лише для тестування на ВІЛ, але зараз мобільні амбулаторії мають досить широкий спектру послуг, що включає також базові послуги із вимірювання артеріального тиску та ін. Це хороший приклад того, як громадянське суспільство модифікує послуги у відповідь на існтуючі потреби. Сьогодні програми охорони здоров’я потребують більшої мобільності та діджиталізації, над чим ми також працюємо. Бо очевидно, що усі люди, які переїхали, використовують онлайн сервіси, чат-боти, телеграм-канали, щоб отримати доступ до лікування”.
Зазначимо, що з 1 березня Альянс громадського здоров’я за підтримки The Global Fund запровадив на базі SoS_project роботу міжнародного сервісу підтримки вимушених переселенців та мігрантів #HelpNowHUB. Сервіси хабу надають в онлайн форматі можливість отримати доступ до лікування ВІЛ, туберкульозу, гепатиту, доступ до замісної та гормональної терапії по всьому світу, а також є можливість у онлайн форматі отримати консультацію лікаря та відновити “рецепт / історію лікування ВІЛ”, який було втрачено через війну.
“Наша система досить стійка, навіть, у воєнний час. А українці дуже винахідливі. Наприклад, ми знайшли спосіб доставляти ліки у період дефіциту пального. Ми оперативно закупили велосипеди і зробили це без перебоїв. Та, коли не було велосипедів, соціальні працівники ходили пішки! Це ілюстрація неймовірної стійкості та самовідданості справі”, – розповів пан Клепіков.
ВІдповідаючи на запитання модератора, Андрій Клепіков зазначив, що сьогодні нова загроза нависла над Україною. “Росія хоче вбивати мирних жителів холодом цієї зими. Це справді продумана стратегія терористичної держави та божевільної людини, що віддає накази. Тому дуже важливо протистояти цьому. Нам вкрай необхідно додати гуманітарний елемент до програм охорони здоров’я.”
Нещодавно експерти Альянсу громадського здоров’я провели опитування актуальних потреб серед представників ключових спільнот і за його результатами можна виділити ТОП-3 потреб, що найбільш актуальні сьогодні для українців:
 1. доступ до їжі в Україні, європейській країні, є основною потребою(!!!???);
 2. доступ до тепла, одягу і бути в теплі, щоб не замерзнути;
 3. підтримка психічного здоров’я.
Переглянути повний виступ Андрія Клепікова можна у доданому відео.
Інші інтерв’ю та дискусії самміту: https://www.politico.eu/healthcare-summit/#Program
Більше
Поширити
Жовтень 27, 2022

SoS_project 2.0 шукає консультанта(ів) для розробки алгоритму для ІТ-рішення «е-соціальний працівник»

SoS_project 2.0 запрошує до співпраці консультанта(ів) для розробки алгоритму та скриптів для ІТ-рішення «е-соціальний працівник».

Мета та предмет конкурсу: відбір експертів з галузі охорони здоров’я, які працюватимуть відповідно до рамочних вимог (технічних завдань, технічних специфікацій) над програмними аспектами розробки ІТ-рішення «е-соціальним працівник».

Географічний фокус проекту, в рамках якого розробляється «е-соціальний працівник», охоплює 14 країн: Албанія, Вірменія, Азербайджан, Боснія та Герцеговина, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Україна, Узбекистан.

Розробка системи електронного соціального працівника необхідна в рамках розробки та впровадження спеціальних цифрових методів та інструментів надання електронних послуг для ключових груп населення. Послуги, які має охоплювати е-соц.працівник є стандартними послугами з профілактики та догляду за ВІЛ для ключових груп населення, уражених ВІЛ, і включають: профілактику ВІЛ, полегшений доступ до діагностики ВІЛ, зв’язок з доглядом та підтримкою та ін.

Е-соц.працівник — це рішення для обміну миттєвими повідомленнями на основі штучного інтелекту для оцифровування процесу надання соціальної допомоги та обміну відповідною інформацією. Рішення має бути корисним як для клієнта, так і для соц.працівників. Це має бути механізм віртуального помічника з можливістю його інтеграції в будь-які підключені сервіси, використовуючи єдину центральну базу даних (наскрізна інтеграція клієнтських даних і послуг з віртуальним помічником).

Електронний соціальний працівник повинен мати можливість надавати низку інформації, відповідей, доступу до послуг / послуг, які зменшать навантаження на соціальних працівників і дозволять їм приділяти більше часу та зусиль більш значущим задачам, що потребують індивідуального підходу та безпосереднього спілкування к клієнтом.

Усі процеси, які входять до сфери навантаження соціальних працівників у межах послуг/тематичних областей на діаграмі вище, які можна автоматизувати, мають бути відображені в алгоритмі та наступних сценаріях діалогу електронного соціального працівника та клієнта, що забезпечить їх реалізацію без залучення реального соціального працівника(ів).

В рамках даної конкурсної пропозиції також може бути заключений міжнародний контракт.

Період виконання робіт/надання послуг: листопад – грудень 2022р.

Останній термін подачі заявок: 7 листопада 2022 року.

Контакт для подачі заявок на конкурс: obilous@aph.org.ua (у темі повідомлення, будь ласка, зазначте: е-соц працівник).

Ознайомитись з технічним завданням та деталями конкурсної пропозиції.

Більше
Поширити
Жовтень 25, 2022

Огляд регіональної роботи у новому дайджесті #SoS 2.0

Представляємо новий огляд регіональних активностей #SoS_project 2.0.

У 2022 році розпочалася реалізація нового трирічного регіонального проекту #SoS_project 2.0 у регіоні Східної Європи, Центральної Азії та Південно-Східної Європи.
Це найбільший проект Глобального фонду у регіональному масштабі, що включає 14 країн: Албанія, Вірменія, Азербайджан, Боснія та Герцеговина, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Північна Македонія, Сербія, Таджикистан, Чорногорія, Україна, Узбекистан

У ситуації тривалого військового вторгнення Альянсу громадського здоров’я вдалося не лише підтримувати повноцінну роботу проекту, але, що ще важливіше, також розробити та запустити нові затребувані сервіси для вимушених переселенців та мігрантів. Важливо зазначити, що для реалізації цього підходу використовувався посібник, розроблений у попередньому проекті під назвою Посібник із планування дій на випадок непередбачених обставин у сфері надання послуг, пов’язаних із ВІЛ, для ключових груп населення під час COVID-19 та інших надзвичайних ситуацій.

Зміст дайджесту:

 • Вступ
 • Співробітництво та партнерство
 • Прогрес за метою №1: Інституціоналізація ефективних моделей та процесів у відповідь на ВІЛ у регіоні ВЕЦА для впливу на каскад допомоги при ВІЛ у регіоні
 • Прогрес за метою №2: Усунення бар’єрів на шляху до послуг для ключових груп населення для просування якісних медичних інтервенцій на основі принципів прав людини; подолання ґендерних бар’єрів до послуг
 • Прогрес за метою №3: Бюджетна адвокація для стійких послуг для ключових груп населення в регіоні ВЕЦА
 • Стратегічна ініціатива щодо диджиталізації заходів у відповідь на ВІЛ у країнах ВЄЦА
 • Стратегічна ініціатива щодо реагування на надзвичайні ситуації. Розроблено пакет стандартизованих послуг
 • Стратегічні пріоритети на 2023-2025 роки

Відкрити дайджест для читання у браузері

Дякуємо за вашу увагу.

Більше
Поширити
Жовтень 14, 2022

Вплив COVID-19 і війни на лікування ВІЛ

13-14 жовтня на 5-й нараді EACS щодо стандартів медичної допомоги при ВІЛ та коінфекціях у Європі відбулася широкоєвропейська дискусія про медичні послуги при ВІЛ.
Надія Янголь, програмна менеджерка Альянсу громадського здоров’я, взяла участь у секції «Вплив COVID-19 та війни на лікування ВІЛ». Вона розповіла про досвід України та партнерів регіонального проекту #SoS 2.0.

“Те, що щодня роблю українські лікарі, соціальні працівники, волонтери, неможливо оцінити, оскільки за кожним врятованим життям стоїть вся Україна. Результати неможливо оцінити в цифрах, хоча ми можемо говорити про 12 тисяч людей у ​​40 країнах, які отримали допомогу від Але це все було б неможливо без допомоги наших колег і всіх людей, які підтримують Україну як на початку війни, так і сьогодні, особливо завдяки розробленим європейським стандартам з лікування ВІЛ, гепатитів, туберкульозу та КОВІД.
Сесію модерували Теймур Нурі (ECDC), Олена Вовк (ВООЗ).

Зазначимо, що під час дискусії спікери поділилися своїм досвідом та обговорили вплив пандемії COVID-19 на послуги тестування на ВІЛ, гепатити, а також зміни супутніх послуг в умовах війни та міграції. Вплив пандемії COVID-19 на служби тестування на ВІЛ, вірусний гепатит та інфекції, що передаються статевим шляхом, у Європейському регіоні ВООЗ. Спікери говорили про вплив війни на послуги з доставки ВІЛ в Україні, про ВІЛ серед мігрантів у несприятливих умовах у ЄС та європейській економічній зоні та про безперервність лікування в Європі: що змінюється внаслідок міграції, а також про проблеми та рішення.

Більше
Поширити
Жовтень 07, 2022

SoS 2.0 та REAct запрошують правозахисні організації Азербайджану до співпраці

Конкурс пропозицій: мета, заходи та очікувані результати

Метою цього конкурсу пропозицій є вибір координаційної організації країни, яка відповідатиме за стале функціонування інструменту REAct для моніторингу та реагування на порушення прав людини, стигматизацію та дискримінацію щодо ЛЖВ та КП під час доступу до профілактики ВІЛ та послуги з лікування.
Сума гранту для Азербайджану на 2023-2024 роки становить 70 000 доларів США.

Інформаційний вебінар для потенційних партнерів 08 листопада 2022 об 11:00 за київським часом
Дедлайн подачі повних заявок 14 листопада 2022 року о 23:59 за київським часом

Охоплення: очікується, що документування та реагування охоплять усі ключові групи населення (людей, які живуть з ВІЛ, секс-працівників, людей, що живуть з наркозалежністю, чоловіків, які мають секс з чоловіками, і транс* людей) і найбільш постраждалих регіонів країни. Країнова координаційна організація може охоплювати регіони та ключові групи населення власними ресурсами або може співпрацювати з іншими НУО та партнерами.

Конкурс пропозицій підтримуватиме фінансування проектів, які включатимуть УСІ ключові заходи, перелічені нижче:

 • Створити моніторингову мережу реакторів (аутріч-працівників/помічників юристів/соціальних працівників/консультантів-рівних), які мають безпосередній контакт із громадами та можуть надавати їм юридичну підтримку та консультації.
 • Провести тренінги для реакторів щодо надання базової юридичної підтримки клієнтам та використання онлайн-інструменту для моніторингу (REAct).
 • Налагоджувати партнерство та співпрацю з іншими неурядовими організаціями та постачальниками послуг, щоб забезпечити направлення клієнтів для отримання запитаних юридичних, медичних, соціальних та психологічних послуг.
 • Регулярно документувати випадки (розповіді клієнтів про нещодавні порушення прав людини, дискримінацію, насильство) до онлайн-бази REAct.
 • Ретельно дотримуйтеся протоколу безпеки даних, координуйте доступ користувачів до бази даних збору даних
 • Просування послуг REAct з метою інформування більшої кількості клієнтів про доступну підтримку
 • Надання базової юридичної підтримки (консультації з прав людини, допомога при заповненні основних правових документів, звернень, заяв)
 • Обирати стратегічні справи та забезпечувати професійний юридичний супровід у суді
 • Перевірка даних, підтвердження й аналіз, а також підготовка статистичних звітів, презентацій, тематичних досліджень на основі зібраних доказів
 • Презентуйте зібрані дані та докази під час зустрічей зацікавлених сторін у країні, регулярно оновлюйте CCM (Країновий координаційний механізм) та інші пов’язані установи зібраною статистикою та порушеннями
 • Використовуючи зібрані докази, ініціювати адвокаційні дії, змінювати законодавство та нормативні акти для зменшення дискримінації та правових бар’єрів під час доступу до послуг, пов’язаних з ВІЛ

Завантажити всю тендерну документацію

Заявку та супровідні документи необхідно надіслати електронною поштою не пізніше 14 листопада 2022 року 23:59 за київським часом за адресою kalyniuk@aph.org.ua.

Запитання щодо конкурсу пропозицій можна надсилати на ту ж електронну адресу до 8 листопада 2022 року. Он-лайн файл запитань і відповідей доступний онлайн: після вебінарів запис буде доступний на веб-сайті Альянсу.

Фінансування в рамках цього конкурсу пропозицій залежить від надання гранту Глобальним фондом і залежить від того, що успішні заявники уклали Грантову угоду з Альянсом громадського здоров’я. Ця Угода про надання гранту міститиме детальну інформацію про прийнятні витрати, звітність, вимоги донорів та інші зобов’язання, яких повинен дотримуватися успішний заявник.

Більше
Поширити
Жовтень 07, 2022

SoS 2.0 запрошує партнерів в Азербайджані до співпраці по компоненту Fast-Track Cities

З січня 2023 року в Баку в рамках регіональної програми SoS 2.0 запланована реалізація ініціативи Fast Track Cities.

Інформація про глобальну ініціативу Fast Track Cities: https://www.fast-trackcities.org/about
Текст Паризької декларації: https://bit.ly/3eagEx4

Метою цього конкурсу пропозицій є вибір національно-координаційної організації (CCO), яка відповідатиме за впровадження ініціативи Fast Track Cities у Баку у 2023-2024 роках та досягнення очікуваних результатів, зазначених нижче.

Термін реалізації: 01.01.2023 – 31.12.2024

Цільові групи реалізації проекту: міський голова, заступники міського голови, депутати міської ради, голови профільних депутатських комісій, начальник управління охорони здоров’я міськадміністрації, представники громадських організацій та ключових груп населення.

Підхід FTC і плани щодо Баку на 2023-2024 роки:
• Провести базову оцінку муніципальної відповіді на ВІЛ, бюджетування, прогалини, проблеми та виклики (інструмент оцінки надасть Альянс громадського здоров’я).
• Адвокаційна робота з муніципалітетом Баку для підписання Паризької декларації про ВІЛ мером Баку у 2023 році.
• Створити муніципальну робочу групу з питань ВІЛ із залученням представників основних постраждалих груп населення.
• Надати доступ до каскадних даних щодо лікування ВІЛ-інфекції на рівні міста з розбивкою за КП, віком, статтю.
• Розробити муніципальну програму/план з ВІЛ, спрямований на 95-95-95 та нуль нових ВІЛ-інфекцій.
• Збільшення муніципального фінансування програм з ВІЛ – сукупне збільшення на 500 000 доларів США протягом 2023-2024 років

Завантажити всю тендерну документацію
Заявку та супровідні документи необхідно надіслати електронною поштою не пізніше 14 листопада 2022 року 23:59 за київським часом за адресою kushnir@aph.org.ua .

Запитання щодо конкурсу пропозицій можна надсилати на ту ж електронну адресу до 8 листопада 2022 року.

Більше
Поширити