Серія вебінарів на тему “Грантрайтинг”
Серія вебінарів на тему грантрайтинг
Курс за методою Академії Фандрейзингу та Фундації імені князів-благодійників Острозьких.
Автор: Руслан Краплич.
Адміністратор: Сергій Гутюк.
Мета курсу: в часі курсу учасники вмітимуть готувати проекти, знатимуть секрети прийняття позитивних рішень про фінансування проектів донорами та програмами міжнародної технічної допомоги і після курсу зможуть підготувати власні проекти та подати їх на розгляд донорів.
Для проходження курсу Вам знадобляться ці матеріали.
Після кожного із відео занять учасники мають виконати домашнє завдання та направити для консультації Академії фандрейзингу Фундації імені князів-благодійників Острозьких на r.kraplych@gmail.com.
Тема 1. Вступ. Знайомство. Як зрозуміти мотиви і логіку Донорів? Як у проекті описати проблему за допомогою Дерева проблем?
Домашнє завдання: Описати Проблему, що покликаний вирішити проєкт, з використанням Дерева проблем та роздаткових матеріалів (конспект занять).
Тема 2. Як сформулювати Мету і Завдання за критеріями SMART?
Домашнє завдання: Сформулювати Мету та Завдання проєкту, що випливає з центральної проблеми та\чи причин її виникнення.
Тема 3. Як описати інновації у Плані виконання проєкту?
Домашнє завдання: Описати План виконання кожного із Завдань проєкту, а також методів і стратегій впровадження інноваційного вирішення проблеми.
Тема 4. Як описати 3 рівні Результатів проєкту й ефективно звітувати Донору про їх досягнення?
Домашнє завдання: Описати Продукти (кількісно-якісні короткострокові результати), Наслідки (якісно-кількісні довготривалі результати) та Вплив проєкту. А також скласти перелік документів, якими можна буде довести досягнення кожного з Результатів проєкту для Звіту про виконання проєкту.
Тема 5. Як врахувати й обґрунтувати усе необхідне у Бюджеті проєкту?
Домашнє завдання: Підготувати та обчислити Бюджет проєкту, а також підготувати перелік документів для обґрунтування бюджету.
Тема 6. Як перевірити готовність проєкту та врахувати погляд Донора?
Домашнє завдання: скласти перелік і залучити до розгляду Проєкту не менше 5 експертів, які оцінять проєкт за наданими критеріями та нададуть рекомендації щодо вдосконалення проєкту. А також підготувати перелік Додатків до Проєкту, що підтверджують Проблему, спроможність нашої організації виконати проєкт, досягти Результатів, застосовуючи інновації, обґрунтовують Бюджет проєкту.
Серію вебінарів створено МБФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках проекту «Прискорення місцевого гуманітарного реагування в Україні через управління та зміцнення спроможності місцевих та національних українських організацій», що впроваджується МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової та технічної підтримки Irish Aid, включаючи збір коштів та координацію благодійної організації Christian Aid. Зміст є відповідальністю МБФ «Альянс громадського здоров’я» і не обов’язково відображає погляди і думки Irish Aid та Christian Aid.