Досвід використання SyrEx

Досвід використання SyrEx

Малайзія

«У SyrEx використовується Унікальний код клієнта (УКК), який забезпечує конфіденційність даних клієнтів та дозволяє системі з легкістю виявити повторне використання УКК. Виявлення випадків використання одного й того самого УКК допомагає попередити дублювання даних. SyrEx – це безкоштовна та проста у використанні програма, яка підходить для НУО, що надають послуги з профілактики ВІЛ на місцях. Є окремі колонки для реєстрації даних щодо лікування АРВ-препаратами, що є корисним для відстеження прихильності клієнтів до лікування. SyrEx дозволяє проводити комплексний аналіз для відстеження клієнтів в розрізі пунктів надання послуг, самих послуг, отриманих направлень та кількості контактів. Базу даних з SyrEx можна експортувати у програму Microsoft Excel для проведення більш детального аналізу. Є направлення, за допомогою яких можна встановлювати зв’язки між клієнтами та послугами із клініками, лікарнями та іншими державними та приватними установами із метою моніторингу. SyrEx – це потужний інструмент моніторингу та оцінки, який забезпечує створення оперативних та корисних звітів на усіх рівнях реалізації програм. За допомогою цього інструменту координатору проекту простіше перевіряти роботу аутріч-працівників, виходячи з поточного обліку даних (пункт надання послуг і дата)».

Тамаянті Курусамі

Менеджер з питань МіО, програмний департамент

Рада з питань СНІД у Малайзії

ЕФІОПІЯ

«Я хотів би сказати, що база даних SyrEx є дуже цікавою та важливою для нас з точки зору простого відстеження нашої проектної діяльності, а також вона допомагає нам у процесі прийняття рішень. Одним словом, SyrEx робить нашу роботу простішою та більш змістовною».

Аман Абдо

Менеджер з МіО

Організація з питань соціальних послуг, охорони здоров’я та розвитку, Ефіопія

М’янма

«Це унікальна програма, з її допомогою просто проводити оцінку у розрізі статі, віку та уразливих груп. Майстер створення звітів дуже корисний у контексті відстеження дублювання даних, послуг та навіть кількості клієнтів за визначений період часу, окрім тих, хто відвідував консультації або загальні зустрічі. В Альянсі-М’янма ми плануємо використовувати цю програму у наших наступних проектах у якості бази управління/звітування та аналізу даних».

Д-р Мін Оо,

Програмний спеціаліст (моніторинг і оцінка)

Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД у М’янмі

Уганда

syrex-dosvid1«Забезпечення анонімності та конфіденційності даних клієнтів, відстеження послуг, отриманих клієнтом від різних постачальників протягом часу, створення звітів на замовлення із зазначенням кількості унікальних клієнтів, охоплених послугами, представників постачальників послуг, що пройшли навчання, та лідерів спільнот, які отримали підтримку – SyrEx робить все це».

Д-р Давід Бітіра

Менеджер з моніторингу і оцінки

Альянс охорони здоров’я, Уганда

Кенія

«Програма SyrEx у якості інструменту обліку програмної діяльності відіграла ключову роль у розширенні програми зменшення шкоди у Кенії у 2014 році. У 2012-2014 роках партнери проекту «Ініціатива спільнот зі зменшення шкоди» (CAHR) були єдиними організаціями у Кенії, що отримували фінансування на впровадження програм зменшення шкоди, включаючи розповсюдження стерильних голок та шприців та подальшу утилізацію використаних матеріалів. SyrEx використовувався у якості єдиного інструменту формування звітності. Після завершення проекту «Ініціатива спільнот зі зменшення шкоди» KANCO та партнерські організації виступили із глобальним закликом щодо розширення програми зменшення шкоди з метою охоплення 50% СІН у Кенії. Для того, щоб Глобальний фонд затвердив подану заявку, потрібно було зібрати доказову базу щодо числа СІН, яких вже було охоплено послугами, а також кількості матеріалів, які кожен з них отримував щомісяця. Програма SyrEx стала дуже у нагоді з точки зору отримання цієї інформації та допомогла країні розрахувати кількість розповсюджених матеріалів: 200 голок та шприців на СІН на рік. Ці дані було використано Глобальним фондом задля розширення підтримки на 9000 СІН до кінця 2017 року.

Завдяки програмному забезпеченню SyrEx на сьогоднішній день партнери проекту «Ініціатива спільнот зі зменшення шкоди», які первісно не отримували фінансування Глобального фонду, наразі отримують підтримку для закупівлі стерильних голок та шприців від Глобального фонду. Друга фаза проекту «Ініціатива спільнот зі зменшення шкоди» наразі спрямована на підтримку роботи у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я та прав, профілактики та контролю передозувань, кейс менеджменту для СІН, що живуть з ВІЛ, профілактики та лікування вірусних гепатитів, а також розширення діяльності зі зменшення шкоди на нові регіони Кенії, які не отримують підтримки від Глобального фонду».

Сільвія Айон

Менеджер проекту «Ініціатива спільнот зі зменшення шкоди»

Консорціум СНІД-сервісних НУО Кенії

Бурунді

«SyrEx дозволив нам налагодити ефективний процес звітування. Ця програма виключає дублювання даних; окрім того, ми можемо з легкістю знайти клієнта навіть через рік після його останнього візиту та відстежити частоту візитів такого клієнта. Окрім того, оскільки дані акумулюються у момент їх введення, отримані результати легко оцінити».

ІНАМАХОРО Сильвана

ABCMAV, Бурунді

syrex-dosvid2

«Використання бази даних SyrEx значно спростило моє завдання управління програмними даними. Насправді, це зробило робочі процеси набагато простішими, а також сприяло покращенню якості даних, їх аналізу та звітності».

БУСАГО Андре
Спеціаліст з МіО

l’Alliance Burundaise contre le SIDA

Білорусь

«База даних і звітності SyrEx використовується у рамках проектів профілактики ВІЛ в Республіці Білорусь з 2008 року. До 2012 року база даних використовувалася лише у програмах, що працюють з СІН. З квітня 2012 року, коли принципово змінилися підходи до підрахунку індикаторів охоплення, програма SyrEx стала використовуватися для формування звітності у організаціях, які працюють з СІН, ЖСБ та ЧСЧ.

З проектом ГФ НФМ 2015 рік став переломним щодо передачі діяльності державному реципієнту. За допомогою Альянсу громадського здоров’я було проведено оцінку наявної системи програмного моніторингу, оновлені основні її інструменти. Так, з початку 2016 р. було здійснено перехід на новий унікальний код клієнта, оновлена рекомендована проектам первісна документація, розроблені нові форми обліку направлень до лікувальних закладів для відстеження каскаду послуг, наданих представникам уразливих груп. Випущено оновлену версію програми SyrEx, що дозволяє враховувати перекодованих клієнтів, зводити дані для 3х-рівневої системи збору інформації та звітності. Налагоджено облік тестування/скринінгу, отриманих результатів, направлень до ЛПЗ, доходження, постановки на облік, початку лікування (ВІЛ, ІПСШ, ТБ) за кодами клієнтів. Створено автоматичний програмний звіт за проектом (згідно PF), а також модернізовані інші звіти для отримання даних за різними проектами, реципієнтами, пунктами надання послуг, регіонами, клієнтами, отриманими матеріалами, консультаціями, послугами, надавачами послуг тощо за будь-який період. У 2016 році Альянсом громадського здоров’я проведені тренінги для фахівців, що працюють на місцях».

Ірина Пашак
Спеціаліст з моніторингу та оцінки
Відділ управління грантами ГФ
Проект «Профілактика та лікування ВІЛ/СНІД у Білорусі-3»
ПРООН

syrex-dosvid3

«За допомогою нової версії SyrEx-2 вдалося створити єдину базу даних для програм профілактики ВІЛ серед ключових груп населення, при цьому виводити дані для аналізу на національному, регіональному рівні та в розрізі пунктів надання послуг. Нова система кодування скоротила кількість кодів, що повторюються, і дозволила отримувати більш достовірні дані щодо охоплення профілактичними послугами. Можливість відстежувати направлення, перенаправлення та результати скринінгів і тестувань істотно покращила систему збору такої інформації. З боку пунктів надання послуг було отримано позитивні відгуки про можливість обліку всіх видів витратних матеріалів та велику варіативність звітних форм».

Денис Говорков,

Спеціаліст з МіО відділу управління грантами ГФ «Республіканський науково-практичний центр медичних технологій, інформатизації, управління та економіки охорони здоров’я»