Проект МЕТІДА

проект метида


Проект МЕТІДА

Проект з технічної допомоги у сфері моніторингу і оцінки та ефективного використання даних (METIDA) – це проект, що реалізується за фінансової підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США згідно з Надзвичайним планом Президента США по боротьбі зі СНІДом (PEPFAR) у період з 30 вересня 2012 року по 31 березня 2019 року із загальним бюджетом 3 998 845 дол. США.

Загальна мета проекту – удосконалення процесу прийняття рішень у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні, заснованого на доказовості, шляхом посилення співпраці між ключовими партнерами, зміцнення професійного потенціалу персоналу в сфері моніторингу та оцінки, поліпшення якості даних та підтримки діяльності з проведення досліджень, що забезпечують потребу в даних у сфері стратегічної інформації (СІ).

 

Ключові цілі:


/1

посилення потенціалу осіб, які приймають рішення, на різних рівнях у контексті створення, інтерпретації та використання даних з метою стратегічного і операційного планування та менеджменту в сфері ВІЛ;


/2

виявлення та усунення суттєвих прогалин у сфері стратегічної інформації та вдосконалення процесу збору даних;


/3

сприяння дотриманню стандартів якості даних та алгоритмів забезпечення якості для досягнення сталих високих показників цінності стратегічної інформації;


/4

посилення потенціалу регіональної системі МіО у контексті використання стратегічних даних щодо ВІЛ та ініціювання розбудови потенціалу в сфері МіО через національні університети.


Стратегічні партнери:


/1

Центр співробітництва ВООЗ з дозорного епіднагляду за ВІЛ, Загреб (Хорватія)

Ключова роль: діяльність зі зміцнення потенціалу на найвищому рівні, розробка інструментів оцінки систем МіО, розробка протоколів заходів зі збору даних, що будуть  впроваджені у рамках проекту.


/2

ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» та обласні центри СНІДу

Ключова роль: основне джерело інформації для визначення потреб щодо зміцнення потенціалу та прогалин у сфері СІ; основні користувачі результатів досліджень на національному та регіональному рівнях. Співробітники обласних центрів СНІДу увійдуть до команди національних тренерів з МіО.


/1

Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська Академія»

Ключова роль: підтримка розробки навчальної програми з МіО та її інтеграція до стандартних навчальних програм, що забезпечуватиме інституціоналізацію та стабільність технічної допомоги з МіО.


Контактна особа: Ольга Варецька