Help How Hub
Проект «Реагування на надзвичайну ситуацію, що склалася у зв’язку з війною з метою підтримки внутрішньо переміщених осіб в межах України та українських біженців за кордоном – представників ключових груп населення*» (Help How Hub, Emergency Response, Regional Project SoS 2.0).
Проект реалізується Альянс Консалтансі в рамках Регіонального проекту “Стійкість сервісів для ключових груп у регіоні Східної Європи та Центральної Азії” (SoS_project 2.0), що втілюється консорціумом організацій під керівництвом Альянсу громадського здоров’я у партнерстві з БО “100% життя».
Донор: Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Період реалізації: 4 місяці (квітень – липень 2022 р.)
Основна мета проекту – забезпечення підтримки та надання допомоги українським біженцям з числа ключових груп населення*, які переїжджають у зв’язку з нападом росії на Україну до інших країн та всередині держави протягом 4-місячного періоду, включаючи доступ до інформаційних ресурсів, навігацію щодо потреб та підключення до відповідних служб, пов’язаних із наданням відповідного лікування (АРТ – антиретровірусне лікування, ОЗТ – опіоїдна замісна терапія, ліки проти туберкульозу тощо) та соціальних сервісів: психологічна, юридична підтримка та гуманітарна допомога.
Ключові напрямки роботи:
- Інформаційна підтримка представників ключових груп щодо наявних сервісів в Україні та за кордоном (створення, адаптація та поширення інформаційних матеріалів про контакти, тестування, консультування, дотримання лікування, використання сервісів, а також, підтримка та розвиток онлайн-сервісу #HelpNow);
- Допомога у навігації та координації (швидка оцінка існуючих послуг, ресурсів і можливостей, які надаються та доступні біженцям з України, включаючи доступ до важливих послуг, пов’язаних з ВІЛ/вживанням наркотиків/гепатиту, а також більш загальної соціальної та життєвої підтримки) та визначення ключових прогалин. А також, планування роботи в країні та за кордоном за результатами цієї оцінки (інформаційна підтримка, створення додаткових можливостей для надання соціальної підтримки, юридична підтримка, включаючи відповідні закупівлі та управління процесом);
- Соціальна (гуманітарна) підтримка (на основі експрес-оцінки ситуації усунення певних прогалин, залежно від кожного окремого випадку для додаткової підтримки або переправлення серед існуючих відповідних служб.
Географічний фокус проекту: Україна та країни світу, де перебуває найбільше українських біженців (з фокусом на Молдову, Польщу та Німеччину).
Очікувані результати:
- Забезпечення та всебічне охоплення інформаційними ресурсами та засобами представників ключових уразливих груп;
- Підтримка навігації та координація представників ключових уразливих груп, за допомогою HelpNow Hub й альтернативних каналів зв’язку та координації, онлайн-консультацій з лікарями за принципом «телемедицини»;
- Пряма соціальна/гуманітарна допомога (у тому числі робота “шелтерів” – прихистків для переселенців в двох регіонах Украіни: Києві та Івано-Франківську й спеціальних фондів з невідкладної допомоги для покриття потреб українців-переселенців).
Основні активності:
- Створення та утримання тимчасового «Українського навігаційного центру підтримки ВІЛ» для координації основних заходів згідно з вищезгаданими напрямками проекту.
- Створення Центрів (Хабів) технічної підтримки для інформування, навігації та координації допомоги представникам ключових груп з України у Польщі та Німеччині у партнерстві з місцевими НУО – лідерами у сфері відповіді на епідемію ВІЛ.
- Тісна координація та співпраця з існуючими постачальниками послуг в інших країнах для прийому українських мігрантів, які отримали тимчасовий прихисток або статус біженців за кордоном.
- Підтримка постачальників послуг у Молдові для прийому українських біженців, які туди переселяються.
- Надання цілеспрямованої інформаційно технічної підтримки, яка включає розробку альтернативних каналів зв’язку та координації, онлайн-консультації з лікарями за принципом “телемедицини” у партнерстві з Центром громадського здоровя України, чат-ботів тощо.
- Створення спеціальних фондів невідкладної допомоги.
- Підтримка роботи двох притулків для внутрішньо переміщених осіб в Україні.
– ВІЛ+, СІН, СП, ЧСЧ та ін. ключові уразливі групи.