Проект МЕТІДА
Проект МЕТІДА
Проект з технічної допомоги у сфері моніторингу і оцінки та ефективного використання даних (METIDA) – це проект, що реалізується за фінансової підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США згідно з Надзвичайним планом Президента США по боротьбі зі СНІДом (PEPFAR) у період з 30 вересня 2012 року по 31 березня 2019 року із загальним бюджетом 3 998 845 дол. США.
Загальна мета проекту – удосконалення процесу прийняття рішень у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні, заснованого на доказовості, шляхом посилення співпраці між ключовими партнерами, зміцнення професійного потенціалу персоналу в сфері моніторингу та оцінки, поліпшення якості даних та підтримки діяльності з проведення досліджень, що забезпечують потребу в даних у сфері стратегічної інформації (СІ).
Ключові цілі:
/1
посилення потенціалу осіб, які приймають рішення, на різних рівнях у контексті створення, інтерпретації та використання даних з метою стратегічного і операційного планування та менеджменту в сфері ВІЛ;
/2
виявлення та усунення суттєвих прогалин у сфері стратегічної інформації та вдосконалення процесу збору даних;
/3
сприяння дотриманню стандартів якості даних та алгоритмів забезпечення якості для досягнення сталих високих показників цінності стратегічної інформації;
/4
посилення потенціалу регіональної системі МіО у контексті використання стратегічних даних щодо ВІЛ та ініціювання розбудови потенціалу в сфері МіО через національні університети.
Стратегічні партнери:
/1
Центр співробітництва ВООЗ з дозорного епіднагляду за ВІЛ, Загреб (Хорватія)
Ключова роль: діяльність зі зміцнення потенціалу на найвищому рівні, розробка інструментів оцінки систем МіО, розробка протоколів заходів зі збору даних, що будуть впроваджені у рамках проекту.
/2
ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» та обласні центри СНІДу
Ключова роль: основне джерело інформації для визначення потреб щодо зміцнення потенціалу та прогалин у сфері СІ; основні користувачі результатів досліджень на національному та регіональному рівнях. Співробітники обласних центрів СНІДу увійдуть до команди національних тренерів з МіО.
/1
Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська Академія»
Ключова роль: підтримка розробки навчальної програми з МіО та її інтеграція до стандартних навчальних програм, що забезпечуватиме інституціоналізацію та стабільність технічної допомоги з МіО.
Контактна особа: Ольга Варецька