Червень 24, 2024

Відкрито реєстрацію на серію онлайн-вебінарів для сімейних лікарів по роботі з учасниками бойових дій

МБФ «Альянс громадського здоров’я» впроваджує “Програму навчання сімейних лікарів щодо взаємодії із учасниками бойових дій” за підтримки Програми реінтеграції ветеранів, яку  реалізує IREX  за сприяння Державного департаменту США. Стратегічні партнери програми:  ГО «Українська асоціація сімейної медицини», ГС “Твій сімейний лікар”, HAB | Lviv Habilitation Center. Дана ініціатива має на меті допомогти сімейним лікарям надавати кращу медичну допомогу ветеранам, які постраждали внаслідок війни.

Під час вебінарів ви детальніше дізнаєтеся про

  • Проблеми якісного медичного обслуговування ветеранів та учасників бойових дій. Притаманні риси та нагальні потреби українських ветеранів та учасників бойових дій. Сильні сторони української системи охорони здоров’я у відповідь на виклики стосовно медичного обслуговування ветеранів та ймовірні ризики в наданні якісного медичного обслуговування ветеранів.
  • Теорії якості обслуговування, в тому числі медичного.
  • Адвокацію розробки та впровадження програми/концептуальної моделі якісного медичного обслуговування ветеранів сімейними лікарями.
  • Утворення та підтримку роботи постійно діючих «груп якості» з числа учасників тренінгів та вебінарів. Опрацювання ідей створення та залучення «мобільних груп» до надання медичного обслуговування ветеранам у важкодоступних районах.
  • Психологію спілкування та побудову діалогу з пацієнтом.
  • Особливості роботи з пацієнтами, які мають ознаки розладів психічного та неврологічного здоров’я.
  • Соціальний супровід у медичному обслуговуванні ветеранів.
  • Порушення слуху.
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту.
  • Захворювання серцево-судинної системи.
  • Травми та хвороби опорно-рухової системи.
  • Інфекційні захворювання.
  • Хвороби сечостатевої системи. Соціально значущі інфекційні захворювання (в т.ч. ІПСШ, ВІЛ, туберкульоз, вірусні гепатити). Розлади функцій репродуктивної системи та багато іншого.

Для участі у вебінарах заповніть анкету: https://aph-org-ua.zoom.us/meeting/register/tZMud-qqqzgsGdS1T3nAvy_bYI_05_a8IVrK

Перший вебінар уже цієї пʼятниці
Вебінар 1: Підвищення кваліфікації сімейних лікарів по роботі з пацієнтами-ветеранами
Тривалість: 2 години
Тренер: Талалаєв Костянтин Олександрович (доктор медичних наук, професор)
Дата та час: 28 червня о 14:00
Реєстрація на цей та інші вебінари
Другий вебінар: 4 липня
Вебінар 2: Підвищення кваліфікації сімейних лікарів по роботі з пацієнтами-ветеранами
Тривалість: 2 години
Тренер: Миронюк Іван Святославович
Дата та час: 4 липня, 13.00-15.00
Реєстрація на цей та інші вебінари

 

Більше
Поширити
Червень 19, 2024

Help24 TeleHealth: доступ до інноваційної телемедицини для кожного

Київ, Україна – 19/06/2024

МБФ «Альянс громадського здоров’я» у партнерстві з Alliance Consultancy з радістю оголошують про відкриття телемедичної платформи та онлайн клініки Help24 TeleHealth. Ця унікальна платформа, створена на базі сайту Help24, надає медичні онлайн-послуги безкоштовно для вразливих груп населення в Україні. А саме:

  • Віртуальні консультації лікарів.
  • Дистанційне направлення на лабораторні дослідження.
  • Онлайн призначення та контроль за лікуванням.
  • Доступ до профілактики ВІЛ та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом.
  • Консультації щодо психічного здоров’я.
  • Тестування та консультації з інфекційних захворювань.

«Help24 TeleHealth – не просто нова платформа. Це стратегічний напрямок роботи Альянсу та черговий крок до впровадження сучасних IT-рішень в українську медицину, що означає значний стрибок вперед у забезпеченні доступності та якості медичної допомоги для ключових і вразливих груп населення, особливо в умовах воєнного часу та руйнування системи охорони здоров’я. У 2023 році через платформу було надано 13 267 медичних консультацій. Платформа Help24 TeleHealth — це інновація, яка рятує життя!» – наголошує Андрій Клепіков, Виконавчий директор МБФ «Альянс громадського здоров’я».   

Help24 TeleHealth – це:

  • Унікальна українська платформа, що пропонує сервіси онлайн-клініки та телемедичні послуги, спеціально розроблені для людей, які живуть з ВІЛ та інших вразливих груп населення.
  • Комплексне рішення, яке дає змогу:
    • Отримати профілактичні та лікувальні послуги з ВІЛ-інфекції, психічних розладів та вірусного гепатиту навіть в умовах воєнних дій та руйнування системи охорони здоров’я.
    • Дистанційно отримати доступ до діагностичних інструментів та PrEP.
    • Скористатися психологічною допомогою.
    • Ознайомитися з інформаційними та освітніми матеріалами.
  • Команда з більш ніж 15 досвідчених медичних спеціалістів, які гарантують відкритість, експертність та конфіденційність консультацій, незалежно від вашого місцезнаходження.
  • Абсолютна безпека даних та конфіденційність, адже захист інформації є одним із головних пріоритетів платформи.

“Help24 TeleHealth – це новий етап у наданні доступних та якісних медичних послуг онлайн.” – розповідає Власта Бродська, директорка Alliance Consultancy. “Завдяки цій платформі ми руйнуємо бар’єри та забезпечуємо рівний доступ до медичної допомоги для всіх груп населення. Наша мета – надати необхідну підтримку тим, хто найбільш вразливий до ВІЛ та інших інфекцій, тому всі послуги Help24 TeleHealth є безкоштовними. Ми віримо, що ця інноваційна платформа стане ключовим інструментом для покращення здоров’я та благополуччя наших співгромадян.”

Ініціатива реалізована за підтримки Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, а також Frontline AIDS та Gilead. 

Андрій Білець, лікар-інфекціоніст відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, підкреслює значущість розвитку телемедицини та Help24 TeleHealth у боротьбі з ВІЛ в умовах активних бойових дій в Україні: “З огляду на поточну ситуацію в Україні, телемедицина стає надзвичайно важливою, оскільки допомагає забезпечити своєчасну діагностику, лікування та профілактику ВІЛ-інфекції, особливо в умовах обмежених кадрових ресурсів та відсутності доступу пацієнтів до закладів охорони здоров’я внаслідок  пошкодження або руйнування інфраструктури. Це не лише економить час і кошти пацієнтів, але й дозволяє оперативно отримати кваліфіковану допомогу незалежно від місця перебування, що особливо актуально під час військової агресії та активних бойових дій.”

“Ми підтримуємо дану ініціативу, оскільки вона дає можливість забезпечити доступ пацієнтові до діагностики, лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, допомагаючи подолати наявні бар’єри та надавати якісну та комплексну медичну допомогу навіть у найскладніші часи. Завдяки впровадженню таких інтервенцій ми забезпечуємо не тільки виконання Державної стратегії розбудови телемедицини в Україні,  але й посилюємо виконання необхідних відповідних заходів з протидії ВІЛ-інфекції  для різного контингенту населення, в тому числі і уразливих груп та сподіваємося, що подібні проєкти ляжуть в основу сучасної, ефективної медичної системи нашої країни. – зазначає Андрій Білець.

У 2023 році Кабінет Міністрів України затвердив Стратегію розвитку телемедицини, визначивши цей напрямок як пріоритетний інструмент для розвитку електронної охорони здоров’я та цифрової трансформації. Help24 TeleHealth створена саме з метою втілення цієї стратегії та забезпечення рівного доступу ключових груп до якісних медичних послуг, зокрема у сфері ВІЛ, психічного здоров’я та суміжних галузей. 

 

«Телемедицина є ефективною формою доступу до основних базових медичних послуг і невід’ємним компонентом цілісної системи охорони здоров’я. Важливо, що телемедичні послуги – це необхідний дієвий інструмент для подолання бар’єрів доступу до основних стандартних медичних послуг, що особливо актуально з огляду на виклики системі охорони здоров’я, пов’язані з війною. Таким чином, телемедицина – це не додаткова, а базова потреба для ключових популяцій, включно з людьми, які живуть з ВІЛ, внутрішньо переміщеними особами та тими, хто вимушено перебуває за кордоном. Саме тому метою створення кабінетів телемедицини й телемедичного модуля платформи Help24 Telehealth є стандартизація самого телемедичного методу, створення та впровадження стандартних операційних процедур та алгоритмів дій для забезпечення потреб ключових популяцій, включно з людьми, які живуть з ВІЛ.» – додає Сергій Антоняк, лікар-інфекціоніст, координатор проєкту Help24 TeleHealth. «Загалом телемедицину слід розглядати як один з пріоритетних елементів комплексної електронної охорони здоров’я України, що забезпечує доступ до якісної медичної допомоги, сприяє відновленню здоров’я, реабілітації українців та профілактиці ВІЛ та інших соціально значущих хвороб.» 

Help24 TeleHealth – це комплексні рішення в галузі охорони здоров’я прямо на вашому екрані, де б ви не знаходилися!

Записатися на консультацію можна за посиланням: 

https://h24.org.ua/  

https://help24.org.ua/uk/doctor-consultation-info

 

Більше
Поширити
Червень 12, 2024

Альянс громадського здоров’я і MAINline запустили курс з психічного здоров’я людей, які вживають САР

Київ, Україна, 12 червня 2024 рокуАльянс громадського здоров’я у партнерстві з нідерландською неурядовою організацією MainLine, в рамках проекту SoS 2.0 адаптував та запустив навчальний курс “Втручання в психічне здоров’я людей, які вживають стимулятори амфітамінного ряду (САР)”. Цей курс покликаний допомогти надавачам послуг краще розуміти зв’язок між психічним здоров’ям та вживанням САР, а також дати їм знання та навички для ефективної роботи з цією категорією людей.

“Сьогодні ми зробили важливий крок у реалізації програм втручання на рівні спільнот, спрямованих на підтримку психічного благополуччя людей, які вживають метамфетамін, у регіонах із обмеженим доступом до медичної допомоги через стигму та її доступність. Перша сесія, присвячена розумінню психічного благополуччя, пройшла успішно та сприяла плідній взаємодії.”  – сказав Саймон Вільямс, Провідний спеціаліст з навчання та керівник проекту з Азії, MainLine International

Курс має адаптивну структуру, що дозволяє учасникам самостійно вивчати теми та закріплювати знання за допомогою онлайн-сесій з модератором. Він складається з 10 теоретичних тем та 4 онлайн-модулів.

Модулі курсу включають наступні теми: 

  1. Розпізнавання проблем психічного здоров’я серед людей, які вживають САР
  2. Скринінг для визначення проблем психічного здоров’я серед людей, які вживають САР
  3. Основні заходи щодо психічного здоров’я в громаді для людей, які вживають САР
  4. Створення мереж направлень на основі психічного здоров’я для людей, які вживають САР

“Ми були приємно вражені високим рівнем зацікавленості новим навчальним курсом“, ділиться своїми враженнями Надія Янголь, менеджерка проєкту, Альянс громадського здоров’я. ” За три дні після оголошення про його запуск зареєструвалося 120 учасників з усієї України. Перша онлайн-сесія, яка відбулася сьогодні, дала можливість познайомитися з неймовірною групою учасників, які освоїли  тему психічного здоров’я людей, які вживають метамфетамін.”

Переваги курсу:

  • Гнучкість: Учасники можуть проходити курс у зручний для них час та темпі.
  • Інтерактивність: Онлайн-сесії з модератором дають можливість ставити запитання та отримувати роз’яснення.
  • Доступність: Курс доступний українською та англійською мовами.

“У рамках подальшого розвитку проекту планується переклад курсу на російську мову та його поширення в країнах Східноєвропейського та Центральноазіатського регіону”, підкреслила Надія Янголь, менеджерка проєкту, Альянс громадського здоров’я. “Ми переконані, що цей курс стане цінним інструментом для фахівців, які працюють з людьми, які вживають стимулятори амфітамінного ряду (САР), і сприятиме покращенню якості та ефективності їхньої первинної допомоги.”

Отримати доступ до курсу

 

Більше
Поширити
Червень 12, 2024

Понад мільйон українців протестовано на ВІЛ завдяки проєкту HealthLink

Протягом 7 років реалізовувався одни із наймасштабніших проєктів країни HealthLink, який забезпечив українців можливістю безкоштовно, швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ та розпочати лікування.

Долаючи численні виклики, такі як пандемія Ковід-19 та початок повномасштабного вторгнення, Альянс громадського здоров’я та БО «100% Життя», у партнерстві з 29 неурядовими організаціями та понад 700 закладами охорони здоров’я невтомно працювали, щоб якнайбільше українців мали доступ до профілактики, тестування та лікування ВІЛ-інфекції. До війни проект реалізовувався у 12 регіонах з найбільшим розповсюдженням ВІЛ (Дніпропетровська, Кіровоградська, Запорізька, Донецька, Одеська, Чернігівська, Полтавська, Черкаська, Херсонська, Миколаївська, Київська область та місто Київ). Після початку війни діяльність у Херсонській області було припинено, натомість додались Житомирська, Закарпатська, Львівська та Івано-Франківська області. І результати проєкту дійсно вражають, адже нам вдалося:

  • протестувати понад мільйон людей
  • виявити близько 26 000 нових випадків ВІЛ+
  • 90% з нововиявлених пацієнтів розпочали прийом АРТ

«Незважаючи на дуже амбітні цілі проєкту, ми постійно намагалися впроваджувати щось нове. Ми використали багато нестандартних підходів та інновацій, які дали колосальні результати, зробивши тест на ВІЛ звичайним явищем для всіх людей», – розповідає Марина Варбан, керівниця проєкту HealthLink, Альянс.

«Інновація «Сейф-бокси». Під час Ковіду та війни онлайн-послуги набули надзвичайної популярності. Зважаючи на те, що люди у сучасному світі прагнуть все більше зберігати конфіденційність, нами було розроблено сайт oraltest.org.ua,  який має популярність серед представників ЛГБТ-спільноти. Тут можна замовити сейф-бокс, у якому міститься швидкий тест на ВІЛ, засоби контрацепції, лубриканти, інформаційні матеріали та стильні сувеніри. Завдяки цій ініціативі вдалося охопити людей, які мешкають у маленьких містах і селах, найбільш закриту групу чоловіків віком старше 35 років та більш широку спільноту ЧСЧ. Всього за час реалізації проєкту було розповсюджено 15 000 сейф-боксів.

Інновація «Профілактичні ролики у лікувальних закладах». Люди, які очікують прийому лікаря в коридорі, здебільшого нічим не займаються, тому ми вирішили використати цей час з користю. Серед партнерських лікувальних закладів було розповсюджено 180 плазмових телевізорів та створено серію відеороликів на тему здоров’я, гігієни, розвінчування міфів про ВІЛ, вагітність та ін. Кожен ролик закінчувався закликом до тестування, і люди, які побачили цю інформацію, одразу могли запитати у свого лікаря про тест на ВІЛ. Після перегляду роликів близько 6 000 осіб звернулися за тестуванням.

Інновація «Відео-лікар» мала на меті покращити показники з індексного тестування. Лікарів забезпечили планшетами, на яких під час консультування пацієнтам показували відеоролики з інформацією про ВІЛ та пояснювали подальші кроки у разі виявлення. Також, розроблено серію відеороликів з інструкцією щодо залучення партнерів до тестування. За час інтервенції, ролики переглянуло понад 2 тисячі пацієнтів, 1400 з яких потім скерували своїх партнерів на тестування. З них близько 500 виявилися ВІЛ+.

Інновація «Тестомати» зробила безкоштовні тести на ВІЛ ще доступнішими, дозволивши самостійно отримати оральний тест на ВІЛ та провести самотестування у зручному для клієнта місці. Для цього потрібно зайти на сайт, дати відповіді на питання, згенерувати 2 QR-коди, піднести їх до сканеру та отримати у тестоматі свій тест на ВІЛ і коробочку з презервативами. Всього, через тестомати, розповсюджено 3700 тестів.

Інновація «Супервізійна підтримка» – протягом всього проєкту дбала про професійну підтримку та мотивацію персоналу: медичних працівників і представників НУО. Через війну значно зменшилася кількість очних супервізій, проте, попри труднощі супервізори спромоглися провести понад 500 супервізій на базі НУО та ЗОЗ  для 5000 учасників. Через потребу в індивідуальних супервізіях було створено сайт supervision.оrg.ua, завдяки чому було надано більше ніж 7 000 супервізій онлайн.

Інновація «Онлайн групи підтримки» – поєднала в собі 2 підходи: наставництво «рівний-рівному» та онлайн-платформу для спілкування, тим самим створивши безпечне місце, де збираються люди з однаковим досвідом. Професійні психологи-модератори груп підтримки проводили тематичні зустрічі щодо життя з ВІЛ, психологічної підтримки та роботи зі стресом,  мотиваційного консультування для формування прихильності прийому АРТ та інші. Такий підхід дав можливість підтримувати ЛЖВ із ризиком відриву від лікування та допомагати їм налагоджувати життя з новим статусом. Всього, в рамках проєкту, проведено понад 100 груп підтримки для ЛЖВ, ЧСЧ та соціальних працівників.

Ділимося з вами історією виявлення ВІЛ від ГО «Альтернатива, м. Чорноморськ.

«Мені зателефонував клієнт, який зараз захищає Україну у лавах ЗСУ, та попросив передати йому на фронт АРВ-терапію. За ліками мала заїхати його дружина. Під час спілкування з нею, я дізнався, що вона нічого не знає і не хоче знати про ВІЛ-позитивний статус її чоловіка. Але просто так я не зміг їй віддати ліки та відпустити, тому розповів про всі ризики та чому для неї важливо знати свій ВІЛ-статус і, у разі необхідності, розпочати лікування. Я дуже боявся, що коли вона вийде з кабінету, я більше її ніколи не побачу, тому вирішив не чекати, а одразу зробити тест на ВІЛ. У мене були оральні тести, які дуже стали у нагоді, бо результат виявився позитивним. Не можу сказати, що був здивований, та головним завданням тепер було доправити жінку на обстеження та прослідкувати, щоб вона розпочала АРВ-терапію.

Йти до лікаря жінка відмовилася. Попросила взяти кілька днів на роздуми та, отримавши терапію для чоловіка, пішла додому. За кілька днів вона сама зателефонувала та розповіла, що довго думала над результатом тестування та над тим, про що ми говорили під час зустрічі. Вона сказала, що згодна на додаткові обстеження та лікування. Зараз жінка приймає АРТ, ми підтримуємо спілкування. Через деякий час я розмовляв з її чоловіком, який дуже дякував за роботу, що була проведена з його дружиною».

Таких визначних результатів ми змогли досягти завдяки плідній та злагодженій командній роботі та підтримці один одного у ці нелегкі часи. Хочемо висловити щиру подяку всім нашим партнерам, які весь час стояли пліч-о-пліч та цілеспрямовано працювали над результатом.

Проєкт реалізовувався за фінансової підтримки БО «100%ЖИТТЯ» та МБФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках реалізації проекту HealthLink: «Програма прискорення заходів з подолання ВІЛ в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Більше
Поширити
Червень 05, 2024

Вінниця: Сімейні лікарі отримують нові знання щодо допомоги ветеранам і ветеранкам

Вінниця, 5 червня 2024 року Сьогодні у Вінниці розпочався 3-денний тренінг для підвищення кваліфікації сімейних лікарів у наданні допомоги ветеранам та учасникам бойових дій. Він називається “Підвищення кваліфікації сімейних лікарів по роботі з ветеранками та ветеранами” та має на меті допомогти лікарям первинної ланки медицини краще зрозуміти унікальні потреби ветеранів та надати їм необхідну медичну підтримку.

“Кожна ветеранка, кожен ветеран несе в собі загострене відчуття справедливості, – підкреслив Сергій Титаренко, ветеран та керівник абілітаційного процесу в HAB | Lviv Habilitation Center, – Сімейні лікарі, безсумнівно, зіткнуться з випробуванням на чесність. Їхнє завдання – налагодити емпатичний зв’язок з пацієнтом-ветераном. Це можна зробити шляхом прояву відкритості та щирості”.

Тренінг охоплює широкий спектр тем, пов’язаних із наданням медичної допомоги ветеранам, зокрема:

  • Наслідки найпоширеніших травм та захворювань, пов’язаних з участю у бойових діях
  • Психологічні проблеми, з якими стикаються ветерани і ветеранки
  • Соціальні фактори, які впливають на здоров’я ветеранів
  • Стратегії надання ефективної медичної допомоги ветеранам

Під час тренінгу учасникам презентують матеріали, розроблені IREX на основі міжнародного досвіду та досліджень.

“Вінниця стала першим містом, у якому ми проводимо очний тренінг для лікарів сімейної медицини. І ми одразу побачили величезну зацікавленість лікарів і запит у розширенні знань по роботі з учасникам бойових дій,  – тож не всім охочим навіть вистачило місць. Але тут ми маємо чудове рішення  – онлайн-курс, який буде доступний уже в липні, – сказала Ірина Жарук, менеджерка проєкту у Альянсі громадського здоровʼя. – Ми щиро вдячні за підтримку нашим партнерам. Це тільки початок. У наступні два місяці ми проведено ряд освітніх заходів для посилення потенціалу сімейних лікарів по роботі з ветеранами. Ми вдячні кожному, хто сьогодні, попри тривоги, прийшов та навчався разом із нами. Ми прагнемо впевнитись, що ветерани та їхні родини не залишаються поза увагою та отримають всесторонню підтримку. Разом рухаємося до Перемоги!”

Захід організовано в рамках Програми навчання сімейних лікарів щодо взаємодії із учасниками бойових дій. Цю програму впроваджує МБФ «Альянс громадського здоров’я» за підтримки Програми реінтеграції ветеранів, яку  реалізує IREX  за сприяння Державного департаменту США. Стратегічні партнери програми:  ГО «Українська асоціація сімейної медицини», ГС “Твій сімейний лікар”, HAB | Lviv Habilitation Center.

У рамках даної програми буде проведено серію освітніх заходів (тренінгів та вебінарів для сімейних лікарів, методистів та викладачів вищих навчальних медичних закладів) – 3 очні тренінги, серія вебінарів і онлайн-курс для лікарів, відкритий для всіх бажаючих.

Ця програма є надзвичайно важливою для покращення надання медичної допомоги ветеранам і ветеранкам в Україні.

Більше
Поширити
Червень 05, 2024

Тренінг в рамках Програми реінтеграції ветеранів за підтримки IREX для сімейних лікарів у Дніпрі

МБФ «Альянс громадського здоров’я» та ГО «Українська асоціація сімейної медицини» в рамках Програми реінтеграції ветеранів проводитиме серію освітніх заходів для підвищення кваліфікації сімейних лікарів у наданні допомоги пацієнтам-ветеранам та учасникам бойових дій.

Запрошуємо Вас взяти участь в тренінгу «Підвищення кваліфікації сімейних лікарів по роботі з пацієнтами-ветеранами», який відбудеться у м. Дніпро, 19-21 червня 2024 р.

В межах зазначеної Програми на тренінгу учасникам будуть презентовано матеріали, розроблені ІREX на основі досвіду та досліджень американських колег.

Для проведення тренінгу залучатимуться провідні українські науковці сфери охорони здоров’я.

Програма тренінгу складається з наступних блоків:

  1. Характеристика українських ветеранів бойових дій та їхні потреби стосовно здоров’я.
  2. Розвиток науково-обгрунтованої системи якісної медичної допомоги ветеранам бойових дій в Україні.
  3. Спілкування з пацієнтом – моделювання діалогів/питань, що покращать збір анамнезу та створять сприятливі умови під час прийому.
  4. Найчастіші соматичні патології: розбір патологій, на які варто звертати увагу в цій групі пацієнтів, як провести попередній скринінг та що робити далі.
  5. Практичні завдання (відпрацювання навичок учасників в проведенні анкетування та роботі за наданими анкетами, розробка планів подальшої спільної роботи тощо).

**Тренінг буде корисним для лікарів первинної ланки, терапевтів, лікарів загальної практики-сімейних лікарів, методистів та викладачів навчальних медичних закладів.

*** Не обов’язково, але бажано мати досвід роботи з пацієнтами-ветеранами та учасниками бойових дій.

Тренінг буде проходити 19-21 червня 2024 року.

Витрати на проїзд покриваються організаторами заходу. Проживання учасників не передбачено програмою.

Реєстрація, лікарів, які бажають взяти участь за посиланням: https://forms.gle/Y5XcZENRwq1vFsau8

В разі виникнення запитань просимо звертатися: zharuk@aph.org.ua

Програма реінтеграції ветеранів реалізується за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (англ. International Research & Exchanges Board, IREX).

Інформаційні партнери проєкту:

Громадська спілка “Твій сімейний лікар”, Ветеран Хаби у містах Київ, Дніпро, Вінниця, Львів HAB | Lviv Habilitation Center



Більше
Поширити
Червень 04, 2024

Програма впровадження новітнього методу доконтактної профілактики ВІЛ стартувала в Україні

Програма впровадження інноваційного методу доконтактної профілактики інфікування ВІЛ стартувала в Україні – ін’єкційний каботегравір тривалої дії, за умови дотримання рекомендацій лікарів, на 99% убезпечує від інфікування ВІЛ при статевому контакті. 

Постачання  каботегравіру тривалої дії стало можливим завдяки партнерству Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД – PEPFAR та виробника ViiV Healthcare. Впровадження проекту в Україні організовано Центром громадського здоров’я МОЗ України у партнерстві з координаційним офісом PEPFAR , CDC, USAID, ВООЗ, МБФ “Альянс громадського здоров’я”, ГО “АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ”.

Після систематичного огляду доказів, що включали реєстраційні дослідження/дослідження ефективності та відкриті розширені дослідження ВООЗ рекомендує використовувати CAB-LA для ДКП. Поява препарату в Україні дозволить розширити доступ та охоплення послугами з доконтактної профілактики інфікування ВІЛ, а також профілактики ВІЛ-інфекції в цілому, що особливо важливо в умовах війни. Пропозиція ін’єкційного каботегравіру поряд з таблетованими формами ДКП (TDF/FTC) дає можливість вибору: регулярний пероральний прийом  препаратів чи ін’єкційний варіант, пролонгованої дії.

«Доконтакна профілактика є одним з доказових методів контролю за епідемією ВІЛ-інфекції у світі. За останні 3  роки кількість людей, які отримують доконтактну профілактику в Україні зросла у три рази. Україна була обрана однією з 5 країн серед країн-партнерів ініціативи PEPFAR пріоритетних для розширення доступу до ін’єкційної форми доконтактної профілактики – каботегравіру тривалої дії. Це сучасний інноваційний препарат, який після завершення реєстрації буде доступний у медзакладах двох міст», – зазначив під час спільної прес конференції заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За словами Генерального директора Центру громадського здоровʼя Михайла Росади, поява новітнього препарату доконтактної профілактики в Україні стала можливою завдяки потужній співпраці Центру громадського здоров’я, команди PEPFAR, МБФ “Альянс громадського здоров’я”, ГО “АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ”, ВООЗ.

При ЦГЗ спільно з партнерами було створено Робочу групу з організації впровадження ін’єкційних препаратів для профілактики ВІЛ-інфекції, обрано фахівців для команд впровадження, розроблено СОПи та клінічні маршрути. PEPFAR централізовано закупив CAB-LA у кількості 1,350 флаконів, що відповідає майже 200  річним курсам і передав їх ЦГЗ – як виконавцю цього проекту.

«Донедавна ВІЛ називали «чумою 21 сторіччя». Сьогодні ж цю хворобу можемо не лише контролювати, а й запобігати їй на 99%. Саме такий показник ефективності Каботегравіру – інноваційного препарату пролонгованої дії з доконтактної профілактики ВІЛ. Дякую нашим міжнародним партнерам за потужну підтримку та співпрацю, яка допомагає рятувати та зберігати життя українців і українок», – зазначив Генеральний директор Центру громадського здоровʼя Михайло Росада.

Україна стала однією з небагатьох країн-партнерів PEPFAR, які першими отримали можливість впровадити  програму CAB-LA. Було розроблено та затверджено дорожню карту з впровадження каботегравіру тривалої дії як доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції  в Україні, проведено переговори з представниками закладів охорони здоров’я Львова та Києва для впровадження CAB-LA.

«Ми дуже раді, що Україна подала запит на участь у першій хвилі розгортання CAB-LA. Враховуючи ризики, пов’язані з війною, і постійні переміщення населення, ми впевнені, що цей високоефективний та інноваційний препарат буде зручною альтернативою в Україні. Завдяки відданості та професіоналізму наших партнерів з уряду та громадянського суспільства в Україні я впевнений, що ми зможемо разом покласти край епідемії ВІЛ», – заявив Директор з управління та бюджету The U.S. PEPFAR Брендан Т. Гарвін.

Реалізацію CAB-LA планується розпочати у м.Києві (КНП «Київська міська клінічна лікарня №5») та м.Львові (КНП Львівської обласної ради «Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр) для групи ЧСЧ (чоловіки, які мають статеві стосунки з чоловіками).

Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я, поділився досвідом адвокації цієї можливості для України:

«Це справді визначний день: Україна першою з країн регіону Східної Європи та Центральної Азії отримала найсучасніший препарат для до-контактної профілактики ВІЛ-інфекції. Протягом 3 років ми вели безліч переговорів і аргументували необхідність у CAB-LA, але часто чули у відповідь, що це не на часі. Проте, не втрачали мотивацію та йшли вперед. Україна виборола це право завдяки успішним переговорам і довірі партнерів. Ця програма стартує завдяки підтримці з боку Уряду США в рамках програми PEPFAR. Незважаючи на виклики війни, Україна є лідером у впровадженні інноваційних технологій в профілактиці ВІЛ».

Андрій Богославець – керівник проєкту доконтактної профілактики та інформаційних кампаній АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ зазначив: Організація працює за підтримки міжнародних донорів і МБФ “Альянс Громадського здоровʼя” в розповсюдженні PrEP серед спільноти з 2018 року і Організація розуміє наскільки PrEP є важливим в подоланні епідемії ВІЛ-інфекції. Таблетований PrEP є ефективним рішенням для захисту від інфікування ВІЛ-інфекції. За умови щоденного прийому він захищає від ВІЛ до 99% і став свого часу ноу-хау в подоланні епідемії ВІЛ-інфекції.  Сьогодні презентували інʼєкційну форму PrEP, яка буде чудовим рішенням для тих представників спільноти, які вживаючи пігулку на щоденній основі можуть пропускати прийом пігулок. І те, що каботегравір потрібно колоти раз на два місяці – є прекрасним рішенням для спільноти, яке захищатиме на 99%. Знаючи відгуки від спільноти, вона в очікуванні, коли цей препарат можна буде отримати і сподівається, що після цього пілотного проєкту буде розширення, коли цей препарат можна буде отримати у всіх містах України. 

Довідково: 

Каботегравір тривалої дії (СAB-LA скорочення від cabotegravir long acting) – це ін’єкційний препарат тривалої дії, що відноситься до класу інгібіторів перенесення ланцюга інтегрази (клас антиретровірусних препаратів). CAB-LA показаний для доконтактної профілактики інфікування ВІЛ для дорослих осіб вагою не менше 35 кг і застосовується з метою зниження ризику інфікування ВІЛ-1 статевим шляхом. Використання CAB-LA передбачає внутрішньом’язове ін’єкційне введення 2 доз препарату з інтервалом 4 тижні, потім по одній ін’єкції кожні 8 тижнів. У липні 2022 року ВООЗ включила до рекомендацій з доконтактної профілактики інфікування ВІЛ препарат Каботегравір, який було схвалено 20 грудня 2021 року Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

На сьогоднішні CAB-LA є єдиним ін’єкційним препаратом пролонгованої дії, який продемонстрував високу ефективність у рандомізованих клінічних дослідженнях (HPTN 083 у цисгендерних чоловіків і трансгендерних жінок, які мають секс з чоловіками; HPTN 084 у цисгендерних жінок в Африці на південь від Сахари).

Розширення вибору засобів профілактики інфікування ВІЛ є важливим елементом підходу громадського здоров’я до зниження кількості нових випадків ВІЛ-інфекції. Пропозиція щодо додаткових варіантів ДКП має потенціал для підвищення рівня охоплення та ефективного використання ДКП, а також профілактики ВІЛ-інфекції в цілому, оскільки дозволяє людям обирати той метод, якому вони надають перевагу.

Запис пресконференції:
https://www.youtube.com/live/OEs_y92A3Rs?si=S7xQUwMVFkuLE6Qd

Більше
Поширити
Травень 31, 2024

Програма впровадження інноваційного методу доконтактної профілактики ВІЛ

4 Червня, 11:00 – 12:00

В Україні стартує Програма впровадження інноваційного методу доконтактної профілактики ВІЛ. Йдеться про ін’єкційний каботегравір тривалої дії. За умови дотримання рекомендацій лікарів препарат на 99% убезпечує від інфікування ВІЛ при статевому контакті.

Під час заходу буде надано інформацію як щодо інноваційного препарату, так і програми доконтактної профілактики ВІЛ в цілому.

Організатор: Центр громадського здоровʼя МОЗ України.

Учасники: 

Ігор Кузін  заступник Міністра охорони здоровʼя – головного санітарного лікаря;

Михайло Росада – генеральний директор Центру громадського здоровʼя;

Брендан Т. Гарвін – директор з управління та бюджету The U.S. PEPFAR;

Андрій Клепіков – виконавчий директор МБФ “Альянс громадського здоров’я”;

Андрій Богославець – керівник проєкту доконтактної профілактики та інформаційних кампаній АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ.

 

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Більше
Поширити
Травень 28, 2024

Тренінг в рамках Програми реінтеграції ветеранів за підтримки IREX для сімейних лікарів у Вінниці

МБФ «Альянс громадського здоров’я» та ГО «Українська асоціація сімейної медицини» в рамках Програми реінтеграції ветеранів проводитиме серію освітніх заходів для підвищення кваліфікації сімейних лікарів у наданні допомоги пацієнтам-ветеранам та учасникам бойових дій.

Запрошуємо Вас взяти участь в тренінгу «Підвищення кваліфікації сімейних лікарів по роботі з пацієнтами-ветеранами», який відбудеться у м. Вінниця, 5, 6 та 7 червня 2024 р.

В межах зазначеної Програми на тренінгу учасникам будуть презентовано матеріали, розроблені ІREX на основі досвіду та досліджень американських колег.

Для проведення тренінгу залучатимуться провідні українські науковці сфери охорони здоров’я.

Програма тренінгу складається з наступних блоків:

  1. Характеристика українських ветеранів бойових дій та їхні потреби стосовно здоров’я.
  2. Розвиток науково-обгрунтованої системи якісної медичної допомоги ветеранам бойових дій в Україні.
  3. Спілкування з пацієнтом – моделювання діалогів/питань, що покращать збір анамнезу та створять сприятливі умови під час прийому.
  4. Найчастіші соматичні патології: розбір патологій, на які варто звертати увагу в цій групі пацієнтів, як провести попередній скринінг та що робити далі.
  5. Практичні завдання (відпрацювання навичок учасників в проведенні анкетування та роботі за наданими анкетами, розробка планів подальшої спільної роботи тощо).

**Тренінг буде корисним для лікарів первинної ланки, терапевтів, лікарів загальної практики-сімейних лікарів, методистів та викладачів навчальних медичних закладів.

*** Не обов’язково, але бажано мати досвід роботи з пацієнтами-ветеранами та учасниками бойових дій.

Тренінг буде проходити 5, 6 та 7 червня 2024 року.

Витрати на проїзд покриваються організаторами заходу. Проживання учасників не передбачено програмою.

Захід буде проведено у ВетеранХабі.

Реєстрація, лікарів, які бажають взяти участь за посиланням.

В разі виникнення запитань просимо звертатися: zharuk@aph.org.ua

Програма реінтеграції ветеранів реалізується за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (англ. International Research & Exchanges Board, IREX).

Інформаційні партнери проєкту:

Громадська спілка “Твій сімейний лікар”, Ветеран Хаби у містах Київ, Дніпро, Вінниця, Львів HAB | Lviv Habilitation Center



Більше
Поширити
Травень 24, 2024

Команда Альянсу на AIDS2024 (оновлюється)

Міжнародна конференція AIDS2024, запланована на липень у Мюнхені, Німеччина, обіцяє стати визначною подією для глобальної спільноти, яка працює над попередженням та лікуванням ВІЛ/СНІДу. Альянс громадського здоров’я, як завжди, активно залучений до цієї події, демонструючи свої досягнення та співпрацю з партнерами з усього світу.

Ми вже в самому розпалі підготовки до конференції та з нетерпінням чекаємо можливості представити вам наші активності, що будуть представлені на ній. Цього року ми маємо величезні плани, і це чудовий шанс поділитися як результатами наших досліджень та ініціатив, так і планами, спрямованими на поліпшення ситуації з ВІЛ.

Зведений розклад заходів за участі представників Альянсу громадського здоров’я та партнерів на конференції AIDS2024

Код сесії Тип сесії Дата та час Назва Презентатор Організація Посилання
AD09 Зона нетворкінгу 21 липня 08:00 – 09:00 Мережа адвокатів Глобального фонду | Альянс громадського здоров’я Link
PC1405 Сесія перед конференцією 21 липня 15:00 – 16:30 Сесія 5: Майбутнє руху проти СНІДу та стійкість заходів у відповідь на СНІД Link
OP01 Відкриття 22 липня 17:00 – 18:30 Андрій Клепіков Альянс громадського здоров’я, Україна Link
SAT012 Сателіт 22 липня 09:30 – 11:00 Поєднання даних, програм та спільнот: Дорожня карта Глобального Альянсу щодо подолання СНІДу серед дітей до 2030 року Link
SY02 Симпозіум 23 липня 10:30 – 11:30 40 років лідерства спільнот Тетяна Дешко Альянс громадського здоров’я, Україна Link
SY06 Симпозіум 23 липня 15:00 – 16:00 Минуле, сьогодення, майбутнє: Інструменти епіднагляду в мінливому епідеміологічному контексті Павло Смирнов Альянс громадського здоров’я, Україна Link
OAC29 Усна абстрактна сесія 25 липня 16:30 – 17:30 Погода, багатство та війна: Політичні, екологічні та соціальні детермінанти епідемії ВІЛ Оксана Ковтун Альянс громадського здоров’я, Україна Link
SY06 Симпозіум 25 липня 16:30 – 17:30 Переосмислення нестандартних підходів до ДКП та ІПСШ в реальних умовах: Інновації та соціальні детермінанти здоров’я Павло Смирнов Альянс громадського здоров’я, Україна Link
CL01 Заключна сесія 26 липня 16:00 – 17:00 Антон Басенко, Андрій Клепіков Альянс громадського здоров’я, Україна Link

Абстракти

Код Назва Доповідач(ка) Автори Організації Посилання
TUPEF660 Реалії здоров’я трансгендерних людей та проблеми з доступом до послуг під час війни в Україні: результати якісного дослідження Оксана Ковтун O. Ковтун, Ю. Йорський Альянс громадського здоров’я, ЕКОМ Link
OAC2904 Ризики інфікування ВІЛ серед українських жінок під час війни: результати національного дослідження Оксана Ковтун O. Ковтун, С. Шевченко, О. Харигіна, Ю. Федотова, І. Бойко, І. Балієва Альянс громадського здоров’я, ТОВ «IPSOS» Link
TUPEF665 Порушники у фокусі: як реагувати на порушення прав людини в країнах з жорсткою політикою Вікторія Калинюк В. Калинюк Альянс громадського здоров’я Link
THPEF637 Хто найбільше страждає – отримує найменший захист: останні дані про сексуальне насильство щодо жінок з уразливих груп та секс-працівниць в регіоні СЄЦА Тетяна Фоміна В. Калинюк, Ф. Гулова, Н. Семчук, Т. Фоміна, Б. Чалгінчієва Альянс громадського здоров’я, Рівні можливості, ГО Ініціатива Позиція,Фонд Сороса Киргизстан Link
THPEC275 Вплив військового конфлікту 2014 року на Донбасі та в Автономній Республіці Крим на каскад передачі ВІЛ 95-95-95 серед споживачів ін’єкційних наркотиків, які отримують лікування опіоїдними агоністами в Україні Анна Метелюк A. Метелюк Альянс громадського здоров’я, TPSM, Link
TUPED425 Наслідки війни росії проти України – критично низький рівень залучення клієнтів ЗПТ до Національної програми! Захедул Іслам З. Іслам, Ю. Закревська, К. Савченко Альянс громадського здоров’я Link
THPED330 #HelpNowHUB: модель спільної стійкості та інновацій у глобальній відповіді на ВІЛ в умовах надзвичайної ситуації в Україні Армен Агаджанов A. Агаджанов, В. Бродська, Я. Голуб, І. Гаврилова ТОВ «Альянс Консалтинг», Альянс громадського здоров’я Link
THPEF674 Зусилля з просування прав людини секс-працівників: дані онлайн програми моніторингу та реагування на порушення прав людини на рівні громад в Україні Надія Семчук Н. Семчук, О. Пащук Альянс громадського здоров’я Link
TUPEF675 Впровадження концепції прав людини в систему моніторингу для інформування програм з ВІЛ та адвокації: підхід на рівні спільнот в Україні Надія Семчук Н. Семчук, О. Пащук Альянс громадського здоров’я Link

Key Events and Engagements

Слідкуйте за нашими соціальними мережами, аби бути в курсі всіх подій на конференції AIDS2024:

 

Більше
Поширити