ЗМІ про нас

ЗМІ про нас

26/10/2024. Panorama Nyheter: Україна уникла епідемії туберкульозу.

Навесні 2022 року міжнародні експерти прогнозували спалах великої епідемії туберкульозу в Україні після наземного вторгнення росії. 

Read more


29/09/2024. The Lancet: Мобільний скринінг для боротьби з епідемією туберкульозу в Україні у воєнний час

Конфлікт призводить до зростання захворюваності на туберкульоз в Україні, а переміщення населення та руйнування призвели до того, що багато медичних закладів не працюють. Про це повідомляє Лілі Хайд (Lily Hyde).

Read more


19/09/2024. NPR: Україна продовжує боротьбу з ВІЛ під час війни

Альянс громадського здоров’я, українська адвокаційна група, що працює над боротьбою з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та іншими інфекційними захворюваннями в країні, зміг закупити через американських донорів, таких як Глобальний фонд та PEPFAR, антиретровірусні препарати, які раніше у великих кількостях закуповував український уряд. Але Альянс все ще стикається з проблемами в наданні допомоги, оскільки багато кваліфікованих медичних працівників, які мають досвід роботи з ВІЛ, виїхали з країни.

Read more


01/09/2024. The Lancet: Невдачі та досягнення у глобальній відповіді на епідемію ВІЛ

Read more


7/08/2024. The Guardian: Російський вплив на сході Європи посилює епідемію ВІЛ-інфекції, – експерти

Андрій Клепіков, виконавчий директор української благодійної організації «Альянс громадського здоров’я», заявив, що вона була змушена застосувати більш широкий гуманітарний підхід, ніж до війни. Він сказав: «Якщо хтось просить їжу, я не можу сказати: «Вибачте, у мене для вас тільки презервативи».

Read more


1/08/2024. Clinical Trials Arena: AIDS 24: Пріоритетність груп ризику в дослідженнях, тестуванні та лікуванні

25-а Міжнародна конференція Міжнародного товариства з боротьби зі СНІДом (IAS) «СНІД 2024» була наповнена закликами забезпечити пріоритетність груп ризику, які найбільше піддаються ризику інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та синдромом набутого імунодефіциту (СНІД), в питаннях доступу до тестування та лікування під час проведення випробувань.

Read more


30/07/2024. Welt-sichten: Опускати руки недоречно

Один зі стендів у залі Global Village на виставці в Мюнхені був особливо відвідуваним: Українські активісти презентували свій додаток, який соціальні працівники використовують для віртуального охоплення груп ризику в складних умовах російської агресивної війни. Він дає змогу консультувати або показує шлях до часто пересувних лабораторій чи пунктів тестування.

Read more


29/07/2024. Inquirer.net: На конференції зі СНІДу стало відомо про 7-й випадок ВІЛ-інфекції, який, вочевидь, вилікувався від вірусу

Українець Антон Басенко з Міжнародної мережі людей, які вживають наркотики, який також став першим споживачем наркотиків, який виступив на конференції, сказав: «У нас є всі засоби, щоб покінчити з ВІЛ, але чого у нас немає, так це часу». Він закликав лідерів діяти вже зараз разом з постраждалими громадами.

Read more


29/07/2024. Eurasianet: В Євразії зростає кількість випадків ВІЛ-інфекції

З 140 000 нових випадків у 2023 році в Євразії спостерігається драматичне 20-відсоткове зростання нових випадків інфікування за останні 13 років. Казахстан, Росія, Україна та Узбекистан є одними з найбільш постраждалих країн, на які припадає 92% нових випадків інфікування. «У той час як у більшості інших регіонів світу вдалося стабілізувати темпи поширення ВІЛ-інфекції, в Євразії вони стрімко зростають», – сказав Андрій Клепіков, регіональний співголова конференції “СНІД 2024”. Вперше в історії за межами Африки на південь від Сахари зареєстровано більше нових випадків інфікування, ніж всередині регіону.

Read more


25/07/2024. JOY Podcasts: Міжнародна конференція зі СНІДу 2024

Андрій Клепіков, регіональний співголова AIDS 2024 та український правозахисник, обговорює гібридну війну, яка ведеться в регіоні, в тому числі проти ЛГБТІК+, споживачів наркотиків, трансгендерних та гендерно різноманітних спільнот та науки в цілому

Read more


23/07/2024. Health Policy Watch: Німеччина обіцяє продовжувати глобальну підтримку в боротьбі зі СНІДом в умовах фіскального та політичного тиску

Конференція «СНІД 2024» приділяє особливу увагу Східній Європі та Центральній Азії – регіону з однією з найбільш швидкозростаючих епідемій ВІЛ-інфекції у світі. 

Read more


22/07/2024. New Business Ethiopia: У Німеччині розпочалася Всесвітня міжнародна конференція зі СНІДу

«У той час як у більшості інших регіонів світу вдалося стабілізувати епідемію ВІЛ, у Східній Європі та Центральній Азії вона стрімко зростає, – сказав Андрій Клепіков, регіональний співголова AIDS 2024. «Лише половина людей, які живуть у нашому регіоні, отримують антиретровірусну терапію, що навіть близько не відповідає глобальній меті – 95%. В основі епідемії в регіоні лежать вживання наркотиків, стигма та шкідлива політика, які посилюються насильницьким конфліктом».


22/07/2024. Health Policy Watch: ЮНЕЙДС вважає каральне законодавство та стигму причиною сплеску ВІЛ-інфекції у Східній Європі та Центральній Азії

Виступаючи в понеділок на прес-брифінгу з нагоди відкриття конференції «СНІД 2024», Андрій Клепіков, регіональний співголова «СНІД 2024», заявив, що вплив Росії в регіоні має хвилеподібний вплив на стигматизацію ЛГБТ-спільноти та людей, які вживають ін’єкційні наркотики, залишаючи їх далі, ніж будь-коли, поза колом лікування.

«У Східній Європі та Центральній Азії найменший відсоток людей, які отримують лікування. Лише 50%. Це дуже тривожний сигнал», – зазначив він.

Read more


20/07/2024 2024. Online Library: Журнал Міжнародного товариства зі СНІДу

Епідемія ВІЛ-інфекції у Східній Європі та Центральній Азії: виклики та можливості. Запрошені редактори: Мілош Парчевський, Деніз Гьокенгін, Андрій Клепіков.

Read more


17/03/2024. Sueddeutsche Zeitung: “Війна – найкращий друг туберкульозу”

Оцінка Андрія Клепікова – і вона також звучить дружелюбно і тверезо: “Туберкульоз – це як війна. Ситуація тривожна, але ми чинимо опір”. Альтернативи просто немає.
Для фонду це означало адаптацію стратегій. “Ми повинні були стати мобільними, – каже Клепіков. Тепер гуманітарні організації їздять до притулків у переобладнаних мікроавтобусах, щоб знайти інфікованих людей і надати їм лікування. Вони тісніше співпрацюють із соціальними службами, оскільки це часто перші місця, куди звертаються люди, які втратили домівки. Гуманітарну допомогу тепер надають і благодійні організації.Вони роздають їжу, засоби гігієни, ковдри, ліхтарі, павербанки, створюють пункти тимчасового розміщення. Вони також давно працюють за кордоном і підтримують хворих на туберкульоз, які втекли за кордон. Вони також підтримують зв’язок з деякими пацієнтами, які приїхали до Німеччини, розповідає Клепіков. Альянс допоміг перекласти медичні документи та налагодити контакти між лікарями в обох країнах.


16/03/2024. The Lancet: Виявлення випадків ВІЛ-інфекції за допомогою штучного інтелекту в Україні
“Штучний інтелект має великий потенціал у профілактиці ВІЛ та виявленні випадків ВІЛ-інфекції, тому що вам не потрібно чекати роками на публікацію результатів досліджень, які на той час можуть бути застарілими. Ситуації можуть змінюватися – можуть статися катастрофи або, як у цьому випадку, війна, – і якщо вам потрібно швидко вносити зміни, щоб відреагувати на це, ШІ – найкращий спосіб проаналізувати дані”, – сказав Смирнов.

Read more


16/03/2024. NV: Мінігранти на потреби громад: як Альянс громадського здоров’я допомагає людям
Команда «Альянсу громадського здоров’я» впродовж 23 років допомагає отримувати доступ до профілактики, діагностики та лікування ВІЛ, гепатитів, туберкульозу, захищала права людей та надавала гуманітарну підтримку. Після початку повномасштабного вторгнення, фонд відгукнувся на потреби українців широким колом гуманітарних ініціатив.

13/03/2024. Tagesspiegel Background: Gesundheit & E-Health, інтерв’ю з Андрієм Клепіковим

Без допомоги не обійтися. Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) виділило 490 000 євро на оснащення Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Фінансування закінчується в травні цього року. Без нових грошей ситуація виглядає похмурою. Адже 60 відсотків валового внутрішнього продукту України йде на оборону. На охорону здоров’я не залишається нічого. “Ми повністю залежимо від допомоги наших міжнародних партнерів, – каже Клепіков. Наразі всі ліки від ВІЛ надають США, а Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, одним з найбільших донорів якого є Німеччина, підтримує АТГ. “Ми сподіваємося, що знайдемо спосіб продовжити важливу допомогу GIZ”, – каже Клепіков.

Read more


07/03/2024. Львівська міська рада:У Львові відкрили перший в Україні абілітаційний центр для ветеранів та цивільних

У Львові на вулиці Стрийській, 86В відкрили перший в Україні «HAB | Lviv Habilitation Center». Тут ветерани та цивільні, які постраждали внаслідок війни і вже пройшли лікування та реабілітацію, адаптуються до нових умов життя. За рік допомогу тут зможуть отримати близько 300 осіб.

Це ініціатива Альянсу громадського здоровʼя у співпраці з Національним реабілітаційним центром НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN). Центр є перехідним безбарʼєрним простором, що дає можливість безпечно пережити досвід війни, щоб рухатися далі. Тут отримуватимуть нові навички ветерани та цивільні, які вже пройшли фізичну реабілітацію у центрі НЕЗЛАМНІ та потребують адаптації до нових умов життя.

Lviv Habilitation Centre стає для нас надвідповідальним напрямком роботи, адже має допомогти ветеранам та цивільним, які постраждали від воєнних дій. Також ми хочемо звернути увагу суспільства на проблему в інклюзивних просторах. Адже саме зручна інфраструктура дасть можливість нашим ветеранам та цивільним продовжувати жити далі», – зазначив Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я.

Читати більше


 29/02/2024. NYU: Як війна посилила опіоїдну кризу в Україні

Вторгнення Росії призвело до закриття програм лікування наркозалежності з 2014 року і змусило людей покинути свої домівки. Нове дослідження показує, з якими проблемами зіткнулися українці у доступі до лікування.

Читати більше


23/02/2024. Health Policy Watch: Як криміналізація та упередження підривають профілактику ВІЛ

Війна між ідеологією та наукою

“Це війна між ідеологією, упередженнями та стереотипами з одного боку та доказовою наукою з іншого”, – сказав Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я, однієї з найбільших неурядових організацій у сфері ВІЛ/ТБ в Україні та Східній Європі.

“Такі країни, як Росія, нехтують усіма доказами, які показують, що епідемія ВІЛ-інфекції зростає внаслідок карального законодавства та репресивної політики”, – додав він. Він виступав на заході Всесвітнього саміту з охорони здоров’я, присвяченому припиненню епідемії СНІДу в світлі звуження громадянського простору в жовтні 2023 року.

“Ми навіть маємо дані ЮНЕЙДС, які показують, наскільки вразливими є люди, які вживають наркотики, чоловіки, які мають секс з чоловіками, секс-працівники та трансгендерні люди”.


23/02/2024 Frontline AIDS: Надання медичної допомоги через два роки після вторгнення в Україну

24 лютого виповнюється два роки з дня жорстокого повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Два роки потому партнер Frontline AIDS, Альянс громадського здоров’я (APH), українська неурядова організація, відома своєю відданістю боротьбі з ВІЛ та туберкульозом, використовує інноваційні підходи для надання критично важливої гуманітарної підтримки та медичної допомоги людям, які перебувають на лінії фронту.

Read more


22/02/2024. RND/dwg/AP: Як цілеспрямовані російські атаки створюють навантаження на українську систему охорони здоров’я

“Ми сильні та стійкі у сфері громадського здоров’я”
Андрій Клепіков, який очолює Альянс громадського здоров’я, організацію, що надає мобільні клініки у прифронтові міста, стурбований хворобами, які залишаються недіагностованими.
Але він упевнений у здатності своєї країни оговтатися. Система охорони здоров’я – це не стіни, будівлі чи навіть обладнання. “Це люди, – каже він. “Українські військові відомі своєю силою та стійкістю, але коли справа доходить до громадського здоров’я, ми не менш сильні та стійкі”.


 20/02/2024. Politico Playbook: ЯК УКРАЇНА УНИКЛА ЕПІДЕМІЇ ВІЛ

“Коли почалася війна, майже всі прогнозували сплеск нових випадків ВІЛ-інфекції. Цього не сталося”, – розповідає Андрій Клепіков, виконавчий директор української громадської організації “Альянс громадського здоров’я”. Як сказав Клепіков в інтерв’ю для POLITICO, НУО та її партнери відповідальні за виявлення кожного другого позитивного випадку ВІЛ-інфекції під час війни, і вони частково завдячують цьому новій аутріч-моделі зі штучним інтелектом, яку вони застосовують.

Як це працює: В Україні традиційно використовується модель ваучерів “рівний-рівному”, коли люди, які проходять тестування на ВІЛ, направляють на тестування своїх потенційних контактів з високим ризиком, як правило, за невелику винагороду. Згідно з довоєнною моделлю, соціальний працівник проводив оцінку ризику та приймав рішення про рівень заохочення залежно від особи. Але коли почалася війна, кількість соціальних працівників скоротилася, як і доступність послуг. Новий підхід на основі штучного інтелекту використовує алгоритм машинного навчання, який прогнозує ймовірність того, що людина може перенаправити ВІЛ-позитивних однолітків, і на основі цього визначає рівень заохочення.

Результати: За даними НУО, це призвело до 37-відсоткового збільшення виявлення випадків ВІЛ-інфекції порівняно з попереднім підходом, який передбачав залучення лише соціального працівника. За словами Клепікова, модель позбавляє соціального працівника упередженості, яка може бути притаманна йому. “Штучний інтелект показав кращі результати, тому що деякі людські оцінки базуються на стереотипах, – сказав він. “Кількість статевих партнерів визначається автоматично. 


07/02/2024. New Eastern Europe: Українські біженці з ВІЛ адаптуються до лікування за кордоном
Україна має другу за масштабами епідемію ВІЛ-інфекції в Європі після Росії. Ті біженці, які втекли від повномасштабного вторгнення до Польщі з ВІЛ, були змушені шукати лікування і пристосовуватися до різних підходів до хвороби. Зрештою, цей досвід може стати уроком для того, як краще допомагати тим, кого торкнулася ця хвороба.
Коли Анна Арябінська в березні 2022 року втекла з Києва з дітьми свого колишнього партнера, вона навіть не підозрювала, що в кінцевому підсумку буде підтримувати не тільки його сім’ю, а й багатьох ВІЛ-позитивних українців у Польщі. До повномасштабного вторгнення Росії Арябінська була активісткою української організації “Позитивні жінки”, яка підтримувала жінок з ВІЛ. Зараз вона є однією з групи волонтерів, які допомагають українським біженцям продовжувати приймати ліки від ВІЛ, а також інтегруватися в системи охорони здоров’я європейських країн, які мають дуже різні епідемічні профілі та стандарти лікування.

30/11/2023. Євронагляд: Діагнози ВІЛ серед людей, народжених в Україні, про які повідомили країни ЄС/ЄЕЗ у 2022 році: вплив на регіональні тенденції щодо ВІЛ та наслідки для планування охорони здоров’я


 19/11/2023. NRC: Україна є фронтом не лише у військовому сенсі, а й в епідеміологічному

Охорона здоров’я в Україні частково через війну туберкульоз є серйозною проблемою в Україні. Але через брак медичної допомоги хвороба часто залишається прихованою.

Читати більше


20/10/2023. Medscape: Війна на іншому фронті: Боротьба України з гепатитом С

Жанна Ценілова, доктор медичних наук, координатор програми мікроелімінації ВГС організації “АПХ”, яка опікується людьми з ВГС, а також з ко-інфекцією ВІЛ або туберкульозом, поділилася даними про свою модель лікування ВГС під час надзвичайної ситуації в країні на конференціях, в тому числі на нещодавній Міжнародній конференції з питань здоров’я та лікування гепатиту у споживачів психоактивних речовин.

Мережа почала свою діяльність у 2015 році, і за ці 8 років близько 12 500 людей з ключових груп населення в Україні отримали допомогу від організації, включаючи тих, кому вона допомогла з початку війни. APH працює у співпраці з державними партнерами та громадськими організаціями по всій Україні та на деяких окупованих російських територіях, надаючи послуги, пов’язані з охороною здоров’я, у місцевих громадах. Чотирнадцять громадських неурядових організацій, які співпрацюють з медичними установами на місцях у 16 регіонах України, надають каскад послуг з лікування ВГС, включаючи зв’язок зі службами зменшення шкоди, аутріч-маршрути, сайти замісної підтримувальної терапії, моніторинг лікування за принципом “рівний-рівному” та просвітницьку роботу з питань профілактики повторного інфікування.

Але зусилля з надання медичної допомоги постійно затьмарюються станом страху, оскільки чотири основні медичні заклади залишаються на окупованих територіях.

“Ми щодня зазнаємо бомбардувань, але ми створили два нових лікувальних заклади в межах 20 кілометрів від лінії фронту, а також інші заклади далі, зокрема, у Покровську, Селідово, Добропіллі в Донецькій області, Нікополі та Новомосковську в Дніпропетровській області”, – сказала пані Ценілова.

“На жаль, ми втратили деяких людей з програми, – сказала вона. “Наприклад, у Маріуполі 27 пацієнтів розпочали лікування, але з початком війни ми не знаємо, де вони перебувають. Схожа картина і в інших містах”.

Читати більше


09/08/2023. Новий гуманітарний штаб: зсередини відчайдушних зусиль, спрямованих на збереження системи охорони здоров’я на лінії фронту в Україні

У деяких районах, окупованих Росією, з кінця лютого 2022 року люди мають обмежений доступ до медицини або взагалі не мають його. Там, де російські війська відступили, відсутність транспорту та комунальних послуг, а також небезпека обстрілів і мін ускладнюють відновлення навіть базової медичної інфраструктури.

Мешканці відвойованих Україною сіл змушені здійснювати дорогі, важкі та небезпечні подорожі до менш пошкоджених районів для отримання медичних послуг – або чекати, поки волонтери та гуманітарні організації ризикнуть доставити ліки та лікарів у прифронтові регіони.

За останні півроку “Новий гуманітарний” разом з Альянсом громадського здоров’я (AHP) відвідав десятки сіл і містечок поблизу лінії фронту в Херсонській і Харківській областях на сході і південному сході країни*.

Читати більше


3/07/2023. Дротяні: Лікарі на велосипедах запобігли гуманітарній катастрофі в Україні

Коли Росія вторглася в Україну, люди, які живуть з ВІЛ, зіткнулися з проблемою втрати доступу до життєво необхідного лікування. Волонтери йшли на величезний ризик, щоб забезпечити постачання ліків.

Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я, неприбуткової організації, яка займається проблемами ВІЛ та туберкульозу, каже, що його команди розгорнули 37 мобільних клінік від Львова на заході до Харкова на північному сході, надали понад 109 000 консультацій, протестували понад 90 000 людей на інфекційні захворювання, доставили близько 2000 метричних тонн гуманітарної допомоги та медичного обладнання до 200 медичних закладів, а також налагодили зв’язок з невеликими селами, які інакше були б покинуті напризволяще.

Екіпіровані бронежилетами, касками і металошукачами, співробітники Альянсу вирушили до нещодавно звільнених міст і сіл, деякі з яких розташовані лише за кілька кілометрів від лінії фронту. “Ми працюємо там, де ніхто не працює, де немає ні лікарень, ні аптек, ні лікарів”, – каже Клепіков.

Коли минулого літа стало важко знайти пальне, вони пересіли з фургонів на велосипеди. У своєму офісі в Києві Клепіков з гордістю показав мені фотографію одного з лікарів Альянсу, який вручну надає допомогу в обстрілюваному місті на одному з велосипедів, наданих його організацією.

За попередніми даними, катастрофи – принаймні поки що – вдалося уникнути. Наприкінці 2021 року, всього за два місяці до початку війни, близько 132 000 українців, які живуть з ВІЛ, отримували антиретровірусну терапію. З того часу, за останніми доступними даними, ця цифра лише трохи знизилася до 120 000. З початку повномасштабного вторгнення сектор охорони здоров’я України підключив до АРТ 12 000 нових людей. Останні доступні дані за лютий 2023 року також показують, що протягом 2022 року більше людей почали приймати ДКП (доконтактну профілактику), ніж за попередні чотири роки


23/06/2023. Medpage today: Українські мобільні медичні бригади “Ухиляються від ракет” – експерт з громадського здоров’я описує ключовий момент у наданні медичної допомоги в Україні, охопленій війною.

Після 20 років боротьби з епідемією ВІЛ-інфекції та гепатиту, спричиненої вживанням ін’єкційних наркотиків, Тетяна Дешко, доктор медичних наук, прокинулася 24 лютого 2022 року з абсолютно новим викликом на посаді директора київського Альянсу громадського здоров’я в Україні – надання послуг країні, розірваній на шматки російськими військами і бомбардувальниками.

“Російське вторгнення принесло величезні виклики українській системі охорони здоров’я, оскільки війна піддає найбільш вразливі верстви населення значно більшому ризику”, – сказав Дешко, обговорюючи наслідки війни для здоров’я під час прес-конференції на щорічній зустрічі Європейської асоціації з вивчення захворювань печінки. “Відкриється в новій вкладці або вікні.

“Україні вдалося зберегти основні медичні послуги значною мірою завдяки самовідданій відданості громадянського суспільства. Ми боремося за наших людей і наші громади, і наша перемога буде нашою нагородою”, – сказала вона.


06/06/2023. EURACTIV: Тетяна Дешко, директор міжнародних програм Альянсу громадського здоров’я, розповіла, як війна в Україні створила нові ризики інфікування вірусними гепатитами.

“Це 1,3 мільйона людей, це величезна кількість населення”, – сказала вона.

Більше того, оскільки вірусний гепатит не проявляє симптомів до тих пір, поки не виникнуть серйозні ускладнення, лише один з 10 людей, інфікованих вірусом гепатиту С, знає про свій стан, зазначила пані Дешко. Через це хворобу називають “тихим вбивцею”.

Читати більше


23/04/2023. The Sydney Morning Herald: “Життя триває”: Зустріч з українцями, які залишилися допомагати найуразливішим

Надія Янголь, чия організація “Альянс громадського здоров’я” зараз керує 25 притулками, що запобігають поширенню ВІЛ, каже, що до війни вони надавали послуги зі зменшення шкоди близько 300 000 людей на рік, але після російського вторгнення 24 лютого минулого року ця цифра зросла до більш ніж одного мільйона.

“Наші клієнти розширилися, тому що це були не просто споживачі ін’єкційних наркотиків або секс-працівники, а й їхні сім’ї, і притулкам потрібно було надавати більше послуг”, – зазначили в притулку. Харчування. Одяг. Дуже хороший психолог. Підтримка для дітей та людей похилого віку”.

Читати більше


09/04/2023. Дзеркало тижня: НАДАННЯ МОБІЛЬНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ЯК ВІДПОВІДЬ НА ВИКЛИКИ ВІЙНИ

Серйозним викликом для медичної системи України є повернення медичних послуг у деокуповані та такі регіони, де внаслідок активних бойових дій робота медичних закладів за стандартною моделлю неможлива. Через близьке розташування до лінії фронту жителі багатьох населених пунктів нині фактично позбавлені можливості отримувати необхідну медичну допомогу та лікарські засоби через відсутність лікарів і аптек на таких територіях. Один із варіантів забезпечення доступу до медичної допомоги — створення виїзних медичних бригад або так званих мобільних амбулаторій. Зараз ця модель уже має непоодиноку реалізацію (зазвичай завдяки сприянню міжнародних, волонтерських та благодійних організацій, фондів).

Read more


29/03/2023. EURACTIV: Ukraine’s fight against tuberculosis (podcast)

Marking world Tuberculosis day (24 March) we are talking with two Ukrainians about how Ukrainians are fighting not only Russia’s invasion but also one of the highest incidences of TB cases in the European region.

Read more


27/02/2023. Nonprofit: Temporary shelters are a safe place for people fleeing enemy bombs and trying to live on

Currently, the Alliance for Public Health coordinates twenty-five shelters throughout Ukraine and opened its own shelter called Safe Place.

Read more


27/02/2023. Nonprofit: War not only causes casualties, but also makes it difficult to treat sick people

The large-scale Russian invasion of Ukraine has caused many critical situations for Ukrainian society, such as damage to civilian infrastructure, government and military buildings, medical facilities, damage to energy systems, etc.

Enormous damage has been done to the healthcare system because now there is an acute shortage of medical workers. Some people have lost their homes, jobs, and relatives, so it greatly impacts mental health…

Read more


23/02/2023. CSIS: Ukraine crisis (7 video episodes)

The CSIS Commission on Strengthening America’s Health Security presents Ukraine: The Human Price of War, a short documentary series examining the shocking attack on the country and whether Russian President Vladimir Putin and his armed forces will continue their past behavior in Syria and Chechnya – targeting civilian populations and infrastructure – including the medical sector. Our exploration includes voices of Ukrainians on the ground and leading experts on security, humanitarian issues and international law.

Read more


23/02/2023. Nonprofit: One year of the russian invasion in Ukraine: how initiatives and programs of humanitarian assistance to people work

Alliance for Public Health – an organization working on the front lines and fighting for Ukraine and its people.

Read more


21/02/2023. AP News: Ukraine’s health care on the brink after hundreds of attacks

Andriy Klepikov runs the Alliance for Public Health, an organization whose mobile clinics reach towns near the front lines. He worries about cases of tuberculosis or HIV that are going undiagnosed, but remains optimistic about his country’s capacity to overcome.

“The health system is (not about) walls or buildings or even equipment. It is about people,” he said. “The Ukrainian military are known for their strength and resilience, but in the area of public health, we are equally strong and resilient.”

Read more


03/12/2022. TheJournal.ie: Ukrainian charity worker speaks of colleagues deaths in missile attack

Andriy Klepikov is the Executive Director of the Alliance for Public Health in Ukraine and in Dublin to deliver a lecture and meet a Dáil committee. A UKRAINIAN charity worker has spoken of how his colleagues were killed while delivering critical medicines to HIV patients.

Read more


01/12/2022. interfax.com.ua: На окупованих територіях люди з ВІЛ не мають доступу до сайтів АРТ для отримання препаратів, пересилання ліків – неможливе

“На територіях, які окуповані або на яких точаться активні бойові дії, пацієнти не можуть дістатися сайтів АРТ для отримання препаратів, а переслати препарати також неможливо, оскільки не працює пошта та інші логістичні сервіси”, – повідомила агентству “Інтерфакс-Україна” представниця Альянсу громадського здоров’я Ольга Денисюк.

Read more


18/10/2022. Brussels Playbook from POLITICO.EU: Vaccine deal probe – The skies over Ukraine – Energy debate grows louder

Andriy Klepikov, head of Ukraine’s largest health NGO, the Alliance for Public Health, told Playbook the drone attacks were particularly challenging for people seeking shelter. As terrible as recent missile attacks were, they were comparatively short-lived: The air raid siren lasted for half an hour to an hour maximum. Slow-moving drones mean people have to be holed up in cold, humid bomb shelters for up to five hours at a time, creating conditions ripe for illness, especially for the elderly and children.

Read more


01/10/2022. The LANCET: Global Fund secures $14·3 billion from donors
Andriy Klepikov, Executive Director of the Alliance for Public Health, a non-governmental organisation that works with The Global Fund in Ukraine and eastern Europe on harm reduction services and treatment for infectious diseases, told The Lancet that it is crucial that The Global Fund is fully funded. “When the Russian war against Ukraine started on Feb 24, 2022, The Global Fund was the first donor to react quickly and effectively [and] provided additional emergency funding to support ongoing programmes.”

Read more


18/09/2022. EU Reporter: Ukrainian Civil Society Calls On The EU To Pledge €715 Million In The Global Fund
“When the war started on February 24, Global Fund was the first donor to react quickly and effectively. Global Fund provided additional emergency funding to support ongoing programs. With its support we saved hundreds of thousands of lives of our clients, patients and their families members. Now it’s time to save 20 million lives. The Global Fund Replenishment is not measured in $ or €. It is measured in human lives and we shouldn’t allow anyone to cross from this list!“, – said Andriy Klepikov, Executive Director, Alliance for Public Health.

Read more


 09/08/2022. CODE BLUE: How Ukraine Prevented HIV, TB Outbreaks Despite War

Civil society in Ukraine rode bicycles to deliver HIV and tuberculosis medications during a fuel shortage during the Russia-Ukraine conflict; if there were no bicycles, they walked.

Read more


03/08/2022. MEDSCAPE: Russia’s ‘War Against Evidence-Based Medicine’ in Ukraine
Russia’s war against Ukraine includes a “hidden war against evidence-based medicine” that poses a number of threats on the “health battlefield,” said Andriy Klepikov, executive director of the Alliance for Public Health, one of the largest HIV- and TB-focused nongovermental organizations in Ukraine and nearby areas. More so than for HIV or TB treatments, opioid-agonist treatments are most likely to be affected by war-related interruptions, which may have a cascade of consequences for patients with HIV and TB. “Unfortunately, we’re facing the situation in Russia where ideology, prejudice has taken over science, particularly in the area of harm reduction, which is prohibited,” he said at a press conference during the International AIDS Society (IAS) Conference 2022 here. “Methadone, buprenorphine, opioid agonist treatment is prohibited in Russia

Read more


 01/08/2022. TIMES: How Russian war battered Ukraine’s health system and HIV services overnight

‘For almost every war casualty, more people are killed indirectly because of the health impact of war’

Read more


 01/08/2022. MOVIMENTO POSITHIVO (Brazil): AIDS 2022: Andriy Klepikov, representative of Ukraine, asks for financial aid for long-term and mental health treatments for Ukrainians, who lives with HIV

APH modified its activities to meet humanitarian needs and provide emergency support. At the beginning of the war, he lost contact with 20,000 people with HIV who were undergoing treatment. It took effort to find these people and motivate them to return to treatment in the midst of an armed conflict.


 01/08/2022. HOJA de RUTA DIGITAL México: World AIDS Leaders Warn Of Danger Of Millions Of Preventable Deaths Saying Only Bold Action To Address Inequalities Can End The AIDS Pandemic
‘Andriy Klepikov, Executive Director of the Alliance for Public Health in Ukraine, emphasized that “this is the first time that UNAIDS has published a world report on AIDS with such an alarming title: In Danger. Endangered means we must act boldly, immediately and with a robust response. Current crises are setting the AIDS response back. To get on track, we need more resources. And the report shows a fundamental mismatch. When new HIV cases are going up…funding is going down. We have to address this, and we have to fully fund the Global Fund. The success of the AIDS response in the coming years will depend on the success of the Global Fund replenishment. Will we raise 18 billion dollars to save 20 million lives or not?

31/07/2022. RELIF web : Global AIDS leaders raise alarm on the danger of millions of preventable deaths stating that only bold action to tackle inequalities can end the AIDS pandemic
Andriy Klepikov, Executive Director of the Alliance for Public Health in Ukraine emphasised that, “this is the first time UNAIDS has released a global AIDS report with such an alarming title – In Danger. In danger means that we need to act boldly, immediately and with a solid response. Current crises are pushing back the AIDS response. In order to get on track, we need more resources. And the report shows a fundamental mismatch. When new HIV cases are going up in some regions… funding is going down. We need to address this, and we need to fully fund the Global Fund. The success of the AIDS response over the next few years will depend on how successful the Global Fund replenishment will be. Will we raise 18 billion dollars to save 20 million lives or not?”

Read more


 27/07/2022. MONTREAL GAZETTE: ‘The forgotten epidemic’: World’s largest HIV/AIDS conference will draw thousands to Montreal “Community engagement makes science better and results of uptake better. We learned this from HIV.”
Also added to the agenda was a session on the needs of refugees and others with HIV during armed conflicts like the war in Ukraine. It will address, among other things, the difficulty of maintaining delivery of drugs for HIV treatment to areas under bombardment. Dr. Andriy Klepikov, executive director of the Alliance for Public Health in Ukraine, will participate virtually from the besieged country.

Read more


04/07/2022. Global Puls from POLITICO.COM: A crisis of faith’ in the U.S. global Covid response. KEEPING HIV AT BAY IN UKRAINE
“Unfortunately, there are no humanitarian corridors to deliver medicines,” Andriy Klepikov, who is working in the country with the Alliance for Public Health, told Global Pulse. “So this is one problem which we cannot resolve on our own.” Organizations like APH have worked together to get new treatment supplies to those affected by the war, but the delivery will be the harder part, he said. Decades of progress at stake — Some Ukrainians had to flee their homes so quickly they couldn’t bring their medications, and others are on the final days or weeks of their supply but now cut off or far from their providers.

Read more


27/03/2022. ASSOCIATED PRESS: US-backed group gets lifesaving meds to Ukrainians amid war
Executive director Andriy Klepikov said shutting down was not an option during the invasion. Ukraine has one of the most serious HIV epidemics in Western Europe, and patients need their medications daily. He said his group made a “risk management plan” to continue its work if fighting broke out. But it did not envision the scale of the onslaught unleashed by Russian forces, and that has forced the group to adapt.

Read more


26/03/2022. THE NEW YORK TIMES: Public Health Catastrophe Looms in Ukraine, Experts Warn
In Lviv, a city that has become a refuge for displaced Ukrainians, the Aliance’s staff members are delivering condoms, syringes and tests. But in many other cities, there is little the organization can do to help.Staff members have lost contact with colleagues in Mariupol, the southern city under siege by Russian forces; only the coordinator of the alliance’s mobile team called to confirm that she was alive. Staff members have also lost touch with 60 percent of their clients in the suburbs of Kyiv, which has been under attack for weeks.
“What has been gained over these 20 years can be destroyed in days,” Dr. Klepikov said. “We will not allow this — we will fight for sustaining these gains.”
Women who use drugs face particular stigma and discrimination from state organizations and medical institutions, said Tetiana Koshova, regional coordinator in Kyiv for the Ukrainian Network of Women Who Use Drugs. Before the war, the organization helped 50 to 70 women each month, but now that number has doubled, Ms. Koshova said. Ms. Koshova got her diagnosis of H.I.V. in 2006, at age 27, and said she worried about the availability of H.I.V. drugs as the war grinds on. Although warehouses still hold stocks of antiretroviral medicines, “the situation can change in any moment, because rockets fly anywhere and destroy everything indiscriminately,” she said.

Read more


THE NEW YORK TIMES
У статті The New York Times мова йде про те, що Альянс робить все можливе, аби підтримка уразливих спільнот тривала. In Lviv, a city that has become a refuge for displaced Ukrainians, the Aliance’s staff members are delivering condoms, syringes and tests. But in many other cities, there is little the organization can do to help.Staff members have lost contact with colleagues in Mariupol, the southern city under siege by Russian forces; only the coordinator of the alliance’s mobile team called to confirm that she was alive. Staff members have also lost touch with 60 percent of their clients in the suburbs of Kyiv, which has been under attack for weeks.
“What has been gained over these 20 years can be destroyed in days,” Dr. Klepikov said. “We will not allow this — we will fight for sustaining these gains.”
Women who use drugs face particular stigma and discrimination from state organizations and medical institutions, said Tetiana Koshova, regional coordinator in Kyiv for the Ukrainian Network of Women Who Use Drugs. Before the war, the organization helped 50 to 70 women each month, but now that number has doubled, Ms. Koshova said. Ms. Koshova got her diagnosis of H.I.V. in 2006, at age 27, and said she worried about the availability of H.I.V. drugs as the war grinds on. Although warehouses still hold stocks of antiretroviral medicines, “the situation can change in any moment, because rockets fly anywhere and destroy everything indiscriminately,” she said.

Подивитись новину


ASSOCIATED PRESS
Про щоденну нелегку роботу Альянсу, спрямовану на забезпечення пацієнтів лікуванням пише Associated Press. Officials say the quiet work of the Alliance for Public Health shows how American assistance is reaching individuals in the besieged nation, on a different wavelength from U.S. diplomatic and military support for the Ukrainian government.The Ukraine-based humanitarian organization has operated for more than 20 years. It has received millions of dollars from the U.S. Agency for International Development as well as the Centers for Disease Control and Prevention, and other federal programs to counter HIV globally.
Executive director Andriy Klepikov said shutting down was not an option during the invasion. Ukraine has one of the most serious HIV epidemics in Western Europe, and patients need their medications daily.
A website supported by the Alliance has become a place for patients to seek counseling for the trauma of war. According to one of the group’s periodic situation reports, the top concerns of patients are acute stress, strong anxiety mixed with sadness, fear of death, guilt after evacuating to a safer area, and guilt about not doing enough.
“The importance of this work increases substantially in the context of war,” said Klepikov.

Переклад на іспанській

Панама


DAILY TELEGRAPH
Ukraine faces many dangers – disruption to healthcare compounds themThe hard-won introduction of effective harm reduction services – led by civil society organisations like our partner in Ukraine Alliance for Public Health (APH) – has dramatically reduced the proportion of infections acquired through sharing needles and other injecting equipment. Indeed, thanks to APH and the community partners they work alongside, Ukraine had been a driving force for harm reduction compared to its neighbours in the region. But these types of services, vital though they are, are likely to be among the first jettisoned as the humanitarian crisis deepens.
In some cities, APH offices have been repurposed as shelters for marginalised groups, while the organisation’s mobile HIV testing units are being deployed to deliver food and medicines, and in some cases to evacuate its clients and their families to safety. As the humanitarian crisis in Ukraine grows, APH is providing a lifeline to thousands of people, including many of those who may struggle to access humanitarian support.

Подивитись новину


DAILY TELEGRAPH
Ukraine’s health crisis: ‘I don’t know what will kill me first – HIV or bombs’Стаття у Daily Telegraph про те, як війна впливає на життя ВІЛ-позитивних людей в Україні.
Анастасія з Немішаєвого, що неподалік від Києва, довідалась про свій ВІЛ-статус перед самою війною. Зараз вона тимчасово проживає у Вінниці – і у неї залищилось небагато препарату. “Я не знаю, що мене вб’є першим – ВІЛ чи бомби», – каже Анастасія. Втім, нею опікуються соціальні працівники і все має бути добре.
«Це дуже страшно, коли починається бомбардування, люди мусять покинути дім за декілька хвилин, багато хто забуває ліки, – каже виконавчий директор Альянсу Андрій Клепіков. – Ми підрахували, що майже 100 000 ВІЛ-інфікованих (з них 59 000 отримують АРВ-терапію) живуть у районах, які постраждали від конфлікту. Найважче надати лікування тим, хто знаходиться на діючих військових територіях, де їх щодня бомбардують».

Подивитись новину


SKY NEWS
Sky News: Ukraine war: Tens of thousands of people with HIV ‘at risk’ as medicine delivery disrupted by Russian attacks.
Andriy Klepikov, from the Alliance for Public Health, told 59,000 people are on antiretroviral therapy in areas affected by the war, and less than 40% managed to move outside of the war zones so we are talking about tens of thousands of people at risk. Mr Klepikov said: “People with HIV and TB were already vulnerable in normal life but during the war their vulnerability increased many times, and most of the people living with HIV are actually located in the eastern and southern part of Ukraine, affected by war the most.”
Mr. Klepikov told about the deaths of two volunteers trying to continue delivering treatment during the Russian invasion: “It is a very challenging task… so it’s not only governmental agencies and medical facilities but NGOs like mine delivering ART drugs to the patients, it’s difficult and very challenging as we are continuing to do this even in occupied territories.

Подивитись новину


REUTERS
Ukraine’s Alliance for Public Health is helping patients with HIV/Aids, tuberculosis and hepatitis. Its ambulances are now delivering medicines and food, as well as evacuating people from heavily shelled areas such as the town of Irpin. The charity has also set up a helpline to ensure people can get the drugs they need. The Alliance’s Inna Gavrylova came up with the idea after fleeing with her family to the relative safety of the Ivano-Frankivsk region in western Ukraine.I could not sleep at night,” she said, as she realised those in need of constant treatment were especially vulnerable.


POLITICO
“The safety of his drivers is a major concern for Pavlo Skala, policy director for Ukraine’s biggest health-focused NGO, the Alliance for Public Health. Skala, a former police officer and U.N. peacekeeper, has seen his role change since the invasion. Now he manages APH’s drug distribution operations, overseeing two-dozen drivers and 16 vehicles.
APH vans bring medicines from safe zones like Lviv, near Ukraine’s western border with Poland, to cities like Kyiv and Lutsk. The vans were formerly mobile HIV and tuberculosis labs that have been converted to transport aid. Traveling in convoys of eight to 10 vehicles, each can carry a cargo of 2 metric tons. Supplies are dropped off at a hospital or city center, where local drivers pick them up and bring them closer to the front line. Skala said that deliveries included insulin for diabetics, cancer drugs and HIV medicines — as well as common drugs like paracetamol and ibuprofen. Medicines for people with chronic diseases, who could get sick or die without them, are a priority”.

Подивитись новину


POLITICO
The hard-won gains made in recent years risk being swept away in days, said Andriy Klepikov, executive director of the Alliance for Public Health.
He leads the biggest health-focused nongovernmental organization operating in Ukraine. APH rolled out the country’s first opioid replacement program, key to getting drug users off street drugs and no longer sharing needles — a major avenue of HIV spread — and into health and social services systems.
The most immediate problem facing officials and activists working in public health is making sure that patients living with disease are able to get ahold of medicines they need.
“Most regions are already under fire and out of treatment medications, or with limited supply already,” said Pavlo Skala, an associate director at APH who is coordinating operations from the organization’s office in Kyiv.
However, the organization has found a new use for special armored vehicles intended for transporting methadone in an innovative project offering substitution therapy to clients in hard-to-reach areas. The U.S.-backed project never had time to get up and running, but with volunteer drivers the vans are evacuating besieged civilians trapped in towns near Kyiv, like Irpen, Bucha and Pushcha-Vodytsia, that are bearing the brunt of the Russian attack on the capital.
“They are going to dangerous places and evacuating people from there,” said Skala.

Подивитись новину


FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG

He had to withdraw from the headquarters in Kyiv, and now Andriy Klepikov is holding the fort in Lviv – and is in contact via the Internet with his seventy colleagues at the “Alliance for Public Health” and their numerous partners at home and abroad. The Ukrainian aid organization is dedicated to fighting AIDS and tuberculosis, TB, and has built up a network of around 3,000 helpers, including doctors, social workers and nursing staff, who have been providing medical care and psychological support to those affected for years. With the ambitious goal of putting an end to both epidemics. It is known that some helpers and patients died as a result of Russian attacks, and there is still no sign of life from others, for example in Mariupol.
So instead of continuing the successes of recent years – further reducing infection rates of HIV or the tubercle bacillus, increasing the number of contacts traced or making sure that TB patients actually stick with their treatment, which 88 percent are now doing, where half used to be gave up – the “Alliance” is now taking on other roles. Among other things, they organize treatment in neighboring countries, distribute food packages or help with papers, and the manager comforts employees who were only able to save themselves from an attack with a backpack, and then found their apartment and car completely destroyed. “It’s not safe here in the West either,” Klepikov wrote last Thursday, sending a photo of a burned-out car to document the aftermath of a rocket attack. The alarm of the sirens is wearing, employees are scattered everywhere, some fled to Poland or Germany, which overrides the usual geographical order for the virtual meetings since the Corona pandemic, but they keep going.

Подивитись новину


LE POINT

«We are still in shock. No one expected this war. – Andriy Klepikov, executive director of the International HIV/AIDS Alliance in Ukraine, one of the largest organizations dedicated to the fight against this disease in Europe from the East, accuses the blow. In peacetime, he already has a lot to do: Ukraine is the second country in the region most affected by the HIV epidemic, after the Russia
Since the start of the Russian aggression, he and his colleagues have been striving to carry out their missions of prevention and care for the 260,000 HIV-positive people in the country. And this under nightmarish conditions and, until recently, still unimaginable: on April 11, the World Health Organization (WHO) recorded more than 100 attacks against health establishments in Ukraine. More than 40 of them, who provided prevention, treatment and anti-HIV care for thousands of patients, had to lower the curtain.
For patients, in regions controlled by the Russians, or under their fire, access to treatment is now an obstacle course. There is, however, an emergency. “Before the war broke out, the patients received their medication for one, two months, at most. We are more than fifty days into the war. They don’t have any more or almost no more,” alarms Andriy Klepikov from Lviv, in the west of the country. In the event, associations can count on their international partners: thanks to the Emergency Plan of the President of the United States for the fight against AIDS (Pepfar, President’s Emergency Plan for AIDS Relief), a first delivery of more than 18 million doses of antiretroviral drugs – the reference treatment for HIV/AIDS – arrived in Lviv on 6 April. The count is good: the stocks will be enough to cover the needs of Ukrainians living with HIV for six months.

Подивитись новину


МАТЕРІАЛИ ПРОФІЛЬНИХ АНАЛІТИЧНИХ ЦЕНТРІВ

DEVEX INTERNATIONAL DEVELOPMENT
The Alliance for Public Health, a partner of the Global Fund, started distributing drugs for people under opioid agonist treatment.
The work is challenging, and at times life-threatening. In certain regions, or oblasts, deliveries are only possible with the help of volunteers. In particular areas, deliveries are being made secretly, and some NGOs would rather not discuss them for fear of jeopardizing the little openings they have to get medicines there, and to ensure the safety of their volunteers.
Andriy Klepikov, executive director of Alliance for Public Health, one of the largest NGOs in Ukraine focused on HIV and tuberculosis programs, told Devex the situation became even more difficult for many of the people they were assisting before the war. So in addition to the usual core package of services they provide, they’re also trying to assist these people in response to other needs, such as documentation, housing, transportation, or even evacuation. But he said resources are limited, as they are still working with the same level of resources as they did before the war.
“In such a situation, we are hoping that more resources will be provided, in addition to some flexibilities [already provided] by some donors like the Global Fund,” he said.

Подивитись новину


CENTER FOR STRATEGIC & INTERNATIONAL STUDIES (CSIS)

Епізод другий документального фільму “Ukraine: The Human Price of War (Україна: Ціна війни у людських життях)” Центру стратегічних і міжнародних досліджень we hear from besieged Ukrainian health and humanitarian organizations and explore the increasing brutality of the Russian military’s barbaric offensive and the reasons behind it with International Rescue Committee President & CEO David Miliband, Insecurity Insight and Aid in Danger Project Director Christina Wille, Ukrainian Medical Club International Communication Manager Alla Soroka-Krotova, Alliance for Public Health Executive Director Andriy Klepikov, CSIS International Security Program Director and CSIS Senior Vice President Seth Jones and CSIS Global Health Policy Center Director and CSIS Senior Vice President J. Stephen Morrison.

Подивитись новину

Епізод третій документального фільму “Ukraine: The Human Price of War (Україна: Ціна війни у людських життях)” Центру стратегічних і міжнародних досліджень розкриває стратегічну неспроможність росії захопити Київ, зокрема те, як це сприяє росту терору та звірств проти мирного населення. Маріуполь і Буча стали символами російського варварства, як і стало зрозуміло, що путін і його командири здійснюють військові злочини. Розпочався другий етап війни: похід на спустошення на південний схід.
В епізоді взяли участь: Сьюзен Глассер, штатний письменник The New Yorker; д-р Анна Кухарук, лікар-педіатр Житомирської центральної дитячої лікарні; Нік Шифрін, кореспондент із закордонних справ і оборони в PBS Newshour; Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health; Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради «100% життя» – Мережа ЛЖВ; Марті Флакс, голова CSIS Хосраві та директор CSIS Ініціативи з прав людини; Наташа Холл, старший науковий співробітник програми CSIS на Близькому Сході; Сет Джонс, директор програми міжнародної безпеки CSIS і старший віце-президент CSIS; та Дж. Стівен Моррісон, старший віце-президент CSIS і директор Центру глобальної політики охорони здоров’я CSIS.

Подивитись новину


30.11.2018. Правда Тут: «У Києві влаштували акцію «здай кров на висоті пташиного польоту»
«Уже впродовж 30 років увесь світ відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом, цього року він проходить під гаслом «Дізнайся свій статус». Від так у Києві влаштували марафон безкоштовних акцій, одна з яких «Тест під хмарами». Уперше в Україні провели тест на висоті більше сорока метрів. Скористалися новими технологіями, для швидкого результату, використали експрес-тест, який не потребує здачі крові і є безболісним»

Подивитись новину


СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ДЖЕРЕЛА

THE LANCET

“There are ART drugs in Ukraine”, Zahedul Islam, Director of Treatment at the Alliance for Public Health NGO, told The Lancet HIV. “But they are just not available in some places, for instance warehouses where they are stored are not accessible due to security problems, or infrastructure damage makes them inaccessible.”
Islam said discussions were underway between the Ukrainian government and other organisations, including APH, on creating an external supply of drugs that could be stored in a safe location and given to patients. .
However, despite the difficult situation they are in, some are refusing to give up on providing services, especially support services such as harm reduction. Павло Скала, Policy Director at APH, is still working in Kyiv, handing out syringes and condoms to anyone that needs them. He says he knows this is no more than a basic prevention service, and a fraction of the services he and others at APH provided before the invasion, which included mobile testing, OAT, and other support for key vulnerable populations, but he can do little else. He now spends much of his time delivering humanitarian aid and helping evacuate people in danger zones. “It’s basically just running a survival operation here. We are helping anyone we can—relatives and children of our clients, basically anyone. We aren’t checking the HIV status of people we are helping”, he told The Lancet HIV.

Подивитись новину

Facebook


В журналі The Lancet опубліковано статтю про загрозливу ситуацію з туберкульозом, що склалася в Україні та Європі через військові дії на території нашої країни.
В статті Альянс громадського здоров’я та партнери з Донецької обласної організації Товариства Червоного Хреста України діляться своїм досвідом роботи з протидії ТБ та підтримки людей з туберкульозом в умовах війни протягом останнього місяця, а також пересторогами, які вбачають в нинішніх обставинах.
Evgenia Geliukh of the Alliance for Public Health, one of the biggest non-state organisations involved in Ukraine’s TB response, said: “Before, we and our partners provided a wide spectrum of services, but now in some places it’s just checking that TB patients are sticking to their regimen, and in some places finding active TB cases has stopped”.

Подивитись новину


ПОДКАСТ INTERNATIONAL AIDS SOCIETY

Гості подкасту «Україна та ВІЛ: здоров’я на передовій» – Андрій Клепіков, Виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я, Валерія Рачинська, Директор з питань прав людини, гендеру та розвитку спільнот БО «100% – Життя» та Мішель Казачкін, радник Всесвітньої організації охорони здоров’я в регіоні та колишній спеціальний посланець Генерального секретаря ООН з ВІЛ у Східній Європи та Центральної Азії. У цьому епізоді гості розповіли як російське вторгнення впливає на стрімке поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. А в регіоні з уже швидко зростаючою епідемією ВІЛ це може стати катастрофою для громадського здоров’я.

Подивитись новину

Додатково про підкаст:
https://www.news24.com/health24/podcasts/podcast-hiv-unmuted-ukraine-and-hiv-health-on-the-frontlines-20220422
https://www.poz.com/blog/hiv-unmuted-ukraine-hiv-health-frontlines#search-query=andriy%20klepikov


ПІДТРИМКА ДІЯЛЬНОСТІ АЛЬЯНСУ В УКРАЇНІ

https://www.devex.com/news/hiv-drugs-have-reached-ukraine-but-that-s-not-the-end-of-the-problem-103155

Andriy Klepikov, executive director of Alliance for Public Health, one of the largest NGOs in Ukraine focused on HIV and tuberculosis programs, told Devex the situation became even more difficult for many of the people they were assisting before the war. So in addition to the usual core package of services they provide, they’re also trying to assist these people in response to other needs, such as documentation, housing, transportation, or even evacuation. But he said resources are limited, as they are still working with the same level of resources as they did before the war.

“In such a situation, we are hoping that more resources will be provided, in addition to some flexibilities [already provided] by some donors like the Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria,” he said.

The Ukraine-based humanitarian organization has operated for more than 20 years. It has received millions of dollars from the U.S. Agency for International Development as well as the Centers for Disease Control and Prevention, and other federal programs to counter HIV globally.


30.11.2018. ТСН, «1+1»: «У Києві усі охочі можуть пройти безкоштовний тест на ВІЛ»

«Усі охочі сьогодні у Києві можуть пройти безкоштовний тест на ВІЛ. Напередодні всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у столиці працює кілька мобільних лабораторій. Одна з них на Контрактовій площі. Там тест на ВІЛ можна зробити на висоті 40 метрів, безпосередньо на “колесі огляду”

Подивитись новину


30.11.2018. 4 канал: «Тест під хмарами»

«Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на Контрактовому майдані влаштували акцію. Будь-хто з охочих міг пройти експрес-тест із забиранням крові в мобільній лабораторії, або ж випробувати новий спосіб виявлення ВІЛу – слиновий тест, просто на оглядовому колесі на висоті сорока метрів. Наша Марія Кучеренко випробувала на собі новинку і готова ділитися своїми враженнями»

Подивитись новину


29.10.2018. Новое время: «До 50-ти років не могла зізнатися світу, хто я. Історія канадської трансгендерної жінки і лесбійки Мішель Емсон»

«Активістка, трансгендерна жінка і лесбійка Мішель Емсон розповідає, як це – п’ятдесят років бути не тим, ким хотілося б, і розмірковує про ЛГБТ-рух в Україні. Днями Емсон знову побувала в Україні як учасниця 11-ї Національної ЛГБТ-конференції, організованої МБФ Альянс громадського здоров’я. НВ зустрілося з Емсон в Києві, щоб почути історію її перетворення і розпитати про те, як дотримуються права ЛГБТ в різних країнах світу»

Подивитись новину


28.10.2018. WOMO: «Мишель Эмсон: «Я потеряла все, но взамен получила саму себя»

«Мишель Эмсон, активистка Women’s March, решилась на трансгендерный переход в 47 лет. В Украину Мишель приехала, чтобы выступить на 11-й ЛГБТ-конференции, которую организовал МБФ «Альянс общественного здоровья». В эксклюзивном интервью WoMo она рассказала, как изменилась ее жизнь и почему выражение «смена пола» звучит некорректно»

Подивитись новину


14.09.2018. Телеканал Академія: “City health 2018”: В Одесі розпочалась міжнародна конференція “Здоров’я в місті”

“Міжнародна конференція в Одесі зібрала понад 250 делегатів з біля 30 країн світу, які приїхали у Одесу, щоб поділитися досвідом та обговорити можливості покращення життя мешканців міст”.

Подивитись новину


14.09.2018. Метроном: “Здоровье в городе 2018″ – в Одессе проходит международная конференция”“Двухдневная конференция посвящена здоровому образу жизни, а также многим лайфхакам связанным со здоровьем. В мероприятии приняли участие более 30 организаций из разных стран. Все желающие могли бесплатно пройти тесты на ВИЧ, гепатит, сифилис, пройти курс по первой медицинской помощи, а также получить квалифицированную консультацию врачей”

Подивитись новину


14.09.2018. Suрer.Ua: “Ребенок не должен есть слипшиеся макароны”, – Евгений Клопотенко о реформе школьного питания”“13-14 сентября в Одессе прошла международная конференция

Super.ua удалось пообщаться с ключевым спикером Евгением Клопотенко – кулинарным экспертом, реформатором пищевой культуры в Украине и основателем гастромастерской “Конфитюр”

Подивитись новину


13.09.2018. “7 телеканал”: “В Одессе проходит международная конференция City Health 2018 Odessa (видео)”В парке Шевченко, у Карантинной стены, одесситы могут пройти бесплатную диагностику состояния здоровья, а также поучаствовать в практических тренингах. Всё – в рамках международной конференции “Здоровье в городе”, которая проходит в Одессе.

Подивитись новину


13.09.2018. Одесса медиа: “Международная конференция City Health International — “Здоровье в городе”“Масштабное мероприятие состоится 13 и 14 сентября на Суворовской аллее парка им.Т. Г. Шевченко. В программе фестиваля предусмотрены лекции, мастер-классы и тренировки. Вход на фестиваль свободный. 13 по 14 сентября в Одессе состоится международная конференция City Health International — “Здоровье в городе”. Конференция проводится ежегодно с 2012 года и в этот раз впервые пройдет в Восточной Европе. Девиз конференции — “Здоровые города в эпоху перемен”.

Подивитись новину


13.09.3018. ТК ГЛАС: “ГЛАС (Одесса): City health 2018 Odessa. Конференция про здоровье в городе“В Одессе проходит международная конференция “Здоровье в городе”, которая собрала больше 250 делегатов из около 30 стран мира”

Подивитись новину


13.09.2018. ТК Глас: “City health 2018 Odessa. Конференция про здоровье в городе”

“Здоров’я – це людський трудовий ресурс, без якого, незважаючи на всі успіхи та досягнення науки й техніки, не обійтися. Тому з 13 по 14 вересня провідні фахівці зібралися в Одесі на міжнародній конференції “Здоров’я в місті”, де обговорять ключові фактори, що впливають на здоров’ї городян. Більш детально, далі в нашому сюжеті”

Подивитись новину


13.09.2018. Сегодня: “Дни здоровья в Одессе: ивент как в Испании, зарядка с Ульяниной и тест на ВИЧ“Одесситов ждет конференция международного масштаба и бесплатные консультации в парке. Одесса стала первым городом в Восточной и Центральной Европе, который принимает ежегодную международную конференцию City Health International, или “Здоровье в городе”

Подивитись новину


13.09.2018. Южный курьер: В одесском парке Шевченко проходит фестиваль Здоровья (ФОТО)“В Одесском парке Шевченко проходит седьмая международная конференция “Здоровье в городе”, где посетители могут проконсультироваться у специалистов, бесплатно обследоваться на ВИЧ и гепатит, а также принять участие в мастер-классах”

Подивитись новину


13.09.2018. Одесса news: “В Одессе собрались эксперты в сфере борьбы с опасными заболеваниями”“13 сентября в Одессе открылась VII международная конференция “City Health International”. Как сообщает пресс-служба Одесского горсовета, тема “Здоровье в городах в эпоху перемен” объединила более 300 участников из 30 стран мира. Основные спикеры конференции – эксперты, врачи, учёные с мировым именем”

Подивитись новину


13.09.2018. Первый городской: “В Одессе проходит международная конференция “Здоровье в городе”“В ней принимают участие представители 30 стран. На лекции и мастер-классы по борьбе с болезнями и проблемами урбанизации собрались около 300 человек. Организаторы отмечают, конференция “Здоровье в городе” впервые проходит в стране Восточной Европы”

Подивитись новину


12.09.2018. “Официальный сайт города Одесса”: “Одесса встретит участников престижной конференции City Health International”“С 13 по 14 сентября на международной конференции “Здоровье в городе” ведущие специалисты сферы здравоохранения обсудят ключевые факторы, влияющие на здоровье горожан”

Подивитись новину


12.09.2018. Южная волна: “ОДЕСА: Міжнародна конференція і фестиваль “Здоров’я в місті”“Здоровий спосіб життя вже не данина європейським віянням, а природне прагнення кожного одесита. За останній час в нашому місті все частіше проводяться різноманітні акції, спортивні заходи та форуми, які присвячені роботі над собою. Ще одна мета – освіта населення щодо свого здоров’я”

Подивитись новину


12.09.2018. Одесский вестник: “В Одессе состоится международная конференция City Health International 2018 – “Здоровье в городе”“13-14 сентября 2018 года в Одессе состоится международная конференция

City Health International 2018 – “Здоровье в городе”.Это престижное международное мероприятие впервые проводится в Восточной Европе, и Одесса удостоилась чести его принимать. Около 300 специалистов из 24 стран обсудят ключевые факторы, влияющие на здоровье горожан, и выработают глобальную позицию по улучшению здоровья в городе”

Подивитись новину


11.09.2018. Odessit.ua: “Одесса готовится принять престижную международную конференцию “Здоровье в городе”“13–14 сентября впервые в Украине пройдет седьмая международная конференция “Здоровье в городе”. Одесса выбрана местом проведения конференции. Об этом, 11 сентября, шла речь на брифинге в пресс–центре “Одессит”.

Подивитись новину


29.08.2018. Главком: “Одеса готується прийняти престижну міжнародну конференцію”

“Одеситам розповіли про важливі аспекти здоров`я в місті і представили план проведення конференції City Health International 2018 З 13 по 14 вересня 2018 року в Одесі відбудеться міжнародна конференція City Health International – “Здоров’я в місті”. Конференція проводиться щорічно з 2012 року, і в нинішньому році вперше пройде в Східній Європі. Цьогоріч конференція проводиться під девізом “Здорові міста в епоху змін”

Подивитись новину


05.09.2018. ТРК “Київ”: “Наркозалежність – як подолати?”“Наркомани і вуличні злочини. За даними правоохоронців 5-річної давнини, 80% вуличних злочинів скоюють наркомани. Яка статистика нині? Чи стало нападів більше,чи поменшало? Як виокремити в натовпі наркомана, що робити, як діяти? Чи молодшає наркоманія? Як убезпечити дітей?”

Подивитись новину


31.08.2018. Телеканал ZIK: “Активісти проводять акцію “Мовчання вбиває!” (сюжет з 07:24)“Саме у ці хвилини під будівлею Уряду проходить інформаційно-просвітницька акція “Мовчання вбиває!”. Відбувається вона з нагоди Міжнародного дня поінформованості про передозування, який відзначається у всьому світі 31 серпня”

Подивитись новину


31.08.2018. “7 телеканал”: “Количество наркозависимых людей в Украине растет”“31 августа мировое сообщество отмечает важную дату – Международный день осведомленности о передозировке. Ежегодно в мире сотни тысяч людей умирают от передозировки наркотическими веществами, преимущественно опиоидами. Спасти людей во время их пребывания в состоянии передозировки может каждый”

Подивитись новину


31.08.2018. “Інформаційне агентство ASPI”: “Мовчання вбиває!”. Активісти вимагають уряд приділити увагу наркозалежним”“У п’ятницю, 31 серпня, в Міжнародний день поінформованості громадян про передозування перед будівлею Кабміну пройшла акція “Мовчання вбиває!”. Акцію було організовано в рамках глобальної кампанії щодо підвищення поінформованості населення про передозування”

Подивитись новину


31.08.2018. “4 канал”: “Акція “Мовчання вбиває!”

“Альянс громадського здоров’я (Альянс) спільно з Всеукраїнським об’єднанням людей з наркозалежністю (“ВОЛНА”) та іншими партнерами провели перед будинком Уряду України інформаційно-просвітницьку акцію “Мовчання вбиває!” з нагоди Міжнародного дня поінформованості про передозування, який відзначається у всьому світі 31 серпня”

Подивитись новину


31.08.2018. УНІАН: “Акція мовчання вбиває!”: Час пам’ятати, час діяти!”

“31 серпня 2018 р. Альянс громадського здоров’я спільно з Всеукраїнським об’єднанням людей з наркозалежністю (“ВОЛНА”) та іншими партнерами провели перед будинком Уряду України інформаційно-просвітницьку акцію “Мовчання вбиває!” з нагоди Міжнародного дня поінформованості про передозування, який відзначається у всьому світі 31 серпня”

Подивитись новину


05.08.2018. Телеканал Newsone: “Чому поліція бездіє проти реклами наркотиків на стінах і парканах”

“Під носом у поліції на житлових будинках у Києві активно рекламують продаж наркотиків. Чому поліція не діє і що про це кажуть самі наркозалежні у сюжеті”

Подивитись новину


30.07.2018. Свідок: “Лагідний вбивця”: більше мільйона українців не знають, що мають небезпечну хворобу”

“За статистикою приблизно 50 тисяч українців хворіють на гепатити. А от більше мільйона навіть не знають про те, що мають таку інфекцію. Тоді як нині за допомогою сучасних тест-систем можна легко перевіритись, в домашніх умовах”

Подивитись новину


29.07.2018. Наш Репортер: “Инфекция, которая незаметно убивает изнутри многих украинцев, излечима”

“28 июля – всемирный день гепатита. День, когда врачи в очередной раз напоминают об этом недуге. По статистике примерно 50 тысяч украинцев болеют гепатитами. А вот более миллиона человек даже не знают о том, что имеют такую инфекцию”

Подивитись новину


28.07.2018. Телеканал 24: Понад мільйон українців не знають, що мають інфекцію, яка непомітно вбиває зсередини”

“28 липня – всесвітній день гепатиту, день, коли лікарі вчергове нагадують про цю недугу. За статистикою приблизно 50 тисяч українців хворіють на гепатити. А от більше мільйона навіть не знають про те, що мають таку інфекцію. Тоді як нині за допомогою сучасних тест-систем можна легко перевіритись, в домашніх умовах”

Подивитись новину


28.07.2018. Телеканал Newsone: “28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитами”

“В Україні приблизно 2 млн. хворих на цей недуг. Чи можливо від нього вилікуватись та як захистити себе”

Подивитись новину


28.07.2018. Радіо Свобода: “В Україні готові побороти гепатит С?”

“У світі на гепатит С хворіють 71 мільйон людей, серед них близько 2 мільйони українців. З таким показником Україна потрапили до світового топ-30 країн, які мають найбільший тягар епідемії С, зазначає асоційований директор з політики та партнерських відносин Альянсу громадського здоров’я Павло Скала”

Подивитись новину


28.07.2018. Громадське радіо: “У Києві перевірили 370 прохожих на гепатит С: 4% отримали позитивний результат”

“Учора, 27 липня, на Контрактовій площі Альянс громадського здоров’я провів акцію щодо виявлення Гепатиту С. Із перевірених 370 людей – 14 отримали позитивний результат. Про це розповів у коментарі Громадському радіо асоційований директор Альянсу громадського здоров’я Павло Скала”

Подивитись новину


28.07.2018. Комментарии.UA: Киев: “На Контрактовой площади 370 человек проверили на гепатит”

“Вчера, 27 июля, на Контрактовой площади 370 человек прошли бесплатное тестирование на гепатит С. Об этом рассказал ассоциированный директор Альянса общественного здоровья Павел Скала, передает “Громадське”.

Подивитись новину


28.07.2018. Правда ТУТ: “28 липня увесь світ відзначає День боротьби з гепатитами”

“До всесвітнього дня боротьби із гепатитом в українських містах можна було пройти безкоштовне тестування. Цю хворобу ще називають лагідним убивцею, оскільки вірусна інфекція, що уражає клітини печінки призводить цирозу або ж навіть раку. У світі налічується сотені мільйонів хворих, а щороку помирають від вірусу близько мільйона населення планети”

Подивитись новину


27.07.2018. Телеканал Еспресо: “На Контрактовій площі в Києві розповідають людям про вірусні гепатити і як їх уникнути”

“На Контрактовій площі в Києві розгорнулася ціла лікарня. А все для того, щоб розповісти людям про вірусні гепатити і як уникнути цього захворювання. Акція приурочена до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами”

Подивитись новину


27.07.2018. “ТСН”, телеканал “1+1”: “МОЗ обіцяє вилікувати усіх пацієнтів у державній черзі на лікування гепатиту С”

“Хвороба, яка роками вважалася невиліковною, в Україні тепер лікується. А в МОЗі оголосили амбітні плани – до кінця року новим препаратом вилікувати всіх пацієнтів у державній черзі на лікування гепатиту С новітніми препаратами. І коштуватиме це тепер дешево і доступно кожному”

Подивитись новину


27.07.2018. Телеканал 112: “Пациенты с гепатитом С в Украине получат бесплатные лекарства”

“Все пациенты с гепатитом С, которые стоят в очереди на лечение, получат высококачественные и современные лекарства бесплатно”

Подивитись новину


27.07.2018. Новое время: “Лагідний убивця. Як зупинити епідемію гепатиту С?”

“28 липня у світі традиційно відзначають Міжнародний день боротьби з вірусними гепатитами. Як мінімум мільйон українців і не підозрюють, що мають гепатит С. Що з цим робити? Основні напрями зусиль відображено в слогані цьогорічного дня боротьби з гепатитами в Україні: “Час тестуватись. Час лікуватись!”

Подивитись новину


27.07.2018. Телеканал ZIK: “В Україні 2 мільйони хворих на гепатит С”

“Нині Україна фактично має приховану епідемію гепатиту С. Цей вірус називають “лагідним убивцею”, бо нищить непомітно проте упевнено”

Подивитись новину


27.07.2018. Телеканал 5: “Ветерани АТО опинилися у групі ризику з гепатиту С”

“5% населення або 2 мільйони українців інфіковані вірусом гепатиту С. Офіційно у країні зареєстровано 52,5 тисячі пацієнтів, які потребують лікування. У групі ризику опинилися, зокрема, ветерани АТО. Рівень захворюваності серед них становить до 10%”

Подивитись новину


27.07.2018. Телеканал СТБ: “Гепатит С більше не вирок”

“Ефективні ліки для лікування гепатиту С для українців коштуватимуть у рази дешевше”

Подивитись новину


27.07.2018. Телеканал Київ: “Небезпечна хвороба – гепатит С”

“Напередодні Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами в Україні проводять безкоштовні анонімні експрес-тестування. Чи багато людей перевірили здоров’я у столиці у нашому сюжеті”

Подивитись новину


27.07.2018. УНІАН: “Гепатит С: Час тестуватись. Час лікуватись!”

“Альянс громадського здоров’я спільно з 10-ма партнерськими організаціями м. Києва провели традиційну всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію з нагоди Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, який відзначається у всьому світі 28 липня”

Подивитись новину


26.07.2018. Громадське радіо: “Як пересвідчитись, що ви не хворі на гепатит? Поради фахівців”

Як зменшити ризики, поширення вірусу та яке значення громадських організацій та активістів у цій роботі. Про це в студії розповідає Павло Скала, асоційований директор з політики та партнерських відносин Альянсу громадського здоров’я  — найбільшої недержавної організації у Східній Європі та Центральній Азії, яка займається боротьбою з ВІЛ та вірусним гепатитом С.

Подивитись новину