Київ, Україна, 12 червня 2024 року – Альянс громадського здоров’я у партнерстві з нідерландською неурядовою організацією MainLine, в рамках проекту SoS 2.0 адаптував та запустив навчальний курс “Втручання в психічне здоров’я людей, які вживають стимулятори амфітамінного ряду (САР)”. Цей курс покликаний допомогти надавачам послуг краще розуміти зв’язок між психічним здоров’ям та вживанням САР, а також дати їм знання та навички для ефективної роботи з цією категорією людей.
“Сьогодні ми зробили важливий крок у реалізації програм втручання на рівні спільнот, спрямованих на підтримку психічного благополуччя людей, які вживають метамфетамін, у регіонах із обмеженим доступом до медичної допомоги через стигму та її доступність. Перша сесія, присвячена розумінню психічного благополуччя, пройшла успішно та сприяла плідній взаємодії.” – сказав Саймон Вільямс, Провідний спеціаліст з навчання та керівник проекту з Азії, MainLine International
Курс має адаптивну структуру, що дозволяє учасникам самостійно вивчати теми та закріплювати знання за допомогою онлайн-сесій з модератором. Він складається з 10 теоретичних тем та 4 онлайн-модулів.
Модулі курсу включають наступні теми:
- Розпізнавання проблем психічного здоров’я серед людей, які вживають САР
- Скринінг для визначення проблем психічного здоров’я серед людей, які вживають САР
- Основні заходи щодо психічного здоров’я в громаді для людей, які вживають САР
- Створення мереж направлень на основі психічного здоров’я для людей, які вживають САР
“Ми були приємно вражені високим рівнем зацікавленості новим навчальним курсом“, – ділиться своїми враженнями Надія Янголь, менеджерка проєкту, Альянс громадського здоров’я. ” За три дні після оголошення про його запуск зареєструвалося 120 учасників з усієї України. Перша онлайн-сесія, яка відбулася сьогодні, дала можливість познайомитися з неймовірною групою учасників, які освоїли тему психічного здоров’я людей, які вживають метамфетамін.”
Переваги курсу:
- Гнучкість: Учасники можуть проходити курс у зручний для них час та темпі.
- Інтерактивність: Онлайн-сесії з модератором дають можливість ставити запитання та отримувати роз’яснення.
- Доступність: Курс доступний українською та англійською мовами.
“У рамках подальшого розвитку проекту планується переклад курсу на російську мову та його поширення в країнах Східноєвропейського та Центральноазіатського регіону”, – підкреслила Надія Янголь, менеджерка проєкту, Альянс громадського здоров’я. “Ми переконані, що цей курс стане цінним інструментом для фахівців, які працюють з людьми, які вживають стимулятори амфітамінного ряду (САР), і сприятиме покращенню якості та ефективності їхньої первинної допомоги.”