Проект «Ініціатива спільнот зі зменшення шкоди»

инициатива спильнот
Проект «Ініціатива спільнот зі зменшення шкоди»

Ініціатива спільнот зі зменшення шкоди (англійська абревіатура CAHR) – це 5-річний проект, який реалізується в Індії, Індонезії, Кенії, Китаї та Малайзії за фінансової підтримки уряду Нідерландів.

Мета проекту:

  1. Удосконалення доступу до профілактики ВІЛ, лікування, догляду та зменшення шкоди для СІН, їхніх партнерів та дітей.
  2. Підвищення спроможності партнерів з громадського та державного секторів надавати послуги зі зменшення шкоди та охорони здоров’я для СІН, їхніх партнерів та дітей.
  3. Захист прав споживачів наркотиків, їхніх партнерів та дітей.
  4. Підвищення обізнаності та обмін досвідом щодо ролі громадянського суспільства у програмах зменшення шкоди.

Основні досягнення за 2014 рік:

Охоплення: 264 000 клієнтів у п’яти країнах;

Пряме охоплення: 77 000 СІН у 60 центрах надання послуг.


Завдяки проекту відбулося істотне поліпшення щодо безпечної практики вживання ін’єкційних наркотиків у Кенії: 88% СІН повідомили про використання чистого шприца під час останньої ін’єкції у 2014 році (у порівнянні з 52% в 2011 році).

У 2014 році 91% споживачів ін’єкційних наркотиків в Індії використовували чисті голки під час останньої ін’єкції (у порівнянні з 78,7% у 2011 році).

У Китаї 71,1% респондентів – клієнтів програми замісної терапії метадоном, що підтримуються проектом CAHR – змогли отримати збільшення дози, завдяки чому 60% повідомили про зменшення побічних ефектів.

В Індонезії було спрощено доступ до клієнтів з важкодоступних груп населення, раніше не охоплених профілактичними послугами: для 45% візит до центру CAHR був першою спробою отримання профілактичних послуг.

У Малайзії ін’єкційні практики, що пошкоджують вени, знизилися з 89,3% до 42,5%. Спільне користування водою для ін’єкцій було у вісім разів поширенішим, ніж спільне користування шприцами. Зменшення такої ризикованої практики досягнуто за допомогою надання чистої води для ін’єкцій.

Проект CAHR розпочав ініціативу «Схід Африка» у сфері зменшення шкоди, завдяки чому Глобальним фондом була підтримана грантова заявка, а також сприяв виділенню державного фінансування на діяльність у Китаї, Індії та Малайзії.

Успішна реалізація проекту привела до його продовження на 2015 рік і розширення на ще одну країну – М’янму.