Керівництво ВООЗ веде діалог з громадянським суспільством з питань ТБ
2018 рік – ключовий у боротьбі з туберкульозом. Зокрема, планується проведення зустрічі високого рівня з туберкульозу Генеральної Асамблеї ООН, за участю Глав держав. У цьому контексті для представників громадянського суспільства дуже важливим є діалог з ВООЗ. І ми з приємністю можемо відзначити, що Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейесус і команда Глобальної програми ВООЗ з туберкульозу під керівництвом д-ра Терези Касаєвої продемонстрували високу прихильність і готовність до діалогу.
Перша така важлива зустріч відбулася 15-16 січня в Женеві, де групою учасників, які представляли глобальні і регіональні мережі активістів, а також людей, що перехворіли на туберкульоз, були сформульовані ключові пропозиції до керівництва ВООЗ, а саме:
- Представлення Генеральним Директором свого бачення щодо залучення громадянського суспільства до програм боротьби з туберкульозом.
- Ініціювання листа від керівництва ВОО для виконання наступних завдань:
- Залучення представників громадянського суспільства та ключових спільнот для участі в регіональних платформах, а також в таких заходах, як наради керівників національних програм протидії ТБ, засідання Регіонального Комітету Зеленого Світу, Регіональних консультативних груп тощо.
- Національні та субнаціональні офіси ВООЗ залучають представників громадянського суспільства для огляду програм, участі в місіях ВООЗ, зустрічей в сфері протидії ТБ.
- Забезпечення силами регіональних і країнових бюро ВООЗ підвищення обізнаності та просування керівництв і політик ВООЗ для реалізації стратегії «Покласти край туберкульозу».
- Представити різні мережі і коаліції, які працюють в сфері боротьби з туберкульозом.
- ВООЗ має продемонструвати свою готовність активно залучати представників громадянського суспільства та спільнот шляхом мобілізації ресурсів для нарощування їхнього потенціалу.
- Забезпечити виділення достатніх ресурсів для реалізації основних функцій механізму.
- Представити нові керівництва та індикатори для всіх національних програм боротьби з туберкульозом, спрямовані на забезпечення залучення громадянського суспільства.
- Спільно із главами держав та відповідними міністерствами забезпечити наявність у складі делегацій від країн на зустрічі високого рівня зі ТБ Генеральної Асамблеї ООН представників організацій громадянського суспільства і виділення на це відповідних ресурсів.
- Посилити залучення громадянського суспільства в розробку керівництв ВООЗ з боротьби з ТБ.
- Використовувати механізм залучення громадянського суспільства для проведення консультацій з питань політики та досліджень, керівництв та програм в сфері боротьби з туберкульозом, зокрема через механізм Платформи спільнот та гендеру.
- Посилити співпрацю ВООЗ з ГФ, а також з іншими партнерами з метою заохочення країн, які знаходяться в процесі переходу від донорського фінансування ГФ, розробляти стійких фінансово-обгрунтовані плани переходу.
- Забезпечити фіналізацію списку ключових підходів до діагностики ТБ до квітня 2018.
- Гарантувати участь представників громадянського суспільства у всіх обговореннях, пов’язаних з дослідженнями в сфері боротьби з туберкульозом.
- Забезпечити зустріч керівництва ВООЗ з представниками громадянського суспільства під час візитів у країни.
З більш детальною інформацію щодо зустрічі, можна ознайомитися за посиланням: