Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» (2021-2023)
Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» (2021-2023)
Альянс громадського здоров’я є одним з трьох основних реципієнтів гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні». Період впровадження гранту: 1 січня 2021 р. – 31 грудня 2023 р.
Мета діяльності в рамках гранту: прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції шляхом забезпечення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу та МР ТБ, розширення масштабів доказово обґрунтованої профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, а також створення гнучких і стійких систем охорони здоров’я в Україні.
Стратегічний підхід:
- Підтримувати ефективні заходи боротьби з туберкульозом в Україні шляхом впровадження доказово обґрунтованих підходів, орієнтованих на пацієнтів, приділяти особливу уваги веденню мультирезистентного туберкульозу та групам підвищеного ризику.
- Підтримувати ефективну боротьбу з ВІЛ-інфекцією в Україні шляхом впровадження доказово обґрунтованих підходів, орієнтованих на пацієнтів, приділяти особливу увагу групам підвищеного ризику.
- Забезпечувати загальну координацію і взаємодоповнюваність заходів і програм, а також належний механізм залучення зацікавлених сторін до обговорення та прийняття рішень, стале фінансування відповідних програм і заходів, поліпшувати організацію та надання послуг, підвищувати якість даних для планування діяльності, постійно нарощувати кадровий потенціал і підтримувати високі стандарти у сфері освіти та науки, використовуючи правозахисні та гендерно-чутливі підходи й усуваючи бар’єри..
Заходи, заплановані у рамках даного гранту, мають підтримувати континуум каскаду послуг з догляду та лікування, гарантувати зниження захворюваності та смертності від туберкульозу та ВІЛ-інфекції.
Модулі надання послуг, за які відповідає Альянс громадського здоров’я:
- Протитуберкульозні заходи спрямовані на:
- забезпечення загального доступу до своєчасного та якісного виявлення туберкульозу та діагностики МР ТБ шляхом впровадження молекулярного експрес-тестування, підвищення якості та охоплення послугами з досліджень лікарської чутливості, цілеспрямованого активного виявлення випадків захворювання серед груп підвищеного ризику шляхом виявлення та діагностики випадків МР ТБ.
- поліпшення результатів лікування пацієнтів з МР ТБ шляхом впровадження модифікованих коротших схем лікування і розширення масштабів орієнтованих на пацієнтів підходів з всебічною підтримкою прихильності шляхом лікування МР ТБ.
- Скорочення передачі туберкульозу шляхом розширення масштабів ефективного профілактичного лікування та поліпшення інфекційного контролю за рахунок догляду за пацієнтами з туберкульозом і профілактики туберкульозу.
- Створення сприятливого середовища в системі охорони здоров’я та ефективне управління національною програмою боротьби з туберкульозом за допомогою управління та планування у сфері охорони здоров’я, а також політики та планування національних програм протидії захворюванням.
- Управління програмами, а також координації та управління національними програмами протидії захворюванням.
- Заходи боротьби з ВІЛ-інфекцією спрямовані на:
- Зменшення передачі ВІЛ-інфекції шляхом підвищення рівня охоплення груп підвищеного ризику інноваційними профілактичними втручаннями за допомогою профілактики для трансгендерних осіб.
- Поліпшення каскаду «90-90-90» шляхом просування інноваційних підходів до тестування, підвищення рівня раннього виявлення ВІЛ-інфекції, раннього початку АРТ, підвищення якості медичної допомоги за рахунок забезпечення доступу до АРВ-препаратів гарантованої якості, моніторингу лікування, а також впровадження диференційованих моделей догляду, орієнтованих на пацієнтів.
- Модулі, що створюють стимулююче середовище (заходи, які підтримують необхідні зміни в системі надання комплексних послуг щодо ВІЛ-інфекції та ТБ/ВІЛ-інфекції, децентралізацію, а також реформу охорони здоров’я, орієнтуючись на створення більш сталого середовища для надання послуг):
- Інформаційні системи управління охороною здоров’я та МіО.
- Зміцнення систем на рівні громади.
- Усунення правозахисних та гендерних бар’єрів на шляху надання протитуберкульозних послуг.
- Скорочення пов’язаних із правами людини бар’єрів на шляху надання послуг щодо ВІЛ-інфекції/туберкульозу.
Цільові групи, з якими працює Альянс громадського здоров’я:
- Люди, що вживають ін’єкційні наркотики та їхні партнери
- Особи, що надають секс-послуги за винагороду
- Чоловіки, що мають секс з чоловіками
- Трансгендерні люди
- Безпритульні, внутрішньо переміщені особи та інші вразливі групи населення;
- Пацієнти з туберкульозом і МР ТБ, особи, з якими вони перебували в контакті.
Інформація щодо субгрантування
Контактна інформація партнерських НУО
Програмні звіти
Карта моніторингу виконання програми за 1 півріччя 2021 року.
Карта моніторингу виконання програми за 2 півріччя 2021 року.
Карта моніторингу виконання програми за 1 півріччя 2022 року.
Карта моніторингу виконання програми за 2 півріччя 2022 року.
Карта моніторингу виконання програми за 1 півріччя 2023 року.
Карта моніторингу виконання програми за 2 півріччя 2023 року.