Глобальний фонд
Мета діяльності в рамках гранту:
- Запобігання передачі ВІЛ шляхом забезпечення охоплення ключових груп населення профілактичними втручаннями, усунення розриву між профілактикою ВІЛ та безперервними послугами з догляду за ВІЛ
- Забезпечення раннього виявлення ВІЛ, розширення АРТ та покращання якості лікування ВІЛ шляхом розширення інноваційних підходів до тестування, забезпечення доступу до якісної АРТ та впровадження диференційованих орієнтованих на людей моделей лікування та догляду за ВІЛ.
Бюджет на 2024-2026 роки (компоненти, які впроваджуються Альянсом громадського здоров’я): $ 48 943 492
Втручання спрямовані на:
- Збільшення охоплення трансгендерних людей розширеним пакетом послуг з профілактики ВІЛ, залучення важкодоступних ЛВІН, ЧСЧ, транс* людей, які не користуються профілактичними послугами, до послуг консультування, тестування на ВІЛ, гепатит С, гепатит В та ІПСШ та перенаправлення в діючі програми профілактики та догляду, розширення доступу до доконтактної профілактики ВІЛ для представників ключових груп, ефективна профілактика передозування серед ЛВН шляхом:
- Досягнення важкодоступних ЛВІН, ЧСЧ та транс* людей за допомогою моделі втручання силами рівних (PDI).
- Профілактика передозування.
- Доконтактна профілактика ВІЛ (PrEP) серед ЛВН, СП, транс* людей, ЧСЧ та їхніх сексуальних партнерів.
- Профілактика ВІЛ серед трансгендерних людей.
- Забезпечення сталого функціонування мобільних клінік для надання послуг з тестування та профілактики ВІЛ для представників ключових груп.
- Забезпечення раннього виявлення ВІЛ, розширення масштабів АРТ та покращення якості медичної допомоги щодо ВІЛ шляхом розширення інноваційних підходів до тестування, забезпечення доступу до якісної АРТ та лікування супутніх інфекцій, впровадження диференційованих, орієнтованих на людей з ВІЛ та супутніми інфекціями моделей лікування та догляду через:
- Оптимізований пошук випадків (OCF) серед ЛВІН, СП, ЧСЧ та їхніх партнерів.
- Кейс-менеджмент/лікування, ініційоване спільнотою (CITI) серед ВІЛ-позитивних ЛВІН, СП, ЧСЧ, транс* людей.
- Самотестування на ВІЛ статевих партнерів представників ключових груп.
- Направлення на діагностику ВГС та лікування ВІЛ/ВГС ко-інфікованих ЛВІН, СП, ЧСЧ та їхніх партнерів, а також моноінфікованих ВГС (ЛВІН та їх партнерів).
- Покриття витрат на надання медичних послуг для ЛЖВ, які не мають документів для внесення інформації в ЕСОЗ (Електронна система охорони здоров’я).
- Мікроелімінація гепатиту С серед ключових груп населення (ЛЖВ, ко- та моноінфіковані ЛВН та їх партнери, ЧСЧ, СП.
- Інтегровані мобільні послуги:
- Скринінг на ВІЛ, ВГС, ТБ серед ВПО, представників КГ та громад на деокупованих територіях та громадян, які проживають у віддалених/важкодоступних районах; населення громад з обмеженим доступом до державних медичних послуг.
- Інтегровані мобільні послуги для польових військових частин.
- Розширення програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), включаючи пенітенціарний сектор, відновлення програми ЗПТ у постраждалих від війни регіонах, покращення якості послуг ЗПТ та утримання пацієнтів у програмі шляхом надання соціальної підтримки пацієнтам ЗПТ, мобільні послуги та технічна підтримка закладів охорони здоров’я.
- Протитуберкульозні заходи з акцентом на:
- Профілактику, лікування, догляд та підтримку туберкульозу/лікарсько-стійкого ТБ.
- Пошук людей із туберкульозом та резистентним туберкульозом серед груп ризику (бездомні, колишні ув’язнені, роми, ВПО, ЛВІН).
- Оптимізація виявлення випадків туберкульозу серед контактних осіб.
- Забезпечення прихильності до лікування хворих на туберкульоз/резистентний (лікарсько стійкий) ТБ шляхом надання медичної та психосоціальної підтримки, а також ко-інфекції ВГС у хворих на туберкульоз.
- Усунення бар’єрів, пов’язаних із правами людини, для надання послуг з лікування туберкульозу.
- Якість протитуберкульозних послуг буде покращено завдяки використанню даних моніторингу під керівництвом спільнот. Буде розширено два способи збору даних — мобільний додаток One Impact та інфобокси для збору відгуків безпосередньо в медичних установах.
- Втручання з акцентом на усунення бар’єрів щодо прав людини та гендерних бар’єрів і досягнення нульової дискримінації щодо людей з ВІЛ та туберкульозом та представників ключових та вразливих груп шляхом:
- Зменшення бар’єрів, пов’язаних з правами людини, для послуг з ВІЛ/ТБ.
- Усунення бар’єрів, пов’язаних із правами людини та ґендерними ознаками, для надання послуг з лікування туберкульозу.
- Втручання, зосереджені на розширенні можливостей людей, які живуть з ВІЛ, знаходяться в групі ризику інфікування та постраждали від нього, а також на забезпечення відповіді на туберкульоз і ВІЛ під керівництвом спільнот шляхом:
- Зміцнення систем спільнот (підтримка спільнот жінок з наркотичною залежністю та транс* людей; впровадження, підтримка та розвиток REAct).
- Розвитку системи моніторингу та оцінки (забезпечення якості даних, опитування, моніторингові візити/технічна допомога).
Інформація щодо субгрантування⇒
Програмні звіти
Карта моніторингу виконання програми за 1 півріччя 2024 року.⇒
Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» (2021-2023)⇒