REAct

Усунення немедичних бар’єрів на шляху доступу до профілактики та лікування ВІЛ/ТБ – ключова мета впровадження системи REAct в Україні

З 2018 року в Україні впроваджується система REAct (“Rights-Evidence-Action” – «Права-Докази-Дія»), яка дозволяє фіксувати порушення прав представників ключових груп, вразливих до ВІЛ та туберкульозу (ТБ), і реагувати на них.  Кожен випадок порушення прав, зокрема некоректне ставлення співробітників правоохоронних органів чи медичних установ, прояви насильства, розголошення ВІЛ-статусу чи відмова у наданні медичних послуг, або їх надання у неповному чи неякісному обсязі – порушують права зазначених осіб на гідне життя та  чинять негативний вплив на ефективність заходів з протидії поширення ВІЛ/ТБ в контексті профілактики та лікування.

Задля усунення немедичних бар’єрів на шляху протидії ВІЛ/ТБ МБФ «Альянс громадського здоров’я», який є основним партнером проекту «Запровадження системи моніторингу та швидкого реагування на порушення прав людини в Україні – REAct», за підтримки Frontline AIDS (Велика Британія) та в рамках фінансування від ГФ, розпочав впровадження розробленої британськими колегами системи REAct, яка вже зарекомендувала себе в інших регіонах світу, адаптувавши її до українських реалій.

REAct використовує інструмент, який дозволяє фіксувати інформацію про випадки порушення прав представників ключових груп у різних регіонах України, коли такі повідомлення надходять до місцевих організацій, які працюють у сфері профілактики ВІЛ/ТБ. В подальшому отримана інформація про випадки порушення прав підлягає аналізу з метою отримання узагальнених даних про географію, частоту та види порушень і задля розробки відповідних національних стратегій реагування. Водночас, система також покликана надавати консультації щодо отримання допомоги в кожній конкретній ситуації порушення прав і попередження подібних випадків, як на індивідуальному, так і на системному рівні.

Для пілотного етапу проекту впровадження системи REAct обрано регіони міст Дніпро, Київ, Кривий Ріг та Одеса.


Перелік залучених організацій у пілотних регіонах

Розгорнути

Дніпро

Регіональний координатор – Леонід Власенко

Email: vleonidv@gmail.com. Тел.: +380506828539

Залучені організації: Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА», ГО «Синергія душ», Новомосковська РГО «Центр підтримки сім’ї», ГО «Альянс.Глобал», БО «БТ «Мережа» м. Дніпро», БО «Позитивні жінки», БФ «Імпульс – Кам’янське».

Київ

Регіональний координатор – Іван Вікторов

Email: ivanviktorov@ukr.net. Тел.: +380507232840, +380936479181

Залучені організації: ГО «Альянс.Глобал», БФ «Надія та Довіра», Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА, МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я», ГО «Клуб «Еней», НУО «TransGeneration», ВБО «Конвіктус Україна», МБФ «Ромський жіночій фонд «Чіріклі», ВБФ «Дроп Ін Центр».

Кривий Ріг

Регіональний координатор – Микола Красуля

Контакти у регіоні:

Борис Золотченко. Email: gayb@ukr.net, brungilda.golden@gmail.com. Тел.: +380675142446

Генрі Дем’яновіч. Email: henri@protego.org.ua Тел.: +380679093807

Залучені організації: ГО «Протего», Queer Home Кривбас, БО «БФ «Громадське здоров’я», регіональний осередок ВГО «Гей-альянс Україна».

Одеса

Регіональний координатор – Андрій Толопіло

Email: ombodessa@ukr.net. Тел.: +380956599277

Залучені організації: БО  «100 відсотків життя. Одеса», Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА, Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА», ГО «Сонячне коло», ГО «Молодіжний центр розвитку», ГО «ГР «Віра, Надія, Любов», ВП ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА» у м. Одеса.

Згорнути


У 2020 році заплановано розширення функціонування системи REAct в усіх регіонах України.

Нагадаємо, що усунення немедичних (зокрема, таких, що стосуються порушень прав людини) бар’єрів на шляху доступу до профілактики та лікування ВІЛ та туберкульозу є важливим компонентом міжнародних зусиль із подолання цих епідемій та частиною стратегії Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на 2020-2022 роки.

МБФ «Альянс громадського здоров’я» заохочує невідкладно повідомляти про випадки порушення прав представників ключових груп усіма, хто став свідком або безпосереднім об’єктом подібних ситуацій. Реагуймо на порушення прав разом!