ВІЛ/СНІД

ВІЛ/СНІД

Альянс громадського здоров’я досяг успіхів у розробці та впровадженні заходів з протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатитам.

 

У результаті розширення програм АРТ, ініційованого Альянсом у 2004 році, кількість пацієнтів відповідних програм збільшилася із менш ніж 200 до більш ніж 6000 до моменту передачі цього напрямку до компетенції уряду України у 2008 році. Навчальну програму з профілактики ВІЛ-інфекції «Школа проти СНІДу», розроблену спеціалістами Альянсу, було затверджено Міністерством освіти України для використання у загальноосвітніх школах, що дозволило охопити понад три мільйони учнів 1–7 класів профілактичними програмами у рамках обов’язкового навчального курсу «Основи здоров’я».

У рамках програми, спрямованої на роботу з ключовими групами, Альянс разом зі своїми партнерськими організаціями щорічно охоплює більше 250 000 осіб, які є представниками груп населення, найбільш уразливих до ВІЛ, включаючи СІН, ЧСЧ, секс-працівників, дітей вулиці та ув’язнених. Програма передбачає розповсюдження 20 млн. шприців, 15 млн. презервативів та проведення 300 000 тестів на ВІЛ щороку і є основним засобом залучення представників ключових груп до програм лікування ВІЛ-інфекції.
Зазначені інтервенції стали основним фактором, який привів до зменшення кількості нових випадків інфікування ВІЛ в Україні: серед споживачів наркотиків – з 2008 року, а серед загального населення – з 2012 року.

Наразі діяльність Альянсу в Україні включає впровадження масштабної національної програми профілактики, догляду та підтримки у зв’язку з ВІЛ-інфекцією та програми замісної терапії (більшість охоплення у національному масштабі забезпечується Альянсом та його партнерами); діагностики туберкульозу з акцентом на ключових групах та програми лікування мультирезистентного туберкульозу (більшість охоплення у національному масштабі); програми діагностики та лікування гепатиту С в ключових групах.

Програма, що впроваджується в Україні, є моделлю для регіону Східної Європи та Центральної Азії, яка отримала міжнародне визнання як передовий досвід роботи в умовах концентрованої епідемії ВІЛ-інфекції.