Проект HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні»

Проект HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні»

Проект HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні» стартував з жовтня 2017 року. Всі зусилля проекту зосереджено на прискоренні процесу подолання епідемії ВІЛ-інфекції в Україні через можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ та почати лікування. Проект впроваджується МБФ «Альянс громадського здоров’я» в партнерстві з БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Мета проекту – покращити доступ людей, які живуть з ВІЛ, та людей, які мають високі ризики бути інфікованими, до якісних послуг з профілактики та лікування інфекції та якісного медико-соціального супроводу, а також зменшення стигми і дискримінації до людей, які живуть з ВІЛ з боку медичних працівників. У перекладі з англійської це слово буквально означає «лінк (зв’язок) із здоров’ям».

HealthLink – це п’ятирічний проект, який реалізовуватиметься протягом 2017-2022 років у 12 регіонах України: Дніпропетровська, Кіровоградська, Запорізька, Донецька, Одеська, Чернігівська, Полтавська, Черкаська, Херсонська, Миколаївська, Київська область та місто Київ. Участь у реалізації HealthLink беруть неурядові організації, що пройшли конкурсний відбір, а також лікувальні заклади різного профілю та рівнів – від центрів первинної медико-санітарної допомоги до клінічних лікарень.

Проект має два глобальні напрями: сервісні послуги для клієнтів та активності з адвокації, що запроваджуються на національному та регіональному рівнях. Комплекс цих дій забезпечить створення умов для сталого надання сервісів і послуг пацієнтам за фінансової підтримки держави та у партнерстві з громадським сектором.

Реалізація проекту передбачає досягнення певних цілей:

  1. Широке впровадження тестування на ВІЛ та виявлення людей з ВІЛ, які ще не знають свій статус.
  2. Спрощення доступу до лікування людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ) та покращення надання їм медичних послуг.
  3. Зниження рівня стигми та дискримінації по відношенню до ЛЖВ, як серед загального населення, так і серед медичних працівників.

Проект розрахований на широкі верстви населення, щоб виявити максимальну кількість ЛЖВ. Однак окремим фокусом є статеві партнери ЛЖВ та представники груп ризику. Послуги надаватимуться, в тому числі, силами рівних, тому регіональні соціальні працівники та  кейс-менеджери відбиралися на основі їх здатності працювати з певними цільовими групами.

Провідними партнерами проекту в регіонах є також і представники ключових спільнот: ЛГБТ, працівників комерційного сексу, споживачів ін’єкційних наркотиків. Їх розвиток і посилення є основним фактором стабільності реалізації проекту.

HealthLink є одним із елементів медичної реформи, запускає нову модель допомоги пацієнтам, змінюючи при цьому роль самих лікарів в боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні. Тепер через сімейних лікарів та лікарів стаціонарів лікарень можна буде отримати послугу тестування на наявність ВІЛ швидкими тестами. Тепер лікарі, збираючи анамнез пацієнта, даватимуть рекомендації пройти тестування на ВІЛ. У лікарні будуть доступні швидкі тести (тестування займає 15-20 хвилин). Одразу після тестування  соціальний працівник та/або кейс-менеджер зможе надати людині підтримку –  він проконсультує, пояснить, що відбувається, як жити з ВІЛ і що необхідно зробити прямо зараз та чому так важливо якнайшвидше розпочати лікування.


Правила Програми мотивації для медпрацівників


Контактна особа: Марина Варбан