Корисна інформація

Лікуємо гепатит С

12977232_1727783680800481_6701879314537829912_o

Ми з радістю презентуємо Вам відеоісторію Антон Басенко (Anton Basenko), який чекав на лікування гепатиту С більш ніж 13 років і отримав неймовірний шанс пройти його безкоштовно сучасними препаратами в рамках програми лікування Альянсу.
Про свої власні страхи перед початком терапії, вибір препарату, побічні реакції та багато цікавого Антон розкаже у відеоблозі, який включає 6 епізодів. Нижче за текстом посилання на відео. За необхідності, будь ласка, натисніть на кнопку субтитрів у правому нижньому кутку екрану.
В рамках програми лікування вірусного гепатиту С препаратами прямої противірусної дії, яку реалізує Альянс з 2015 року, безкоштовно доступ до лікування вже отримали понад 1200 осіб, серед тих, хто вже завершив лікування, показник ефективності терапії 93%. Завдяки зусиллям Альянсу ціну на софосбувір було знижено до 300 дол.США за упаковку, софосбувір та інші препарати прямої противірусної дії були зареєстровані в Україні, включені до протоколу лікування та номенклатури закупівель за кошти державного та місцевих бюджетів.
З 2017 року Альянс перше в Україні застосовуватиме схему лікування без пегінетрферону (софосбувір/ледіпавсвір) для хворих на гепатит С
Слідкуйте за історією Антона на сторінці Facebook https://www.facebook.com/AlliancePublicHealth/

Епізод 1. «Дочекався»

Епізод 2. «В очікуванні дива»

Епізод 3. «Шокирующая правда»

Епізод 4. Побічні ефекти? Ні, не чув!


 

Самотестування

Якщо Ви бажаєте пройти самотестування на ВІЛ швидкими тестами, будь ласка, прочитайте текст нижче.

  • ВІЛ-інфекція – це хронічне захворювання, яке лікується спеціальними препаратами (антиретровірусна терапія) і дозволяє людині жити звичайним життям.
  • Самотестування на ВІЛ це процес, в якому людина збирає свій власний зразок крові, а потім виконує тест на ВІЛ і інтерпретує результат, часто в приватній обстановці, або сама або з кимось, кому довіряє. Як і інші методи тестування на ВІЛ, самотестування завжди має бути добровільним, а не примусовим або обов’язковим. 
  • Позитивний результат тесту під час самотестування завжди вимагає подальшого тестування і підтвердження від кваліфікованого медичного фахівця, згідно національного алгоритму тестування. Важливо розуміти, що позитивний результат самотестування не означає остаточний ВІЛ-позитивний діагноз.
  • Тестування швидким тестом не рекомендується для людей, які знають свій ВІЛ-позитивний статус та приймають антиретровірусні препарати, оскільки це може привести до помилкового негативного результату.
  • Інтерпретація негативного результату самотестування буде залежати від наявного ризику інфікування ВІЛ. Особи з постійним високим ризиком інфікування, або які мали високий ризик можливого інфікування ВІЛ протягом останніх шести тижнів, повинні пройти повторне тестування. 
  • Негативний результат тесту під час самотестування не завжди означає негативний ВІЛ-статус. Точність результату може залежати від тестів, що використовуються, можливих помилок при виконанні самотестування або інтерпретації отриманих результатів, а також обмеження технології тесту у виявленні ВІЛ-інфекції в період вікна (перші тижні після інфікування).
  • Важливо розуміти, що результати самотестування на ВІЛ не повинні бути використані для обгрунтування ризикованної поведінки щодо інфікування ВІЛ, такої як секс без презерватива після негативного результату самотестування. Негативний результат самотестування не завжди свідчить про те, що людина є ВІЛ-негативною, і тому рекомендується використовувати існуючі можливості щодо профілактики ВІЛ, такі як презервативи.

Якщо Ви потребуєте додаткової інформації щодо профілактики, діагностики та лікування ВІЛ, звертайтеся за телефоном безкоштовної Загальнонаціональної гарячої лінії з питань ВІЛ/СНІДу: 0 800 500 451

Перед самотестуванням обов’язково уважно прочитайте інструкцію до швидкого тесту для визначення антитіл до ВІЛ 1/2 та переглянте відео  та буклет .