Вірусні гепатити

Вірусні гепатити


Альянс громадського здоров’я – провідна професійна організація в Україні, що працює у напрямку боротьби з поширенням епідемії вірусного гепатиту С (ВГС), ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та інших соціально небезпечних хвороб. Альянс – один із виконавців Національної програми з ВІЛ/СНІДу в Україні за підтримки Глобального фонду з боротьби зі СНІДом,туберкульозом та малярією.

Одним з пріоритетних напрямів діяльності Альянсу громадського здоров’я є боротьба з поширенням епідемії ВГС через розширення доступу до діагностики та лікування для цільових груп та загального населення.

З 2009 року впроваджуються регулярні програми тестування на ВГС серед представників уразливих груп.
У 2012 році Альянс у співпраці з партнерами ініціював всеукраїнську адвокаційну кампанію «Вимагаємо лікування!», одним з елементів якої є програми тестування для загального населення. Результатом кампанії стало підвищення поінформованості населення щодо шляхів передачі та профілактики ВГС; мобілізація спільнот та всіх зацікавлених сторін з метою подолання епідемії вірусного гепатиту С; зменшення ціни на діагностику та лікування ВГС; розробка і затвердження Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів і 15 обласних програм; виділення коштів із державного та місцевих бюджетів; реєстрація софосбувіру в Державному реєстрі лікарських засобів України; запуск першої програми лікування гепатиту С, в т.ч. новими препаратами прямої дії.
Зокрема, у 2013 році розпочато першу в Україні програму лікування гепатиту С пегінтерфероном та рибавиріном.

У 2015 році завдяки проведеній адвокаційній роботі та зниженню ціни на софосбувір до 900 дол. США Альянс у співпраці з Українським центром контролю за соціально небезпечними хворобами розпочав першу в Україні програму лікування ВГС препаратом прямої дії. Програма спрямована на розширення доступу до лікування новими сучасними препаратами та передбачає лікування 1500 хворих, переважно представників уразливих груп, з подальшим розширенням у 2016–2017 рр. Наразі завданням Альянсу -Україна є розширення власних програм та залучення більшої кількості пацієнтів, у т.ч. представників уразливих груп, до державних та обласних програм лікування гепатитів, а також початок лікування хворих сучасними препаратами за кошти державного та обласних бюджетів.

З 2015 року Центр кращих практик з питань ВІЛ/СНІДу, наркозалежності та гепатитів при Альянсі розпочав глобальну кампанію «Об’єднатися та подолати гепатит С: знай, тестуй, лікуй».

Кампанія закликає неурядові та пацієнтські організації, уряди країн, фармацевтичні й діагностичні компанії, міжнародних донорів, організації ООН об’єднатися з метою розширення доступу до лікування та подолання епідемії ВГС на глобальному рівні. Більше 20 000 осіб приєдналося до кампанії, включаючи міжнародні організації-партнери Альянсу, представників ВООЗ, ГФ, UNITAID та спільнот на міжнародному і національному рівнях.