Демонстраційний проект з оцінки спрощеної стратегії противірусного лікування гепатиту С в Україні

МБФ «Альянс громадського здоров’я» (далі – Альянс) є одним із основних виконавців Демонстраційного проекту з оцінки спрощеної стратегії противірусного лікування гепатиту С в Україні (далі – проект).  Проект впроваджується консорціумом EQUIP за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), PEPFAR.

Загальна мета проекту  

  • Поліпшити доступ до лікування вірусного гепатиту С для представників ключових груп (людей, що вживають ін’єкційні наркотики [ЛВНІ], робітників комерційного сексу [РКС], чоловіків, які мають секс із чоловіками [ЧСЧ]), прискорити початок антиретровірусної терапії  (АРТ) у осіб  ко-інфекцією ВІЛ/ВГС та сформувати прихильність до АРТ.
  • Розробити, впровадити та оцінити вартість та результати лікування з використанням спрощеної моделі тестування на ВГС серед ключових груп. Складовою моделі лікування та догляду   є тестування на ВІЛ та ініціювання АРТ.

Представники ключових груп населення та їх партнери пройдуть скринінг на наявність антитіл до вірусу гепатиту С (ВГС) та ВІЛ, лабораторну діагностику і отримають лікування препаратами прямої противірусної дії (ПППД). Пацієнти з ко-інфекцією ВГС/ВІЛ, отримають направлення на АРТ та почнуть терапію.

 

Учасники Проекту,  зараховані на  лікування вірусного гепатиту С або ВГС/ВІЛ-інфекції, отримають  соціальний супровід та будуть спрямовані до програми профілактики ВІЛ та зменшення шкоди (наприклад, програми обміну шприців, доступу до голок, замісної підтримуючої терапії).

Критерії включення учасників у проект

  • Ключові групи населення або їх партнери (люди, що вживають ін’єкційні наркотики [ЛВНІ], робітників комерційного сексу [РКС], чоловіків, які мають секс із чоловіками [ЧСЧ]
  • Пацієнти з досвідом лікування вірусного гепатиту С пегельованим інтерфероном, з/без рибавірину (без попереднього досвіду лікування препаратами прямої противірусної дії)
  • Вік від 18 років і старші
  • Хронічний вірусний гепатит С підтверджений лабораторно
  • Моно інфекція ВГС або ко-інфекцією ВГС/ВІЛ
  • Генотипи ВГС 1, 2, 3, 4, 5 або 6

Пацієнти з компенсованим цирозом або із вірусним гепатитом В (ВГВ) також включатимуться у лікування.

Пацієнти з декомпенсованим цирозом печінки, або ті, що попередньо отримували лікування вірусного гепатиту С із застосуванням ПППД,  до проекту не залучатимуться.

Підписання  інформованої згоди пацієнтом на  участь в Проекті   є обов’язковим.

 

Схеми лікування:          схеми лікування – фіксована комбінація софосбувіру/ледіпасвіру  протягом 12 тижнів без рибавірину або в сполученні з рибавірином (визначається лікарем) 

Тривалість участі:         24 тижні (12 тижнів терапії та 12 тижнів після завершення лікування для тих, хто завершив 12-тижневий курс лікування відповідно до протоколу)

Розмір вибірки:            Набір пацієнтів буде здійснюватися у 2 пілотні етапи.  Перший етап – 400 пацієнтів[1], другий  етап – 400 пацієнтів.

На першому пілотному етапі проект буде реалізовано на базі  двох лікувально-профілактичних закладів України.

В рамках першого пілотного етапу Альянс відповідає за організацію тестування, лабораторної діагностики, лікування ВГС та соціального супроводу для 200 пацієнтів на базі  ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України». Інші 200 пацієнтів першого етапу отримають загадані вище послуги на базі Київської міської клінічної лікарні №5. Координує роботу даного закладу охорони здоров’я  в рамках проекту БО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

Серед основних заходів Проекту, які  виконує Альянс – здійснення закупівель та поставок ліків, лабораторного обладнання, засобів медичного призначення, лабораторних послуг тощо  для всіх закладів охорони здоров`я, залучених до роботи в Проекті.

[1] Перші 400 пацієнтів першого пілотного етапу проекту будуть обиратися згідно критеріїв відбору проекту із уже сформованих списків очікувань в закладах охорони здоров’я.

Контактна особа – Жанна Ценілова